Results 1 to 8 of 8

Thread: Моля за малко помощ за смяна на задни накладки и за изправяне на лята джанта?

  1. #1
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default Моля за малко помощ за смяна на задни накладки и за изправяне на лята джанта?

    Колеги задните ми накладки са доста износени и ги свалих, доколкото знам буталцето на спирачния апарат нещо се завърта за да се прибере ама незнам нито накъде да го въртя, нито пък с какво да го захвана и другото което ме мъчи е подбита лята джанта - сега я видях, когато свалих накладките. Мисля да я карам в Маргел на Ботевградско,но ако имате по-добра идея веднага бих я приел, джантата е 17' ако това е от значение.
    Мерси!

  2. #2
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    48
    Posts
    622

    Default

    Ами припомни си как си го свалил тва буталце и по обратния ред.......... Успех!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  3. #3
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Просто отвих двата болта които държат апарата и издърпах апарата назад и накладките паднаха, а буталцето си остана в позицията в която и било за последно, но трябва да го прибера навътре защото новите накладки ще са по-дебели. На старата ми кола ставаше лесно,просто се натискаше буталцето навътре и готово, а тук не става така явно.

  4. #4
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    922

    Default

    Едновременно завърташ буталото на дясно и го натискаш на вътре.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  5. #5
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Мерси!

  6. #6

    Default

    джанти изправяйте в аутогруп до хладилника. Пичовете са много добри и имат опит с по-долям цолаж. успех

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    джанти изправяйте в аутогруп до хладилника. Пичовете са много добри и имат опит с по-долям цолаж. успех
    и имаме 15% отстъпка там.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #8
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Изправих ги в Маргел на Ботевградско, пича ги направи като нови и цената беше по 20лв. на джанта.Обаче гумите ми се оказаха FLAT RUN и монтаж, демонтаж и баланс ми излезе 30 лв за 2 гуми. Просто за тия гуми таксата за обслуване е по-висока(така си го пишеше изрично в ценоразписа) Но в крайна сметка за 70 лв имам 2 перфектно изправени и балансирани джанти.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •