Page 78 of 95 FirstFirst ... 2868767778798088 ... LastLast
Results 1,156 to 1,170 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #1156
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Привет! И аз съм горд собственик на Жулиета.
    Честито и поздравления за избора. Много безаварийни колометри да и навъртиш.

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Затова слагаш едни железарки и ти дреме на пуловера.

    ...
    Това да не ти минава през ума даже! Аз на десет годишна 156-ца не бих сложил такива, камо ли на чисто нова Джулиета!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  2. #1157
    започва да се пристрастява CoF's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    34

    Default

    Определено за сега предпочитам да сложа алуминиеви джанти. В салона има бяла Жулиета с по-тъмни джанти и й седят наистина добре. Просто никъде не мога да намеря джанти с характеристики 7jx16, 5x110, ET41. Ако сложа такива с по-малко ЕТ, например ЕТ 35, дали ще е проблем?

  3. #1158
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Определено за сега предпочитам да сложа алуминиеви джанти. В салона има бяла Жулиета с по-тъмни джанти и й седят наистина добре. Просто никъде не мога да намеря джанти с характеристики 7jx16, 5x110, ET41. Ако сложа такива с по-малко ЕТ, например ЕТ 35, дали ще е проблем?
    Тези от 159/Brera ще станат, нали? Ето тук има 17-ки от 159. Цената им е 650 лв комплекта. Поне толкова ми каза по телефона продавача. Били с капачките и в много добро състояние. Аз също разглеждам за втори комплект джанти за 159-ката, та попаднах на тези.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  4. #1159
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Определено за сега предпочитам да сложа алуминиеви джанти. В салона има бяла Жулиета с по-тъмни джанти и й седят наистина добре. Просто никъде не мога да намеря джанти с характеристики 7jx16, 5x110, ET41. Ако сложа такива с по-малко ЕТ, например ЕТ 35, дали ще е проблем?
    Ако не се лъжа и ако не са я сменили бялата е с 18-ки като на сивото QV и стоят уникално.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  5. #1160
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Честито и поздравления за избора. Много безаварийни колометри да и навъртиш.



    Това да не ти минава през ума даже! Аз на десет годишна 156-ца не бих сложил такива, камо ли на чисто нова Джулиета!
    Ти си знаеш, за мен пари за алуминиеви джанти за зимни гуми са грешни пари.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #1161
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Определено за сега предпочитам да сложа алуминиеви джанти. В салона има бяла Жулиета с по-тъмни джанти и й седят наистина добре. Просто никъде не мога да намеря джанти с характеристики 7jx16, 5x110, ET41. Ако сложа такива с по-малко ЕТ, например ЕТ 35, дали ще е проблем?
    Такива джанти и алуминиеви и железни има доста в Опел форума.Просто размера става и на последните Вектри и Сигнум, предпоследните Астри и Зафира.Имам такива железни -5/110 16-ки , даже с две почти нови зимни гуми Фалкен -205/60/16 -ДОТ 31 седмица на 2011г. и алуминиеви 17 -оригинални от 159-ка/като тези на обявата която ти е дал колегата по-горе/ с две също много добри летни гуми -ДОТ 2010г. Ханкук-225/50/17 , че и 5 бройки.Ще продавам едните от тях ,че си взех и 18-ки, но още не съм решил кои.Ако проявиш някакъв интерес-на лични.Иначе успех с търсенето.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  7. #1162
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Колека CoF да не би твоята Жулиета да беше днес паркирана на улица Криволак в ж.к. Лозенец?
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  8. #1163
    започва да се пристрастява CoF's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    34

    Default

    Не е била моята.

    Благодаря на всички за офертите, но за сега предпочитам да си закупя нови джанти. За мое нещастие имам големи проблеми с това. Повечето джанти, които се предлагат са с ЕТ35. При положение, че на Жулиета е ЕТ41 дали ще има проблем ако й сложа такива с офсет 35? Утре ще пробвам няколко варианта, но се чудя тази разлика в офсета дали няма да повреди нещо по колата. Какви са допуските за това? Всичко друго уж е ОК и съвпада със стойностите по книжка...

  9. #1164
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Не е била моята.

    Благодаря на всички за офертите, но за сега предпочитам да си закупя нови джанти. За мое нещастие имам големи проблеми с това. Повечето джанти, които се предлагат са с ЕТ35. При положение, че на Жулиета е ЕТ41 дали ще има проблем ако й сложа такива с офсет 35? Утре ще пробвам няколко варианта, но се чудя тази разлика в офсета дали няма да повреди нещо по колата. Какви са допуските за това? Всичко друго уж е ОК и съвпада със стойностите по книжка...
    Колега ето едно доста ясно обяснение ....
    http://bulgaria.mercedes-benz-clubs....0b7a2f3b6dfe78
    Единственият проблем който може да стане е апаратите да опрът в ждантата но това няма как да го пропуснеш! Но ще има промяна във визията или ще изскочат навън джантите или ще се преберат навътре в калниците!
    До колкото ми стигат знанията по темата ти искаш да сложиш джанта с по малък положителен Офсет т.е. джантата ще излезе малко навън от стандартното и не би трябвало да е проблем (ако греша някой колега да ме поправи)!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  10. #1165

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 11:39.

  11. #1166
    започва да се пристрастява CoF's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    34

    Default

    Много ви благодаря! Започвам да меря джанти из сервизите и да видим какво ще стане...

  12. #1167
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Top Gear от 8.11.2012 г.
    Класация на ХотХечове!
    Печели очаквано поне за мен Новият Меган РС.
    В класацията влизат и 4 италианки.
    12 позиция за Fiat 500 Abarth "Той е малко гламав"
    17 позиция за Alfa Romeo Giulietta Cloverleaf " Можеби най красивият ХотХеч в продажба днес, с готин, огнен турбо мотор. Но не може да се мери с Меган /ST/GTI по динамика"
    22 позиция за Alfa Romeo Mito QV "Турбинираният двигател MultiAir е технологично постижение и поведението на QV е по добро от останалата част на досадните MiTo. И динамичното шаси DNA не успява винаги да намери добър баланс м/у комфорт и спортно поведение".
    24 позиция за Fiat Punto Abarth
    Last edited by HACCP; 10-11-2012 at 17:50.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  13. #1168
    започва да се пристрастява CoF's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    34

    Default

    До колко е нормално да започнат да ми скърцат/свирят спирачките? Чува се рядко при ниска скорост и леко натискане на спирачките, но това малко ме притеснява или по-скоро ми е неприятно. На старата кола изобщо не ѝ обръщах внимание и доста време спирачките си скърцаха докато не смених накладките, но сега за тази се грижа все едно ми е дете и това да издава и най-лек звук ме кара да съм мнителна. Предполагам, че е нормално, защото като се заслушах, забелязах, че е нещо срещано при доста коли, включително и нови и много скъпи, но все си мисля, че не трябва да е така. Свиренето се появи преди около месец, когато колата беше на около 5000км, но сякаш сега, когато стана по-студено все по-често го чувам. Други собственици на Жулиета да са забелязали такова нещо при техните коли? За сега чувам звука много рядко и не ми пречи, но ако положението се влоши определено трябва да се направи нещо по въпроса, защото най-малкото ще ме е срам. Такава красива кола, не може да издава звуци като влак.
    Last edited by CoF; 13-11-2012 at 20:25.

  14. #1169
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Аз лично не съм чул подобен шум ... а бих забелязал защото когато я прибирам или вадя минавам през тунел
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  15. #1170
    започва да се пристрастява CoF's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    34

    Default

    За сега го чувам само, когато ми е отворен прозореца и най-вече като съм в гаража или сама на паркинг и спирам. Не е толкова силен шума все още и за това при затворен прозорец и пуснато радио (не силно) май не се чува нищо. Сравнявайки със старата кола, при нея се чуваше и вътре в купето при затворен прозорец, но при нея какво ли не се чува...все пак е баба.
    То може да си е съвсем нормален звук, просто аз да не разбирам нищо. Все пак сега е по-студено и влажно и това предполагам оказва влияние.

Page 78 of 95 FirstFirst ... 2868767778798088 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •