Results 1 to 10 of 10

Thread: Хидравличен повдигач

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default Хидравличен повдигач

    Колеги купих си повдигачи , извадих старите по размери са същите обаче вътре се отличават малко , дали е проблем ???
    И другото,за интерес разглобих един от старите повдигачи раздвижих го , и като сглобих обратно всичко тази пишка дето стрърчи отвътре сега може да се натиска с пръст и тяима ход, другите ( включително и новите ) като ч натисна тази пишка и не мърда..... Та въпросът ми е следния новите повдигачи не би ли трябвало и те да може да се натискат или не????
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    И ако знае някой цената на разпределителния вал щото и валовете ми са за смяна .... на единия едната гърбица на другия две гърбици са по къси с 3-4 мм.... май са за смяна нали?????
    Разорих се мамка му
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Кога успя да го отвориш пак тоя мотор бре
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Кога успя да го отвориш пак тоя мотор бре
    Луд съм за връзване .... ,освен че разглобих алфата , успях да китосам и боядисам опелчето на изгнилите места ( по аматьорския начин де със спрейче , ама то за тоя опел и това е много ) !!!

    Значи имам един повдигач дето е с ебати вдлъбнатината , 3-ти цилиндър и двата клапана , а 4-ти единия не е работил както трябва . Сега трябва да сменя и двата вала . Утре ще ми кажат за нови и за втора употреба цените!!!!
    Пък ще видим кога ще ги сменя .....на следващата заплата сигурно

    Само не мога да разбера щом е така защо като загрее го правеше .... заради това че се стопля маслото ли заради кво не знам!!!!
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  5. #5
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    А някой знае ли дали на 1.3 и на 1.6 валовете са еднакви????
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #6
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    май имаха разлика
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 09-02-2019 at 17:23.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #8
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Нови има за 380 лв единия За това отивам тия дни с моите валове сравнявам ги и взимам 2-ра ръка , намерих на едно място такъв двигател иска ми 240лв за двата вала . А я да питам аз не е ли по добре да ги взема с кожусите???? Всмисъл те ако са работили там в тия кожуси и като ги сложа в моите може ли да има луфтове или някакви проблеми?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  9. #9
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Така , да ви раскажа завършека на приключението ми..... Купих си валове , повдигачи . Смених ги всичко точно и ....... като запалих колата пак работи както преди ( тресе на низки обороти , прекъсва като набира ) . Вече бях решил да я продавам на части , но вчера си викам дай да пробвам нещо за последно. Реших да послушам съвета на Бобо , да си сложа старата бобина . Сложих я запалих я и чакам да загрее с тъжна физиономия , като очаквах да е пак същата работа... чаках я , загря покарах я и о чудо !!! НЕ ТРЕСЕ !!! Но аз обаче не й повярвах и пак я покарах и пак не тресе !!! Имаше два варианта или аз съм се побъркал или колата се е оправила .... Та чак сега когато съм я карал цял ден съм 100% сигурен че се оправи .....

    Та едно съветче , не ходете в Дунев и не купувайте бобини ментета оригиналната струва 260-270 лв на мен цялата тази история ми излезе 840лв .....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Радвам се че всичко вече е ОК
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •