Page 56 of 95 FirstFirst ... 646545556575866 ... LastLast
Results 826 to 840 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #826
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Хубаво тестче
    Имам 3 въпроса към провелите го...
    Как е ергономията вътре, на пръв поглед ми се струва изострено таблото, това не смалява ли местата за шофьора и пасажера?
    Колко е удължена рейката, за да е по-маневрена?
    Това непряко усещане за волана не е ли общ недостатък на електростатичните усилватели?
    И мен живо ме интересуват точно същите въпроси .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #827

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Хубаво тестче
    Имам 3 въпроса към провелите го...
    Как е ергономията вътре, на пръв поглед ми се струва изострено таблото, това не смалява ли местата за шофьора и пасажера?
    Колко е удължена рейката, за да е по-маневрена?
    Това непряко усещане за волана не е ли общ недостатък на електростатичните усилватели?

    Ами ти си си отговорил сам на въпросите. Вътре усещането е като в бравото, ама изглежда малко по-напудрено. Конфортно е.
    Иначе за рейката - това си е характерно за автомобили с електоусилвател. Не включвам БМВ обаче.
    Никой не е удължавал рейката.

    Това си е лично мое си мнение. Колата трябва да се кара, всеки да си я усети сам за себе си. Аз дори не бих се замислил да си купя такава кола. За малко повече пари може да се вземе Инсигния 320 коня 4х4. Не казвам че опела е повече кола, но разума е по-силен в този случай. Може би това е слабото място на новата Джулиета, че не те кара да решаваш със сърцето а с разума.....

    Никой нищо не е казвал за разхода, но беше средно под десет със натискане.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #828
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Това за удължената рейка е тъп израз знам, но въпроса е колко оборота прави волана от край до край и колко градуса завиват гумите?
    А разхода няма какво да го мисля, аз съм по дизелите...

    Инсигния колкото я гледам ... все ми напомня за Висконт концепта, не знам защо
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #829

    Default

    значи рейката е с два пиньона един с усилвател за ниска скорост и един директен за по-висока.... при който не би трябвало да има каквато и да е помощ

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #830
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Колата по-принцип не е никак лоша, НО на тая цена........... и няма никакво Алфа усещане. Отзад не е много удобна и неможа да се и доближи до максималната дадена скорост.......

  6. #831
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Е то ако няма усещането... какво остава, напудрено Пунто с любима емблема?
    Не е на добре така.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #832

    Default

    Не знам какво да кажа, през последните години с пускането на 155, 145/6, 156, 147 винаги е имало ВЕДНАГА и състезателни версии, които освен, че ги е имало ами са и ставали веднага шампиони дали в италианския пистов шампионат, дали супертуризмо та дори и Световния пистов шампионат и т.н.....
    Това е начина да накараш човек да мисли със сърцето си.... дано не си остане Джулиета 2010 само сейфти кар на СБК.

    Дано сте ме разбрали правилно, но ми се губи това чувство.......... Милано, празнеството за сто годишнината на Алфа Ромео..... на паркинга имаше хиляди алфи в това число и много нови Джулиети.... седим си група Българи, Гърци, Румънци, Италианци и Сърби и в един момент всички млъкнахме, а тези които се освестихме успехме да заснемем това.... земята се разтресе
    http://www.youtube.com/watch?v=_bFjUMHSnsc

    после случи това: http://www.facebook.com/pages/alfist...=1313963292482 - на Григор една от колите в действие
    Last edited by ne0; 28-11-2010 at 11:49.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #833
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Не знам какво да кажа, през последните години с пускането на 155, 145/6, 156, 147 винаги е имало ВЕДНАГА и състезателни версии, които освен, че ги е имало ами са и ставали веднага шампиони дали в италианския пистов шампионат, дали супертуризмо та дори и Световния пистов шампионат и т.н.....
    Това е начина да накараш човек да мисли със сърцето си.... дано не си остане Джулиета 2010 само сейфти кар на СБК.

    Дано сте ме разбрали правилно, но ми се губи това чувство.......... Милано, празнеството за сто годишнината на Алфа Ромео..... на паркинга имаше хиляди алфи в това число и много нови Джулиети.... седим си група Българи, Гърци, Румънци, Италианци и Сърби и в един момент всички млъкнахме, а тези които се освестихме успехме да заснемем това.... земята се разтресе
    http://www.youtube.com/watch?v=_bFjUMHSnsc

    после случи това: http://www.facebook.com/pages/alfist...=1313963292482 - на Григор една от колите в действие
    Абе не е баш така,при 155 не съм сигурен затова няма да говоря,но при 145 е ясна още в първата година излиза 2.0 тс 16в.,който м/у другото е първия 16 в ТС.Но при 156 не съм съгласен,ГТА излиза почти 4 години след излизането на модела,и 3 години след като ставаз кола на годината.При 147 почти идентична ситуация,2 години лсед излизането на модела илзиза и ГТА.Ясно е че Джулиетата не е истинска Алфа,но то такива няма от близо 30 години/или бъркам/.90 % от хората в този форум карат съшите коли,понапудрени Фиати,някои понапудрени Опели,така че не смятам е колата трябва да се плюе толкова.Аз я виждам почти всяка сутрин,и трябва да ви кажа,че всеки ден ми става все по-симпатичнаИ да не забравме че все пак колата е конкурентна с QV версията 235 коня на 1290 кг.собствено тегло,и 134 к.с. на литър/това е двигателят на Алфа в сериино производства с най-висока литрова мощност/,и никога не е излизала по-сигурна кола в средния клас-неоспорим факт.


    П.С.Ясно е че на много хора не им харесва,но според мен пазара е такъв,няма място за такива коли като старите Алфи,просто ако искаш да си на пазара,трябва да си конкурентен,това се опитват да правят и те.Все пак и таткото на тази кола Фиат Браво,мачка всичко в своя клас,най-добрата кола с най-доброто съотношение цена-качеството
    Last edited by Mury; 28-11-2010 at 17:23.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #834

    Default

    Aлфата, която карахме с 1.4 мултиеър тежи 1365 кг...... тази за която говориш е + 1400 kg.
    И този 235 коньов мотр няма как да е по силен от 3.2 24В арезе от ГТА..... няма как да е по-бърза от 147 ГТА.....


    просто явно не си запознат,

    155, 146, 156, 147 са шампиони в италианския пистов шампионат с хомологирани автомобили още през първите си години

    Италианския пистов шампионат за туристически автомобили става по-късно европейски а после и WTCC ;0

    Към шампионатните побети прибавяме, Испания, Белгия, Холандия, Германия, Дания и т.н.

    И ТОВА СА НАЙ-УСПЕШНИТЕ СЪСТЕЗАТЕЛНИ ГОДИНИ НА МАРКАТА КАТО УЧАСТИЯ И БРОЙ ПОБЕДИ !!!

    част от статистиката само на Норд Ауто

    2007
    3° FIA WTCC (World Touring Car Championship)
    – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Drivers (J.Thompson)

    2006
    3° FIA WTCC (World Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Manufacturers
    3° FIA WTCC (World Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Drivers (A.Farfus)

    2005
    2° FIA WTCC (World Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Manufacturers
    3° FIA WTCC (World Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Drivers (F. Giovanardi)

    2005
    3° Italian Super Touring Car Championship – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Drivers (S. Tavano)

    2004
    Winner of FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 Super 2000 - Teams
    2° FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Manufacturers
    3° FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Drivers (G. Tarquini)

    2004
    Winner of Italian Super Production Car Championship – Alfa Romeo 147 SP – Drivers (A. De Micheli)
    2° Italian Super Production Car Championship – Alfa Romeo 147 SP – Drivers (A. Bacci)
    Winner of Italian Super Production Car Championship – Alfa Romeo 147 SP – Manufacturers

    2003
    Winner of FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Drivers (G.Tarquini)
    Winner of FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 Super 2000 – Teams

    2003
    Winner of Italian Super Production Car Championship – Alfa Romeo 147 SP – Drivers (S. Tavano)
    3° Italian Super Production Car Championship – Alfa Romeo 147 SP – Drivers (A. De Micheli)
    Winner of Italian Super Production Car Championship – Alfa Romeo 147 SP – Manufacturers

    2002
    Winner of FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 GTA Super 2000 – Drivers (F. Giovanardi)
    3° FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 GTA Super 2000 – Drivers (N. Larini)
    Winner of FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 GTA Super 2000 - Manufacturers

    2002
    2° Italian Super Production Car Championship – Alfa Romeo 147 SP – Drivers (F. Francia)

    2001
    Winnerof FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 D2 – Drivers (F. Giovanardi)
    2° FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 D2 - Drivers (N. Larini)
    Winner of FIA ETCC (European Touring Car Championship) – Alfa Romeo 156 D2 – Teams

    2001
    Winner of Italian Super Production Car Championship – Alfa Romeo 147 SP – Drivers (F. Francia)

    2000
    Winner of EURO STC (European Super Touring Car Cup) – Alfa Romeo 156 D2 - Drivers (F. Giovanardi)
    Winner of EURO STC (European Super Touring Car Cup) – Alfa Romeo 156 D2 - Teams

    1999
    Winner of Italian Super Touring Car Championship – Alfa Romeo 156 D2 – Drivers (F. Giovanardi)
    Winner of Italian Super Touring Car Championship – Alfa Romeo 156 D2 – Manufacturers

    1998
    Winner of Italian Super Touring Car Championship – Alfa Romeo 156 D2 – Drivers (F. Giovanardi)
    3° Italian Super Touring Car Championship – Alfa Romeo 156 D2 – Drivers (N. Larini)
    Winner of Italian Super Touring Car Championship – Alfa Romeo 156 D2 – Manufacturers

    1998
    Winner of Italian Touring Car Championship – Overall Classification – Alfa Romeo 156 N4 – 1st Division (G. De Lorenzi)

    1998
    Winner of Italian Touring Car Championship – Overall Classification – Alfa Romeo 146 N5 – 2nd Division (G. de Adamich)

    1997
    Winner of Spanish Touring Car Championship, CET - Alfa Romeo 155 D2 (F. Giovanardi)

    1997
    2° Italian Super Touring Car Championship - Alfa Romeo 155 D2 – Drivers (F. Giovanardi)

    1995
    3° Italian Super Touring Car Championship – Alfa Romeo 155 D2 – Drivers (F. Giovanardi)

    1994
    Winner of Italian Touring Car Championship – Alfa Romeo 155 Q4 N3 - N3 Classification (G. Storti)

    1994
    2° Italian Super Touring Car Championship – Alfa Romeo 155 D2 – Drivers (A. Tamburini)

    1993
    Winner of Italian Touring Car Championship – Alfa Romeo 155 Q4 N3 – N3 Classification (V. Manenti)

    1992
    Winner of Italian Touring Car Championship – Alfa Romeo 33 N5 – Overall, N, N5 and Female Classifications (T. Vidali)

    1991
    Winner of Touring Car Championship - Alfa Romeo 33 N5 – Under 25 and Female Classifications (T. Vidali)
    Last edited by ne0; 28-11-2010 at 20:00.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #835
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Маме за килограмите може и да съм се подвел от някой тъп сайт,но имам такива спомени.За другото никой не спори,победи много,и всичките започват 2-3 години след дебюта на колата,ти кво искаш са Жулиета да започне да бие от завода,проблема е е няма къде да побеждава.Единствено 155 започва да побеждава на следващата 93 година

    П.С.И ся да не ме нападнете като някъф защитник на Жулиета,просто според мен колата си е на място което изисква пазара в момента,и колкото и да не се харесва,това е друга няма,а и ще говориме пак,като я сравнят с конкуренцията,естествено не немските списания
    Last edited by sen7; 29-11-2010 at 17:59.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #836

    Default

    не само 155, а и 156 и 147 също чети статистиката .... и това са коли само на Норд ауто.

    А иначе що да не почне да побеждава... гледай какво прави Шеви Круз.

    А и друго нещо ти ако си имал 147 ГТА ще искаш ли да имаш Джулиета Ку Ве.... ?????

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #837
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    Жулиета е на второ място в класацията Кола на годината на Европа 2011

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  13. #838
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Може ли източник? Линк?
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  14. #839
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    А и друго нещо ти ако си имал 147 ГТА ще искаш ли да имаш Джулиета Ку Ве.... ?????
    Ама защо изобщо сравняваш КуВе с ГТА?! При 145 КуВе е само 2.0 150 коня. ГТА винаги е била топ-версията. Не знам колко е струвала нова 147 ГТА, но едва ли е била 53 000 лв. колкото Жужа КуВе. ГТА версия не знам дали ще има, но ако има, сп. мен ще е поне 350 коня, може и В6 от Ферари да й сложат. Колата на мен ми харесва и като дизайн и като моторизация си е стъпка напред спрямо поколението 147/156, а и спрямо 159. ДВГ-то 1.4 със 170 коня изглежда доста добре като техн. данни/цена.

  15. #840

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ама защо изобщо сравняваш КуВе с ГТА?! При 145 КуВе е само 2.0 150 коня. ГТА винаги е била топ-версията. Не знам колко е струвала нова 147 ГТА, но едва ли е била 53 000 лв. колкото Жужа КуВе. ГТА версия не знам дали ще има, но ако има, сп. мен ще е поне 350 коня, може и В6 от Ферари да й сложат. Колата на мен ми харесва и като дизайн и като моторизация си е стъпка напред спрямо поколението 147/156, а и спрямо 159. ДВГ-то 1.4 със 170 коня изглежда доста добре като техн. данни/цена.
    така и така си лафим...

    Сравнявам топ моделите (дано да има и овър дъ топ Джулиета с 4х4)

    Не подценявай 145 QV със своите 155 атмосферни конски сили на 1240 кг

    Виж нещата които искаш да има в Жужа Ку Ве и хвани елката - http://www.alfaromeo.bg/images/model...adrifoglio.pdf

    Как виждаш 350 конски сили на предно и откъде ще дойдат те?

    Кой е този 6 цилиндров Ферари мотор?

    Колата е добра наистина, НО не е като 147 като по времето, когато излезе. 2010 сме. Спортна марка сме.

    Реално как мислиш спрямо спортните версии на Форд, Рено, Опел, Пежо, Мазда, Хонда, Фолксваген можем ли да се преборим и по-важният въпрост това ли са марките, с които трябва да се борим?

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 56 of 95 FirstFirst ... 646545556575866 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •