Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 245

Thread: За колебаещите се, дали да си монтират ксенон ...

  1. #16
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    интересно
    аз имам други наблюдения ама няма да спорим
    ти предполагам си монтирал/гледал/продал доста ксенони
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    интересно
    аз имам други наблюдения ама няма да спорим
    ти предполагам си монтирал/гледал/продал доста ксенони
    Въобще не съм монтирал ксенон, нито съм продавал. Един колега си сложи и това ми направи впечетление. Също и на други с допълнително монтирани ксенони коли съм забелязвал, че пак така минават няколко секунди докато започнат да светят както трябва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Н7 в гнездото на рефлектор за Н1 ще се получи разфокусирване! Казано малко по-засукано точковият источник на светлина какъвто е крушката няма да бъде във фокусната точка на рефлектора който трябва да направи точно определен тип сноп светлина със съответния ъгъл.
    Предположих нещо такова, и преди да намърдам Н1 в Н7, премерих на какво разстояние се намира светещата част на Н1 в сравнение с Н7 - разликата от 1 мм туширах като просто залепих фасонката от Н7 която използвах за да закрепя Н1-то с 1 мм луфт, и така мисле че това не трябва да е проблем....
    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колега ФЕРАРИСТ. Замислял ли си се кога точно са ти нужни дълги светлини? И колко бързо ти трябват като ги включиш? Ксеноните запалват бавно и са им е нужни секунди време за да започнат да светят както трябва...
    Предполагам че не си прочел внимателно какво точно искам да направя.....плюс това когато късите ми са по мой вкус, дългите изобщо не ги пускам, и така или иначе не ми трябват.....
    Не дей да експериментираш, за да не четем някой ден тема във форума "още един Алфист си замина" (да не се случва на никой дай боже)
    Напротив мисля да продължавам да го правя, харесва ми, все пак аз искам да направя колата така както ми харесва на мен, а не както е по някакви и нечии разбирания....евро и прочее.....предполагам че тия дето ме съветвате да не ръчкам това и онова нямате нищо против ремапването на двг, чип тунинга, киченето с спойлери, ревящи спортни гърнета, спортни филтри, и прочее екстри, позволени и непозволени, нарушаващи в някой случай всякакви норми, родени от това изкуство наречено ТУНИНГ.....всеки го разбира по свой си начин, и прави нещата така както му харесва.....
    Чета за доста "глупости" в подфорума Тунинг и Рацинг дето аз никога не бих направил на колицата си, но мисля че това е въпрос на личен избор на возителите се в тези коли, и никога не бих седнал да ги разубеждавам да не правят това или онова, ако това ще им донесе нужното удоволствие от колите....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 07-08-2008 at 17:29.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    сините пръскалки и чип мунинга пречат само не притежателя им
    кофти фарове пречат на всички и могат да причинят птп - там е тънката разлика
    ако не я разбираш ...
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #20

    Default

    Абсолютно.....но предполагам че ако не пречат всичко е ОК?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абсолютно.....но предполагам че ако не пречат всичко е ОК?????
    ок е разбира се
    но ако ползваш дълги за къси ще пречат
    и като си ги нарисуваш у вас ще се сетиш защо
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ок е разбира се
    но ако ползваш дълги за къси ще пречат
    На старата ми кола не пречеха, за тази все още не знам, визуално се вижда че снопа светлина на дългите е фокусиран малко по високо от този на късите, но при положение че мога да го сваля надолу колкото си искам, и че техния сноп е малко по "концентриран" в сравнение с тоя на късите, който ми се вижда по "разлят", мисля че няма да е проблем - имам до нас една бетонна стена, с 20 метра мегдан зад нея, и едно от нещата който мога да си направя почти перфектно е "баланса" на фаровете.....тия дни ще сваля единия ксенон от халогените и ще го сложа на дългите да видя какво ще стане.....и чак тогава ще реша дали ще сменям жичките на късите с дългите....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Предположих нещо такова, и преди да намърдам Н1 в Н7, премерих на какво разстояние се намира светещата част на Н1 в сравнение с Н7 - разликата от 1 мм туширах като просто залепих фасонката от Н7 която използвах за да закрепя Н1-то с 1 мм луфт, и така мисле че това не трябва да е проблем....
    Нищо лошо колега щом ви се занимава с подобен род ТНТМ дейности нищо против... само от личен опит споделям, че едната ми крушка на дългите не беше легнала добре в леглото на рефлектора и беше леко кривната нагоре (отколенение не повече от 2-3 мм в края) след наместването и не можах да позная фаровете си. Дано наистина не пречите на останалите участници в движението защото лично аз когато някой ми свети насреща инстиктивно преминавам на дълги за да "виждам" и аз по-добре!
    Успех и се моля да не ви срещам, че по-следващата седмица имам път точно към Ст. Загора!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #24
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ехаа
    къде ги тия ксенони дето палят за 5-6 и повече секунди бе
    хихихи
    ми нъл дорде драснеш клечката, дорде се разгорят.... то си минава време.
    факт е че има и такив ас време за загряване ама не е толкоз
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #25
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    що глупости се изписаха ,тая тема се насра яко

  11. #26
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Аз исках само да покажа на хора, които се чудят като мен, като си сложат ксенон дали ще е по-добре а вие какви спорове водите.
    Като си сложиш ксенон на късите . просто не трябва да правиш нищо повече вижда се идеално. Аз си сложих и на дългите щото не ми се повтаряше сложната процедура по слагането която аз приложих. А освен това не исках двата фара да светя различно (единия жълто а другия бяло).
    Малко трудно ще е да се разменят Н7 и Н1. Не е невъзможно но трябва да се вадят цокълите (държачите на крушката - щото са меко казано различни) от рефлектора а той (цокъла) е зачеканен от към вътрешната страна - така че може да се порази рефлектора.
    Относно паленето. Палят веднага и се вижда. ( Като си купувах комплектите имаше и такива който палят с премигване , но човек не длъжен да си купува такива боклуци. Просто не трябва да се доверяваш на продавачите, че това е нормално)
    Има само едно премигване на късите когато минаваш на дълги и обратно, но това е така защото релето на късите превключва. Но този проблем се решава много лесно.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    Аз исках само да покажа на хора, които се чудят като мен, като си сложат ксенон дали ще е по-добре а вие какви спорове водите.
    Като си сложиш ксенон на късите . просто не трябва да правиш нищо повече вижда се идеално. Аз си сложих и на дългите щото не ми се повтаряше сложната процедура по слагането която аз приложих. А освен това не исках двата фара да светя различно (единия жълто а другия бяло).
    Малко трудно ще е да се разменят Н7 и Н1. Не е невъзможно но трябва да се вадят цокълите (държачите на крушката - щото са меко казано различни) от рефлектора а той (цокъла) е зачеканен от към вътрешната страна - така че може да се порази рефлектора.
    Относно паленето. Палят веднага и се вижда. ( Като си купувах комплектите имаше и такива който палят с премигване , но човек не длъжен да си купува такива боклуци. Просто не трябва да се доверяваш на продавачите, че това е нормално)
    Има само едно премигване на късите когато минаваш на дълги и обратно, но това е така защото релето на късите превключва. Но този проблем се решава много лесно.
    Ти какъв комплект сложи? Аз мисля да взема SuperHID от www.hid.bg Някой слагал ли е такъв? Дали са добри?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ти какъв комплект сложи? Аз мисля да взема SuperHID от www.hid.bg Някой слагал ли е такъв? Дали са добри?
    Китайски в едни сини кутия (имаше снимка на астра на кутията) ама какво пишеше на тях сега не мога да кажа щото не са при мен. Довечера мога да видя.
    Иначе са 6000K, 35W
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сложий днес ксенона. Голяма разлика усетих. Но като че ли крушките ми треперят във фара. При малка неравност и светлината трепери. При вас как е?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Няма начин да треперят,ако си ги закрепил както трябва.Да не ти треперят рефлекторите?
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •