Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Разход на масло - 2 литра за 150 км!!! Маслото "бяга" в дроселовата клапа.

  1. #16
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    с какъв препарат се чисти и задължително ли е с пароструика не става ли без?Сменя ли се гарнитурата след като се свали капака?Гледам гарнитура за клапаните 58лв и пак гарнитура за капака на клапаните к-т 18лв нещо не разбирам ква е разликата.Това го гледам в axm-auto.com
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз до сега там не съм сменял гарнитура, а съм отварял моята поне 3 пъти. Гарнитурата там е силиконова и ако не я скъсаш сам няма какво да и стане.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    а как се отваря има 6 болта с еврейска звезда нали?Трябва ли да махам бубините за свещите?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #19
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    еврейска звезда
    не
    не е Т а L
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #20
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    не
    не е Т а L
    какво е това Т а L?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #21
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    трябва ти бит L
    това дето му викаш еврейска звезда е Т
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    а как се отваря има 6 болта с еврейска звезда нали?Трябва ли да махам бубините за свещите?
    Махаш горния капак на мотора. Разкачаш кабелите на бубините от буксите, както и мъркучите на байпаса. Освобождаваш кабелите от щипките по капака. На металната шина на бубините има 3 болта с еврейска звезда. На десния имаш кабел за маса (да не го забравиш да го закачиш после). Развиваш ги тези 3 и дърпаш цялята шина горе. Първо дръпни лулите обаче докато щракнат, че мож да ти е трудно да дръпнеш всички заедно. После хващаш цялата шина и я дърпаш на горе.

    Капака на клапаните има 8 болта също с еврйска звезда. Развиваш ги и дърпаш смело на горе.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    ок ясно схе ги намерим тия ключове за тях нема проблем
    интересуваме дали се свалят бобините планката отдолу тях също дали е за смяна гарнитурата? гледам от към страната на рейката с дюзите е леко омазнено?
    другото което е като изчистя добре капака и то май на ръка незнам дали ще стане къде е тоя семеринг там кадето влизат двата маркуча единия отива преди дросела другия след него там ли се намира семеринга който се затлачва
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    ок ясно схе ги намерим тия ключове за тях нема проблем
    интересуваме дали се свалят бобините планката отдолу тях също дали е за смяна гарнитурата? гледам от към страната на рейката с дюзите е леко омазнено?
    другото което е като изчистя добре капака и то май на ръка незнам дали ще стане къде е тоя семеринг там кадето влизат двата маркуча единия отива преди дросела другия след него там ли се намира семеринга който се затлачва
    Бубините са закачени на металната шина. Те не се махат от нея. Дърпаш ги на горе и те излизат заедно с шината и лулите.

    Гарнитурата може да се е изкривила просто. Или когато са отваряли майсторите да не са стегнали болтовете добре. Ти ще я видиш като отвориш. Може и да е скъсана.

    Малсения сепараторще го видиш на обратната страна на капака.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Бубините са закачени на металната шина. Те не се махат от нея. Дърпаш ги на горе и те излизат заедно с шината и лулите.

    Гарнитурата може да се е изкривила просто. Или когато са отваряли майсторите да не са стегнали болтовете добре. Ти ще я видиш като отвориш. Може и да е скъсана.

    Малсения сепараторще го видиш на обратната страна на капака.
    Сори бях я пуснал преди ти да напишеш отговара и се получи така.Ок обаче не разбирам защо в сайта има 2 вида гарнитури 1 пише гарнитура на капака на клапаните и варира от 38-58лв - там са две фирмите, 2 гарнитура на капака на клапаните к-т и са от 15- 20лв
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  11. #26
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Между другото за сега немам некакъв разход на масло или нещо, но забелязвам че като я запаля като е студена най-често сутрин и така тряя по загрее иначе не се изфорсирва и като трагна веднага една такава мудна заглахва, искам да го изчистя, а и някои казват че оборотите играят понякога заради този мрасен капак и семеринг.Сега сам на 9200км след смяната и маслото ми е паднало малко под мах маслото е Valvoline 10w40.Сега ми предстои смяна взел съм Selenia 20k.
    Малко извън темата да не пускам нова - Колеги аз като сменям маслото и масленият филтър още въздушен и филтър на купето, така ли трябва да е по принцип?
    Last edited by Versace; 07-08-2008 at 13:05.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  12. #27

    Default

    Versace, имаш ЛС
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз до сега там не съм сменял гарнитура, а съм отварял моята поне 3 пъти. Гарнитурата там е силиконова и ако не я скъсаш сам няма какво да и стане.
    Моята пък протече Не знам какво са правили в сервиза и как са я стягали
    Но за колегата който питаше как се сваля... лесно се сваля в слагането после има тънкост трябва да стягате като глава... от средните болтове навън и на кръст за да не деформира тази "пластмасовина". Може да сложите и от червения маслоустойчив силикон за допълнително уплътняване. Най-тъпото е, че може да напълни чашките на свещите с масло. Не че нещо пречи но ... мразя омаслени двигатели... това означава, че нещо не е наред. Може да капе на някой електрически куплунг и това дребно нещо да ти скъса нервите след това!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default Re

    И аз имам същия проблем на 100км литър масло ми гори направо съм потресен. Мериха ми компресията и е нормална, предполагам че ще е този сепаратор за които споменавате. Перпоръчаите ми някои добър сервиз в Ямбол или Сливен в които да ми го почистят че сам не ми се захваща.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Разходът на масло наистина беше такъв - 2л/150км. Имам тази кола от няколко дни и я следя много внимателно.
    Отде я взе тая кола че ми стана интересно?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •