Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: 2.4 JTD дюза или помпа????????????СпеШнО

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    lovech
    Age
    42
    Posts
    26

    Default 2.4 JTD дюза или помпа????????????СпеШнО

    Колеги помогнете имам един проблем от вчера става нещо странно с колата алфа 2.4 жтд много трудно пали смених филтъра(горивния) помислих че може да е от него
    като запали на оборот негасне даржа я на пална гас няколко мин пак негасне но като трагна и дам гас стигне ли до 3000 оборота и гасне после мноооооо трудно пали и тресе ебало си е мамата незнам кво да правя погледнах и ми се вижда че дюзата на2-ри цилиндър е омаслена отдолу дали е нафта незнам помогнете ако някои е имал такъв проблем

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Angry

    Най-вероятно дърпа въздух отнякъде пущината закарай я на някой бесен диагностик да не хвърляш пари на вятъра ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    lovech
    Age
    42
    Posts
    26

    Default

    и аз мисля да я закарам да погледнат но мно трудно пали пак и като свети дюзата на таблото после изгасва и аз незнам вече кво и става

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    lovech
    Age
    42
    Posts
    26

    Default

    дали откаде може да дарпа въздух има ли си някои на представа

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    lovech
    Age
    42
    Posts
    26

    Default

    никои ли неможе да помогне??????????????????????????

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Колега, много бързо искаш отговор. Чакай малко де.
    Като за начало най-елементарно си провери сондата (помпата) в резервоара, дали не е затлачена. Най-лесно като за теб.
    Ако не е от това, то на добър диагностик и може и да не насочи към отговора, който търсиш.
    Успех.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    lovech
    Age
    42
    Posts
    26

    Default

    колега може ли да ми кажеш има ли някакъв филтър тази сонда и как да я проверя как се вади

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by sonyman View Post
    колега може ли да ми кажеш има ли някакъв филтър тази сонда и как да я проверя как се вади
    Подобни са като на бензиновите двигатели ... ама не ти трябва да вадиш помпата.
    За да разбереш дали помпата е ОК, най-лесно е да сложиш маркуч от горивния филтър, а другия край в някаква чиста пластмасова бутилка.
    Подаваш +12 волта на помпата за 1 минута и гледаш колко нафта се е събрала в бутилката.
    За всяки вид помпи си има каталожни данни колко трябва да е дебита.

    Та в твоя случай ако не си сменял горивен филтър - възможно е и той да се е затлачил.
    Аз на всяко второ сменяне на маслото, сменям и горивния филтър ... струва по-малко от литър масло ...
    Last edited by Skip_01; 03-08-2008 at 19:17.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    lovech
    Age
    42
    Posts
    26

    Default

    колеги филтъра е нов ссмених го веднага помпата е добре свалях я днес нафтата източих гледах за боклуци няма такива след като сглобих всичко колата запали изгасих я и след тва неиска да запали явно е някои датчик а може ли да е ДЕБИТОМЕР или не вече незнам кво може да е да нее алармата фабрична един ми каза че нямало алара пак в купето имам лампичка за аларма която светеше а от два дена нито свети тя нито мигачите може ли да е от тва

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Колега, ходи на диагностика и ще разбереш от какво е проблема. Иначе само губиш нерви и време !
    ex ALFA ROMEO 156 2.4 JTD '98

  11. #11
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Датчик колянов вал , помпа ниско налягане са също възможни варианти.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    lovech
    Age
    42
    Posts
    26

    Default

    колеги водих я на диагностика каза ми датчик на колянов вал смених го и нищо
    може ли да е от дат4ик на ангренажната ролка отзад които е

  13. #13
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by sonyman View Post
    колеги водих я на диагностика каза ми датчик на колянов вал смених го и нищо
    може ли да е от дат4ик на ангренажната ролка отзад които е
    Аз то казвам че по неясни за мен причини дава грешка на датчик на коляновия вал, а след смяна на помпа ниско налягане (май около 130 лева в тиН) се оправи моята. Там имаше същите симптоми след налята нафта с вода Ама май смениха и някакъв друг датчик- грешката остана за датчик на коляновия вал и след смяна на въпросната помпа спря да дава тази грешка
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #14
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Колега преди време на баща ми 166цата правеше същите номера,двигатела е и е 2.4 жтд.Оказа се,че отгоре на горивния там кадето се завива филтара има един клапан,с една съчма и пружина в него,този клапан се завива с ключ,преличащ на болт.Свалихме го и го по4истих с ултра звук и спреиче и после с компресора с въздух,и вси4ко е ок.На диагностиката показва6е налягане в турбото и нодостик на гориво.Дефакто колега този клапан отваря при определено налягане.Желая ти успех,дано съм ти бил полезен.
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  15. #15

    Default

    Преди три месеца имах следният проблем, двигателя е 2.4JTD и на около 3500 оборота гаснеше двигателя и светва чека на таблото, след което не можеш да запалиш без да извадиш ключа и да го вкараш отново. Рових се из форума, открих подобен проблем и там се говореше за нова помпа високо налягане. Намерих втора употреба за 150лв. След което един колега ми каза, че в града вече има доста добър тестер за BOSCH системи. Закачих я срещу 15лв. и се оказа, че не помпата е проблема а датчиците на опашката и (един за ниско и един за високо налягане) този датчик имал много миниатюрен отвор, който е запушен от лоша нафта.Грешката беше "прекалено високо налягане". Сложих си една добавка за гориво, преди това смених горивен филтър на 7000 км и проблема се реши. А помпата ми взеха обратно срещу 100лв (забивка 50лв. + разходи за куриер в двете посоки). Оттогава съм се зарекъл първо диагностика и след това ремонт. Дано съм бил полезен.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •