Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 241 to 245 of 245

Thread: За колебаещите се, дали да си монтират ксенон ...

  1. #241
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Аз си наврях би-ксенон лупи с Н1 крушки. Сложих и 55 вата ксенон 5000 и стана убийствен.
    Късите са перфектни, а дългите трябва да се видят. Не подлежат на описание. На дистанция 200-300 метра всичко е осветено.
    На рефлектора на моримотото си пише 35w. Всичко друго ще ги стопи.
    ...

  2. #242

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    На рефлектора на моримотото си пише 35w. Всичко друго ще ги стопи.
    Рефлектора на моримото е метален и ксенон крушката не знам как ще го стопи. Аз като осветеност съм много доволен, може да се сравнява с фабричен ксенон. Но лупата идва тежка за рефлектор, който не е предвиден да му се монтират такива неща, та ме интересуваше кой как е експериментирал с монтажа евентуално.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #243
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE View Post
    Рефлектора на моримото е метален и ксенон крушката не знам как ще го стопи. Аз като осветеност съм много доволен, може да се сравнява с фабричен ксенон. Но лупата идва тежка за рефлектор, който не е предвиден да му се монтират такива неща, та ме интересуваше кой как е експериментирал с монтажа евентуално.
    Имам , разглобявал съм го , експериментирал съм доста с него преди изобщо да го сложа във фар, затова и пиша. А избора за типа ксенон си е ваш.
    Рефлектора е метален, покритието му от вътре обаче не е предвидено за 55вата. Държача на лупата не е метален и ако малко се изкриви от топлината предполагам сам се досещаш какво ще стане с посоката на светлината.
    ...

  4. #244
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Не съм се взирал да видя, какво пише на лупите, ама кой производител ще пише нещо друго. Нали все се пазят. За сега се държат. Вярно, че най-много по 40-50 минути са работели, но ми се струва, че това е достатъчно за да се стабилизира температурно фара. Иначе казано да се разтопи или не. Държача на лупата е по-скоро бакелитов, отколкото пластмасов.
    За сега се държат прилично.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #245
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Бакелита е вид пластмаса.

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •