Page 10 of 17 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 245

Thread: За колебаещите се, дали да си монтират ксенон ...

  1. #136
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Може, но според мен това по-скоро е било късмет, отколкото някаква практика
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #137
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post





    Гордееш ли се със себе си ?
    Не разбрах какво целиш с този цитат изваден от контекста. Идеята на поста ми е че в пунктовете за ГТП се проверява интензивността на светлината на фаровете. Провеждащия измерванията не е споменал че са вдигнати фаровете. Границата на регулиране на фаровете от купето не е голяма.
    И да гордея се защото с много труд съм регулирал поставения ксенон така че да свети в същите граници както оригиналните фарове Не единия на горе другия надолу. Което е и потвърдено от ГТП. А ти който правиш забележка имаш ли документ който да са ти правил измерване на светлините и да е констатирано че съответстват и не не пречиш на останалите участници в движението.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #138
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Колеги от доста време карам с ксенон на късите. Осветеността е доста по - добра и то при положение, че не ми присветват насрещно движещите се. Обаче на уредите за регулиране на фарове нещата не стоят добре. Крушките са влезли до край, но опират в капачката, изкривяват се и много разпръскват светлината. Обясниха ми, че трябва да се дупчат капачките, за да не опират крушките. За момента съм се въздържал. Не зная дали няма да мога да намеря по - къси крушки, за да избегна преработките по фара. Имате ли идея ?
    А относно дългите. Паленето на ксенона не отнема ли време, следователно ако карате по завои дали ще може да използвате дългите, както с халогенна крушка? Честно казано това ме спира да сложа ксенон и на дългите.

  4. #139
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Колеги от доста време карам с ксенон на късите. Осветеността е доста по - добра и то при положение, че не ми присветват насрещно движещите се. Обаче на уредите за регулиране на фарове нещата не стоят добре. Крушките са влезли до край, но опират в капачката, изкривяват се и много разпръскват светлината. Обясниха ми, че трябва да се дупчат капачките, за да не опират крушките. За момента съм се въздържал. Не зная дали няма да мога да намеря по - къси крушки, за да избегна преработките по фара. Имате ли идея ?
    А относно дългите. Паленето на ксенона не отнема ли време, следователно ако карате по завои дали ще може да използвате дългите, както с халогенна крушка? Честно казано това ме спира да сложа ксенон и на дългите.
    Паленето отнема време, определено. Колкото до дългите крушки - не ти ги знам какви са, но аз нямам проблем с дължината - точно до капачката са. Така, че всичко опира до модела и производителя
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #140
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Колеги от доста време карам с ксенон на късите. Осветеността е доста по - добра и то при положение, че не ми присветват насрещно движещите се. Обаче на уредите за регулиране на фарове нещата не стоят добре. Крушките са влезли до край, но опират в капачката, изкривяват се и много разпръскват светлината. Обясниха ми, че трябва да се дупчат капачките, за да не опират крушките. За момента съм се въздържал. Не зная дали няма да мога да намеря по - къси крушки, за да избегна преработките по фара. Имате ли идея ?
    А относно дългите. Паленето на ксенона не отнема ли време, следователно ако карате по завои дали ще може да използвате дългите, както с халогенна крушка? Честно казано това ме спира да сложа ксенон и на дългите.
    Както написах по-горе, по-късите крушки се водят H7C и със сигурност стават.Другото си е чисто тото.Иначе ако си махнеш капачките или направиш каквато и да била модификация, считай че насрещните не виждат къде отиват и някой може добре да те посрещне....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #141
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    deleted
    Last edited by Drag0; 25-02-2012 at 21:23.

  7. #142

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Днес минавах ГТП
    И слагаха нещо пред фаровете за да ги мерят.( с ловко движение веднага ги забих макс надолу) Човека ми каза пръскат много светлината на ся а аз му се смея и му викам а що бе добре са.
    Както и да е докато чаках да станат 20 минути за да мине прегледа се заприказвахме с човека.
    Той ми каза че при тях пристига постановление да измерват светлината и да не пускат колите да минават ГТП. Каза че догодина може и да не мина преглед с ксенона. И аз му викащ е ми ще слагам обикновени крушики за прегледа,а той спомена това дето го казват по телевизията да спирането от движение.
    тос чичка може да го уволниш директно като ти казва още ти знаеш ли по телевизията какво даваха...смешна работа има си закони не давания по телевизията и такъв закон за забрана за ксенон няма престанете да се връзвате на някой измислен хората казаха няма как да забраняваме нещо което масово се слага на новите коли е в пъти по добро от халогенната крушка!

  8. #143
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Това което аз разбрах е, че забрана за ксенон има, но не за всички видове ксенон.
    Забраната важи само за тези ксенони с баласти за външен монтаж. Тоест всички, които ние сме виждали
    Сега имало някакви с баласт, който бил направо към крушката... или нещо такова, и се монтира със самата крушка вътре във фара.
    Няма пробиване на капачки, няма външни баласти и излишни кабелажи.
    За такива разбрах, че е позволено да се монтират.
    Иначе за другите, ако колата не е със заводски предвидените светлини - има проблем, и е въпрос на заяждане вече от страна на преглеждащия

    И само за инфо - на старата ми ланча бях със ксенон от тези китайските. 6000К беше, и бях много доволен. Друга си е светлината, доволно ми светеше и на мокър асвалт си виждах супер. Продадох колата и новия собственик още така си я кара и не е имал проблеми със законите.
    Сега от фаровете на алфата определено несъм много очарован... може би като свикнах с ксенона и сега ми се вижда кофти, така че и аз се замислям дали отново да не се ксенонифицирам
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 26-02-2012 at 00:51.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  9. #144
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Не е точно така. Фаровете, който заводски имат заводски ЛУПА пред крушката са абсл. разрешени и няма проблем за тях. Проблем е ако някой има от старите фарове или си сложи на дългите светлини, където няма леща (новите модели имат и на дългите 159). Моята алфа има на късите, както и предполагам на повечето колеги алфисти. фара е Hella H7 или H3 забравих.

    Проверките който правят мобилните станции на полицаите дали са насочени фаровете и тн. са с уред на фирмата Hella
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #145
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    Мерси ще я закарам да я регулират

    Бате не че искам да те разочаровам, ама почти е невъзможно регулирането и ти си обречен да светиш като Локомотив с тия крушки. Вариянтите са 2: или да си купиш фарове с лупи,(най-евтините които знам аз са 450лв) другия вариянт е да си купиш лупи за вграждане и сам да си ги монтираш. Много трудно можеш да регулираш ксенонова крушка на стандартен фар(без лупа) освен ако крушката ти не е от по-кусите
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  11. #146
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Не е точно така. Фаровете, който заводски имат заводски ЛУПА пред крушката са абсл. разрешени и няма проблем за тях. Проблем е ако някой има от старите фарове или си сложи на дългите светлини, където няма леща (новите модели имат и на дългите 159). Моята алфа има на късите, както и предполагам на повечето колеги алфисти. фара е Hella H7 или H3 забравих.

    Проверките който правят мобилните станции на полицаите дали са насочени фаровете и тн. са с уред на фирмата Hella
    Пак повтарям, лупата не е определяща за това, дали ксенона е легален или не!Заводски ксенон има и на рефлектор!Не говорете глупости!
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #147
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    А някой има снимка как са закачени баластите..??????
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  13. #148

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    тос чичка може да го уволниш директно като ти казва още ти знаеш ли по телевизията какво даваха...смешна работа има си закони не давания по телевизията и такъв закон за забрана за ксенон няма престанете да се връзвате на някой измислен хората казаха няма как да забраняваме нещо което масово се слага на новите коли е в пъти по добро от халогенната крушка!
    Нещото което се слага в новите "коли" няма нищо общо с това което вие си слагате на старите "коли".
    Фабричният ксенон има автоматично регулиране на височината, умиватели......... Я ми кажи ти кое от нещата които се изискват ги имаш. Като сте толкова отворени, че не пречите на останалите...... защо не минете през Технотест да ви узаконят фаровете.
    П.С. това, че не ви присветват не значи, че не пречите/дразните..... Вечер светкам по 20-30 пъти а нахалните глупаци срещу мен даже и те ми отговарят, като си пускат дългите и разбираш ли какво искам да кажа та им светя
    П.С2 а пък тези с ксенона на фаровете за мъгла, въобще не искам да ги коментирам.

  14. #149
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Нещото което се слага в новите "коли" няма нищо общо с това което вие си слагате на старите "коли".
    Фабричният ксенон има автоматично регулиране на височината, умиватели......... Я ми кажи ти кое от нещата които се изискват ги имаш. Като сте толкова отворени, че не пречите на останалите...... защо не минете през Технотест да ви узаконят фаровете.
    П.С. това, че не ви присветват не значи, че не пречите/дразните..... Вечер светкам по 20-30 пъти а нахалните глупаци срещу мен даже и те ми отговарят, като си пускат дългите и разбираш ли какво искам да кажа та им светя
    П.С2 а пък тези с ксенона на фаровете за мъгла, въобще не искам да ги коментирам.
    Убао де, ми ти кат си толкова отворен, как ще ни обясниш, че токова много водачи с абсолютно законните им фарове с хаогенни крушки си ни заслепяват доволно по пътищата......

    Коли на които фаровете им осветяват добре пътя (с хаогени) определено дразнят околните водачи!!!!!

    А такива дет ич ни ти пречат кат караш с/у тях............. вервай ми нищо не виждат!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #150

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Това което аз разбрах е, че забрана за ксенон има, но не за всички видове ксенон.
    Забраната важи само за тези ксенони с баласти за външен монтаж. Тоест всички, които ние сме виждали
    Сега имало някакви с баласт, който бил направо към крушката... или нещо такова, и се монтира със самата крушка вътре във фара.
    Няма пробиване на капачки, няма външни баласти и излишни кабелажи.
    За такива разбрах, че е позволено да се монтират.
    Иначе за другите, ако колата не е със заводски предвидените светлини - има проблем, и е въпрос на заяждане вече от страна на преглеждащия

    И само за инфо - на старата ми ланча бях със ксенон от тези китайските. 6000К беше, и бях много доволен. Друга си е светлината, доволно ми светеше и на мокър асвалт си виждах супер. Продадох колата и новия собственик още така си я кара и не е имал проблеми със законите.
    Сега от фаровете на алфата определено несъм много очарован... може би като свикнах с ксенона и сега ми се вижда кофти, така че и аз се замислям дали отново да не се ксенонифицирам
    ми че такива ксенони има отдавна бе и са пак китайски по 170-180лв а това дето си чул иначе е пълна глупост слагай си ксенон и си свиркай

Page 10 of 17 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •