Page 23 of 95 FirstFirst ... 1321222324253373 ... LastLast
Results 331 to 345 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #331

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Червената и черната пастелна боя са по-скъпи май от другите както е при 159 TI.
    металиците са по-скъпи от пастелните версии, които са по-скъпи от простите цветове, но с малко

  2. #332
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Пробвах го с червената пастелна боя, не вярвам да е по-скъпа от металиците. Джанти не съм барал изобщо. Както и да е, дано се продава на Запад, за тук е ясно.
    2.0 JTDm Distinctive с ксенон, сензори и доста други глезотии ми излиза 29 920 евро, което е около 10% повече от 147-та ми и има заводски повече екстри. Признавам си, че при конфигурацията не сложих кожен салон, но пък има други по-функционални екстри.
    Като цяло, имайки предвид, че това е нов модел и първоначалната му цена е около 10-15% по-висока, доста по-подобрен е от всички Алфи до момента, най-нова концепция двигатели M-jet2, MultiAir и т.н., цената е доста конкурентна!
    Първоначално си мислех, че базовата цена ще бъде около 30 000 евро, а за тия пари може да си вземеш натоварено с екстри QV, което е доста прилично!
    Алфа Ромео отдавна не може да се сравнява с доста коли и не се продава поради много причини, особено в БГ, където представителите са ПЪЛНИ ИДИОТИ!
    Аз лично ще изчакам 2-3 год., за да се появат първите buy-back и тогава ще се изкордисам в една "грозна", "скъпа" и т.н. Жулиета

  3. #333
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Не си мислете че тази концепция за бензинови двигаетли е нещо по добро. Принудени са да я ползват зада могат да отговарят на новите екологични норми за вредни емисии. Атмосверния двигател има по дълаг живот , по плавно разгръща мощноста си . Занете че и през 80-те е имало бум на турбо моторите и след това повечето производители са се отказали поради многото недостатъци . Относно разхода не се заблуждавайте той зависи най-много от начина на каране и конкретното състояние на мотора ако си мислите ,че като настъпите тази въшка 1.4 няма да гори ,много се лъжете.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  4. #334
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    2.0 JTDm Distinctive с ксенон, сензори и доста други глезотии ми излиза 29 920 евро, което е около 10% повече от 147-та ми и има заводски повече екстри. Признавам си, че при конфигурацията не сложих кожен салон, но пък има други по-функционални екстри.
    Като цяло, имайки предвид, че това е нов модел и първоначалната му цена е около 10-15% по-висока, доста по-подобрен е от всички Алфи до момента, най-нова концепция двигатели M-jet2, MultiAir и т.н., цената е доста конкурентна!
    Първоначално си мислех, че базовата цена ще бъде около 30 000 евро, а за тия пари може да си вземеш натоварено с екстри QV, което е доста прилично!
    Алфа Ромео отдавна не може да се сравнява с доста коли и не се продава поради много причини, особено в БГ, където представителите са ПЪЛНИ ИДИОТИ!
    Аз лично ще изчакам 2-3 год., за да се появат първите buy-back и тогава ще се изкордисам в една "грозна", "скъпа" и т.н. Жулиета
    А, сетих се, бях цъкнал и едно кожено салонче, затова мина 30 000 евро.
    Че , ММ са идиоти спор няма, но не са те причината да не се купува, а че алфистите сме хора, в най-добрият случай средна ръка, като финансови възможности и много си харесваме марката, ама на старо
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #335
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by boyracer View Post
    Не си мислете че тази концепция за бензинови двигаетли е нещо по добро. Принудени са да я ползват зада могат да отговарят на новите екологични норми за вредни емисии. Атмосверния двигател има по дълаг живот , по плавно разгръща мощноста си . Занете че и през 80-те е имало бум на турбо моторите и след това повечето производители са се отказали поради многото недостатъци . Относно разхода не се заблуждавайте той зависи най-много от начина на каране и конкретното състояние на мотора ако си мислите ,че като настъпите тази въшка 1.4 няма да гори ,много се лъжете.
    Колега, 80-те са преди около 30 год., когато доста техника и ресурси бяха доста по-различни
    Логиката ти е права, но не забравяй, че MultiAir не е само мотор с турбо! Масла, материали, дозиране на сместта и др. фактори влияещи към целият описан от теб процес са в пъти по-различни и подобрени, сравнени с 80-те
    От друга страна ... защо ми е вечен мотор, като ще харчи много, ще му плащам висока ЕКО такса и т.н., а в същият момент останалите агрегати ще се развалят по-рано? Всичко се прави да издържи 5-6 год. без проблем и после за скрап.
    Това, че ние ги караме след 6-та год. и се чудим коя марка е по-здрава, е съвсем друг въпрос
    Pooh го написа по-горе, ама вие си мелите каквото знаете
    В световен мащаб нещата стоят съвсем различно от това какво ми се иска на мен или теб

    п.с. Сигурен съм, че ако производители слушат и се водят по логиката на този форум, до 2 год. ще се произвежда само една марка - Алфа Ромео

  6. #336
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Не е точно така колега вярно е че в западните страни се карат много повече нови автомобили но не всеки там кара нова кола и я ползва 2-3 години и я праща за скраб. Читава 147 -ца на 6-7 год струва от 6000 еuro нагоре в Германия (ясно е че има и по евтини но съм писал читава ) ако си мислиш че това не са пари за тях . И ги хвърлят много се лъжеш.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  7. #337
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Ще помоля да се привържате към темата !
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  8. #338
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    http://www.facebook.com/video/video.php?v=1394298867475 ето едно ново клипче на новата прицеса само тоя линк имам ако намеря друг ще го сменя за да могат и потребителите без фейсбук да го гледат
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  9. #339
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    http://www.facebook.com/video/video.php?v=1394298867475 ето едно ново клипче на новата прицеса само тоя линк имам ако намеря друг ще го сменя за да могат и потребителите без фейсбук да го гледат
    Абе никак не е лоша колицата ... - има страшно Гладка странична линия, което страшно ми допада, също както при моята... ...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  10. #340
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    На мен колата ми допада адски много! Дано я оценят достойно!

  11. #341

    Default

    Някой знае ли кога ще се появи по шоурумовете на България?

    ПП. На мен екстериора на колата ми харесва. За интериора все още имам колебания, но трябва да седна вътре за да я усетя. Това е чисто субективното ми мнение де. Не ангажирам никого с него. Ма то като си избирам кола разчитам 90% на субективното си усещане, отколкото на разни статистики, статии, професионални становища, нкап менкап и пр.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  12. #342
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  13. #343

    Default

    кратко ревю и някоко снимки от топ гиър

    http://www.topgear.com/UK/photos/alf...rive?imageNo=0

  14. #344

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:15.

  15. #345

    Default

    Вграден космодиск в седалките
    мене ме нема, в целата схема........

Page 23 of 95 FirstFirst ... 1321222324253373 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •