Page 7 of 17 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 245

Thread: За колебаещите се, дали да си монтират ксенон ...

  1. #91
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    С това мнение съм абсолютно съгласен
    Ми то по този въпрос две мнения може ли да има? Вярно от китайските има някои и по-качествени модели като изработка, но все си е спестена от нещо електроника и е въпрос на късмет да попаднеш да нещо което да искара малко повече време от аналогичното му друго такова.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #92
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Ей за това и разкарах китовете на 156 та, то не бе въртене и напасване, не бе чудо - все светеха където не трябва... сега се чудя Филипс Найт Гайд да слагам или да чакам отзиви за новите Бош "Ксенон Силвър".

    На 146 та обаче иззад лупите китайчетата се държат съвсем културно, регулирани са на стенд фаровете и нито на насрещните нито в огледалата пречат.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #93
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Ей за това и разкарах китовете на 156 та, то не бе въртене и напасване, не бе чудо - все светеха където не трябва... сега се чудя Филипс Найт Гайд да слагам или да чакам отзиви за новите Бош "Ксенон Силвър".

    На 146 та обаче иззад лупите китайчетата се държат съвсем културно, регулирани са на стенд фаровете и нито на насрещните нито в огледалата пречат.
    При мен си паснаха добре крушките и са настроени фаровете добре и не заспеляват много. Но пак си е заслепяване. С лупите е друго вече.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #94
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Пробвал ли си ги на стенд... картинката е грозна, на стена не личи толкова но на стенда се виждат едни облачета
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #95
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Привет колеги.Понеже и аз имах пробем вчера с монтирането на ксенон Н7 ,или иначе казано невъзможносто да влезне поради това,че опира в рефлектора.
    Та да споделя как реших въпросния проблем тъй като четох в една тема която немога да намеря сега,но пък въпроса е засегнат и тук,че някой си режат рефлектора,а според мен е грешка.Та в самия комплект на ксеноните имат по една бяла пластмасова шайба която ги притиска в чашката в която стоят.Тази шайбичка изпилих вътрешния отвор така,че да влезне крушката през нея и след това по същия начин външния край изпилих до размера на крушката.По този начин крушката остана по-назад и не опира в рефлектора.Малко по-трудно я защипах,то не,че с халогенките става по-лесно понеже не виждаш кво правиш ама с използването на дамско огледалце стана за нула време.Това е успех на всички занапред които срещнат този проблем.

  6. #96
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Е така си елиминирал и малката вероятност крушката да е на фокус... Вероятно ще започне и да трепти.
    Last edited by didod; 18-05-2010 at 19:13.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #97
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    нищо подобно колега всичко е 6-ти номер с изключение на това,че ще ги вдигна още една идея фаровете и утре вечер ще кача снимки да видиш как си прави чертата.
    Виж кво е положението в момента.

    P.S-Все си мисля,че дори и при някой да се получи така,че да му бяга фокуса ще има по-голям шанс да ги настрои отколкото ако си резне рефлектора тогава шанса му е нулев ,нали така.
    Last edited by sotko80; 18-05-2010 at 23:43.

  8. #98
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    P.S-Все си мисля,че дори и при някой да се получи така,че да му бяга фокуса ще има по-голям шанс да ги настрои отколкото ако си резне рефлектора тогава шанса му е нулев ,нали така.
    Как така ще го настроиш ако не е на фокус? Единственния начин да свети правилно е светлинния источник (нагретия балон с газ от лампата) да е на точно същото място където се намира нажежаемата жичка на халогенната кружка. Всякакво местене напред, назад, наляво или надясно дори с милиметър изкривяват светлинния сноп драстично.

    И второ дори и да е що годе на фокус се появяват нежелани отблясъци. Причината е, че светещата дъга през кеноновия газ е различна по форма и размер от строго цилиндричната форма на навитата жица в халогенната кружка. Допълнителни разсейвания се получават от надрасканите с времето пластмасови фарове.

    А тези снимки които поствате срещу стени или дървета са вятър работа. Повечето цифрови апарати експонират кадъра мерейки осветеността на цялата снимка. При наличието на силната светлина от фара се получава по-бърза скорост на затвора (за да не "изгори" долната част от снимката). Така отблясъците и мътлявите петна отгоре не се виждат.

    Аз лично си направих проучване по въпроса и се отказах от задачата. Крам си с Philips NightGuide и съм страшно доволен от избора.

    ето едно филмче за After market HDI


    ПП
    Уви докато не започнат да спират от движение. Винаги ще има хора, които експериментират с живота на другите. За съжаление техния брой расте, а това силно ме притеснява.
    156SW 1.9JTD 16V

  9. #99
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Да сигурно си прав,аз що ли писах да са е.....а в главата да споделя кво съм направил вместо да си режа дефлектор ли е,рефлектор ли е.Уж да помогна на някой пичове дето са решили да си окепазят фаровете,а ще излезна,че съм убиец на пътя.
    Ай със здраве млъквам по въпроса кой както иска да се оправя.

  10. #100
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    ...а ще излезна,че съм убиец на пътя...
    Точно такъв си, както и всички останали експриментатори.

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    еи така в петък щях да се нашия в едно дърво заради някой с хубав ксенон... абе недейте да експериментирте, така си играете с живота на хората срещу вас
    Мислете с главите си бе хора. Какво значи може и да си прав, пък аз ще си правя каквото си искам? Аман от разбирачи! Всичко било 6-ти номер. Ще ги дигна още, че и гаргите на дървото да ослепеят...
    156SW 1.9JTD 16V

  11. #101
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Еми колиги може да правите като мене .Един приятел си сложи ксенони незнам точно какви но започнахме да му правим номера като го видим срещу нас минаваме в неговото платно и той се стряска и спира щото се е усетил какво причинява да отсрещния .

  12. #102

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    ПП
    Уви докато не започнат да спират от движение. Винаги ще има хора, които експериментират с живота на другите. За съжаление техния брой расте, а това силно ме притеснява.
    Аз защо си мисля, че първо трябва да забранят вноса от UK да се движи по-нашите пътища, те май-повече заслепяват, а ако не ти е регулиран фара правилно, с ксенон и без ксенон ще си заслепяваш като англичанин насрещните.
    Last edited by Доко; 21-05-2010 at 21:56.

  13. #103
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Аз защо си мисля, че първо трябва да забранят вноса от UK да се движи по-нашите пътища, те май-повече заслепяват, а ако не ти е регулиран фара правилно с ксенон и без ксенон ще си заслепяваш като англичанин насрещните.
    Подкрепям те на 100% !!!

    Фаровете на аглийска кола не могат да се регулират за нашето движение!!! Не случайно ги делят за коли с ляв и десен волан
    Преди няколко дни за пореден път поредният олигофрен с "евтина" от Англия кола щеше да ме шибне отстрани ... п*д*ли ...
    Пълна забрана за регистрация! Само на части!

  14. #104
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    нищо подобно колега всичко е 6-ти номер с изключение на това,че ще ги вдигна още една идея фаровете и утре вечер ще кача снимки да видиш как си прави чертата.
    Виж кво е положението в момента.

    P.S-Все си мисля,че дори и при някой да се получи така,че да му бяга фокуса ще има по-голям шанс да ги настрои отколкото ако си резне рефлектора тогава шанса му е нулев ,нали така.
    Въобще не е отрязана светлината на тази снимка - няма 156-ца с оригиналните фарове карело дето е с афтърмаркет ксенон за 100-150лв да отрязва светлината -я застани срещу стена и снимай - да видиш какво става -я застани пред колата и снимай- да видиш какво става.

    Quote Originally Posted by коков View Post
    Еми колиги може да правите като мене .Един приятел си сложи ксенони незнам точно какви но започнахме да му правим номера като го видим срещу нас минаваме в неговото платно и той се стряска и спира щото се е усетил какво причинява да отсрещния .
    Та викаш да караме в насрещното, каквото не ни хареса от този насреща да му минаваме в платното - много умно.
    Last edited by slav40; 21-05-2010 at 21:50.

  15. #105
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Не виждам защо се карате. HID само с лупа и активно регулиране по височина.
    Аз съм се наканил на Сеата вместо халогенни фарове за мъгла, два газоразрядни блицове и да започвам да "наказвам" , да видите Убаво ли е !!!!

Page 7 of 17 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •