Page 50 of 95 FirstFirst ... 40484950515260 ... LastLast
Results 736 to 750 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #736

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:08.

  2. #737
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Е така като кажете няма я агресията...Каква агресия има в 147, ...а в 166, да не влизам в повече детайли? В тези в които има, пък има толкова други проблеми, че пак не стават за нищо. Ярък пример е фригидната кукла 8с и 159 (Макар че 159 само в ТИ изпълнение ми хваща окото). Жулитета си е поредния ФИАТ от 20г. насам. И на мен лично ми харесва повече от 147. Не мога да разбера защо чак сега ревнахте всички. Все едно до сега е било бегачка до бегачката. К'ъв спортен дух има в сребриста 156 с плюшен салон, дървен волан и тасове 15"? (да ме прощават собствениците на такива). За тези 20г единствено 164 и 156 могата да се нарекат успешни модели. Да не говорим, че за 100(сто) години най-бързата и мощна серийна кола, която е успяла да произведе тази иначе толкова симпатична фирма е ....250 коня и 6 сек. ускорене. Алелуя! Па те Хюндай имат по-добри постижения за кратката си история. Ако трябваше да ревете (тези дето реват в момента), трябваше да е преди 20г , когато се мина на предно, постепенно се прекратиха всякакъв моторспорт, спря с производството на собствени мотори, спря се производството и разработката на големи V-образни мотори и за капак се закри и собствения дизайнерски отдел. Алфа отдавна е мъртва. Да живее Алфа Ромео!
    Taка си е, ама за едно не си прав - за най-бързата кола за тези сто години.
    Това определено е фригидната, но много красива Alfa Romeo 8C Competizione.
    Сега, ще кажете, че е на това е Maserati с двигател на Ferrari и само "ламарините" са Alfa Romeo, ама все пак...
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  3. #738
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Е така като кажете няма я агресията...Каква агресия има в 147, ...а в 166, да не влизам в повече детайли? В тези в които има, пък има толкова други проблеми, че пак не стават за нищо. Ярък пример е фригидната кукла 8с и 159 (Макар че 159 само в ТИ изпълнение ми хваща окото). Жулитета си е поредния ФИАТ от 20г. насам. И на мен лично ми харесва повече от 147. Не мога да разбера защо чак сега ревнахте всички. Все едно до сега е било бегачка до бегачката. К'ъв спортен дух има в сребриста 156 с плюшен салон, дървен волан и тасове 15"? (да ме прощават собствениците на такива). За тези 20г единствено 164 и 156 могата да се нарекат успешни модели. Да не говорим, че за 100(сто) години най-бързата и мощна серийна кола, която е успяла да произведе тази иначе толкова симпатична фирма е ....250 коня и 6 сек. ускорене. Алелуя! Па те Хюндай имат по-добри постижения за кратката си история. Ако трябваше да ревете (тези дето реват в момента), трябваше да е преди 20г , когато се мина на предно, постепенно се прекратиха всякакъв моторспорт, спря с производството на собствени мотори, спря се производството и разработката на големи V-образни мотори и за капак се закри и собствения дизайнерски отдел. Алфа отдавна е мъртва. Да живее Алфа Ромео!
    И 155 е Фиат Типо, ама айде изкриви си душата и кажи, че не е агресивна. 166 преди фейслифта също е агресивна, за 159 да не говорим, еле пък ако е ТИ. Тия новите бръмбари обаче нямат нищо общо с агресивния дизайн, приличат на Нисан Микра, преял с люцерна. Няма ги и типичните за Алфа Ромео дълбоки седалки с високи бордове дори в ниските класове оборудване, заради които чувстваш колата като правена като по поръчка за тебе. Няма ги събраните и обърнати към шофьора централни конзоли на таблото, като при 155, 156, 166, 159. На Жулиетата радиото е качено някъде горе, като при Холцваген ...
    За върховите мотори си прав, че Алфа Ромео изостава значително от БМВ, че и от Ауди. Обаче ... 1.8 ТС е по-добър от аналогичните кубатури на БМВ и Ауди, 2.4 ЖТД е по-бърз и по-икономичен от 2.5 ТДИ и 2.5 ТДС. Нагоре за съжаление няма никой, затова тайно и явно се замислям за БМВ 3.0 Д, защото Алфа с такъв дизел няма.
    Та мисълта ми е, че и при предпоследните поколения Алфа Ромео се усеща спортния дух и се отличават от масата, което не може да се каже за "бръмбарите".
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #739

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:08.

  5. #740
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Че защо да не влизаме в конкретика, в противен случай излиза, че си говорим някакви празни приказки (а кви алфи имаше едно време ...). Иначе съм напълно съгласен с всичко в последния ти пост. Само не разбрах защо да не коментираме 159-ката, тя по мое мнение е голяма крачка напред по отношение на 156 (която пък от своя страна е огромна крачка назад от 155). Да уточня - говоря за дизайн, интериор, управляемост и пътно поведение, за двигателите е ясно. Бензиновите не ги коментираме въобще, ясно е, че последният читав бензинов двигател, монтиран на Алфа Ромео, е 8-клапановия ТС, последно монтиран на 164 през 98-ма (поправи ме ако бъркам). Дизелите може и да са най-добрите, ама да се буташ в премиум класа и най-големият дизел да е 2.4 - къде отиваш ти може би - в А група без бутонки.
    Виж за управляемостта на новите бръмбари не отварям дума, защото не съм ги карал, интресно ще е някой да сподели впечатления.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #741

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    на 156 (която пък от своя страна е огромна крачка назад от 155). Да уточня - говоря за дизайн, интериор, управляемост и пътно поведение, за двигателите е ясно.
    Управляемост и пътно поведение ????
    Ти сериозно ли ?
    Не съм карал дълго 155,дали имам 500-1000км с такъв автомобил,ама някак си не мога да се съглася с това.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  7. #742
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Управляемост и пътно поведение ????
    Ти сериозно ли ?
    Не съм карал дълго 155,дали имам 500-1000км с такъв автомобил,ама някак си не мога да се съглася с това.
    Всъщност колега, какви Алфи си карал? Защото ако за теб Алфа започва от 147 (която без GTA и спорид мен ни е нищо особено) значи нямаш нищо общо с марката.

    Идеята на по-горните мнения не си я разбрал никак. Прочети 2 поста по-нагоре мнението на pooh но по-бевни и ще разбереш за какво иде реч.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #743

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Всъщност колега, какви Алфи си карал? Защото ако за теб Алфа започва от 147 (която без GTA и спорид мен ни е нищо особено) значи нямаш нищо общо с марката.

    Идеята на по-горните мнения не си я разбрал никак. Прочети 2 поста по-нагоре мнението на pooh но по-бевни и ще разбереш за какво иде реч.
    @Боби малко сме хитреците като теб,на някой им трябва висше за да прочетат какво пише......
    Трябваше да замълчим след първия пост на Пух,вместо да се бием в гърдите колко много разбираме.

    И да ти кажа ,не е нужно да си карал много алфи за да си истински фен на марката.147 е първата ми собствена Алфа,но съм имал честта да карам 33,75,155,145/6,ГТ.......
    Е не мога да ви разбера какво се прехласвате по 33 и 155,Като визия отвън са страхотни автомобили,ама 155 е по-постна и от дедра,това че е била номер 1 в състезанията не прави серийния модел по различен от Темпра с биалети на Мареа.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  9. #744
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    @Боби малко сме хитреците като теб,на някой им трябва висше за да прочетат какво пише......
    Трябваше да замълчим след първия пост на Пух,вместо да се бием в гърдите колко много разбираме.

    И да ти кажа ,не е нужно да си карал много алфи за да си истински фен на марката.147 е първата ми собствена Алфа,но съм имал честта да карам 33,75,155,145/6,ГТ.......
    Е не мога да ви разбера какво се прехласвате по 33 и 155,Като визия отвън са страхотни автомобили,ама 155 е по-постна и от дедра,това че е била номер 1 в състезанията не прави серийния модел по различен от Темпра с биалети на Мареа.

    Прави я прави я., ама няма как да разбереш ако си карал 500км. 155ца, която не е влизала в сервиз за профилактика от 5години...(щото знам много собственици, които карат 55ца с лада накладки и не са и чували за ремонти, смяна на амортесьори и разни профилактики и поддръжка...)та една птичка и каране не са достатъчни...

    Слушай Пух...Имал е достатъчно време 55ца и вече е налял една торба пари по 56ца, която е като твоята, та да си има идея за какво говори...Отделно че 56/47ците с пътно поведение като неговата са само 2-3 май май в цяла БГ...

    ЕДИТ:
    Ще подчертая най-важното...и аз съм карал 56ца с гаден интериор и изпуснало окачване.. от кола, до кола има разлика.

    ЕДИТ: Ами няма финансиране за по-добри резултати...Хората които карат 56/47 се предполага че имат повече пари...все пак не сте ги купили за по 2000лв...поне не до преди 1година...Все пак Фуриозо-155 обаче се представи много добре тази година...Иначе силата на 55цата е и на магистралата...щото на пистата с много завои 45цата е с предимство и отнася и 47 и 56...
    Last edited by VFTI; 31-10-2010 at 20:04.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #745
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Абе то хубаво 155 са с по-добро пътно поведение...ама що на Калояново не показват нищо по добро от 56/47ците...
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  11. #746

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Прави я прави я., ама няма как да разбереш ако си карал 500км. 155ца, която не е влизала в сервиз за профилактика от 5години...(щото знам много собственици, които карат 55ца с лада накладки и не са и чували за ремонти, смяна на амортесьори и разни профилактики и поддръжка...)та една птичка и каране не са достатъчни...

    Слушай Пух...Имал е достатъчно време 55ца и вече е налял една торба пари по 56ца, която е като твоята, та да си има идея за какво говори...Отделно че 56/47ците с пътно поведение като неговата са само 2-3 май май в цяла БГ...
    Ок де и аз това питам,тъй като нямам достатъчно опит зад волана на 155ца искам да ми кажете в какво окачването на Темпра превъзхожда 156цата като пътно поведение и управляемост.

    Слизайки от 147 и качвайки се на 155,колата ми се виждаше доста по нестабилна в завоите по магистралата от моята,директност на волана и отговор на газ/спирачка също.Единствно може би с дупките се справяше по-добре.Вярно звука на 1,8 ТС превъзхожда многократно свистенето на турбото на JTD,но дотук.Интериора е класи надолу.....

    Много ще се радвам да ми отговорите къде е плюса на 155цата,ако ще и на Л.С.,че леко извън темата завихме.


    ПС:159 е може би най-стабилния автомобил в класа си,а предното му окачване е разработка над 156/147
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  12. #747

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Абе то хубаво 155 са с по-добро пътно поведение...ама що на Калояново не показват нищо по добро от 56/47ците...
    A на тебе Калояново ли ти е атестат за за Алфа моторспорт? Още един въпрос, 145 и 155 според тебе имат ли някаква разлика в окачването и как ще коментираш 145 на Калояново.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #748
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Какъв алфа мотор спорт те гони сравнявам пътно поведение... на Калояново е едно добро място в България където именно то може да се сравни.

    145 и 155 нямам си на представа дали имат разлика в окачването.

    145 на калояново- няма да коментирам на Нено, на Бобо,на Коста, на Добри и на Радо.. ще коментирам тези които карат там горе долу така както са излезли от завода: ами просто не са по бързи от съперниците 147/156
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  14. #749
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Какъв алфа мотор спорт те гони сравнявам пътно поведение... на Калояново е едно добро място в България където именно то може да се сравни.

    145 и 155 нямам си на представа дали имат разлика в окачването.

    145 на калояново- няма да коментирам на Нено, на Бобо,на Коста, на Добри и на Радо.. ще коментирам тези които карат там горе долу така както са излезли от завода: ами просто не са по бързи от съперниците 147/156
    Абе те не трябва и да бъдат. Ма при Алфа нещата боксуват яко. Не може 145 и 147 да вървят еднакво на пистата, при положение, че 147 е по-нов модел.
    При Форд нещата не са така. Видя Фокуса как върви на Калояново. Е ако вземеш идин Ескорт, няма да върви така. Ще бъде мнооого по-зле.
    Значи при Форд има изключителен и постоянен възход, а при Алфа няма. Е това не ни харесва на всички нас. А като добавим и ненадежността на 147 спрямо предходните модели тогава вече разочарованието е пълно.

    Калояново не е абсолютен критерий, защото има и фактор "шофьор" . За да се дадат пълни оценки за моделите, трябва един и същ човек да кара всички модели във стоков вид, за да се прецени реално. Тогава, повярвай ми 147 ще изглежда много зле на пистата и ако е по-добре от предходните модели, ще бъде едва с по половин секунда.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #750
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    темата беше за 149
    някой карал ли е?
    сравнил ли я е с конкурентите?

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

Page 50 of 95 FirstFirst ... 40484950515260 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •