Page 66 of 95 FirstFirst ... 1656646566676876 ... LastLast
Results 976 to 990 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #976
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ти си ми един от любимците в тоя форум. Важното е винаги нещо да кажеш, само и само да си на 180 градуса. Вероятно така се ласкаеш, но бъди честен спрямо себе си и останалите. Защо се правиш на тъп и пишеш ала-бала, и се правиш, че нищо не се разбрал от предишният ми пост? Ловиш се за сричката. Много добре знаеш, че не обсъждаме абревиатурата, а помпа дюзата спрямо останалите видове впръскване. И пак те питам, като всезнаещо велечие и изтъкнат философ: Какво точно според теб е много по-зле в помпа дюзата (един важен недостатък, вече спометнах) спрямо първо поколение Комън Рейл?
    Трябва да ти призная, че чувствата са споделени. Ти си ми даже най-любимия и забавен юзър от целия раздел. Може би защото не се правиш на тъп, въпреки че понякога така изглежда.
    По темата. Аз изобщо не обсъждам абревиатурата. За нея е ясно какъв е случая. Понеже ти о***аш редовно целия форум на Алфа Ромео с безценни доводи колко изостанали са Фиат Груп с технологиите и колко напред са ФВ и тем подобни производители. Питам те, знаеш ли коя е първата серийна кола с ТДИ. На мен също ми е тъпо, че Алфа имат 2 модела в момента, но се сещам за няколко значими технологии разработени от Фиат в последните години и нито една от ФВ. Какво са измислили те? С какво са обогатили автомобилите? Ти вместо да ми говориш с факти почваш да философстваш, че ТДИ било много хубаво. Кой е на 180 градуса като всички сериозни фирми минават на Комън Рейл веднага след пригаждането й за серийно производство, а ФВ се мъчат да развиват помпа-дюзата години след другите и се отказват от нея чак когато е очевадно, че е остаряла. Фактите са си факти и говорят сами за себе си. Италианските инженери може да не правят много надеждни автомобили, но имат капацитета да измислят технологии, които правят шофирането удоволствие. ФВ тоя капацитет го нямат.

  2. #977

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Не са решили и не са го внедрили. Каквото и да си говорим, освен, че е по-шумен, други съществени недостатъци няма TDI-то на VW спрямо Комън Рейла. Помпа-дюзата е също добро и ефективно решение за впръскване на гориво, като даже впръсква с по-високо налягане от първите Комън Рейли. И да ден днешен идиоти по света тунинговат TDI-та по света и достигат мощности, засега почти непосилни за 8 клапаново JTD. щото да уточним, помпа-дюзите на VW са с по 2 клапана на цилиндър.
    Добре де, до кога в подфорума наречен „Алфа Ромео” ще се говори за великите постижения на фолксваген или други марки? Това ли трябва да се обсъжда в тоя форум, какво направили, искали да направят или могат да направят Фолксваген. Като толкова много ти харесва Фолксваген си купи един и му залепи една емблема на алфа и да приключваме с глупостите.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  3. #978

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 11:44.

  4. #979
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by JJJ View Post
    Добре де, до кога в подфорума наречен „Алфа Ромео” ще се говори за великите постижения на фолксваген или други марки? Това ли трябва да се обсъжда в тоя форум, какво направили, искали да направят или могат да направят Фолксваген. Като толкова много ти харесва Фолксваген си купи един и му залепи една емблема на алфа и да приключваме с глупостите.
    Абе ти сляп ли си? В подписа ми да виждаш ФВ? В този подфорум положението кам днешна дата е насрано. Съвети относно какво да харесвам или карам не приемам. А това, че към днешна дата Алфа Ромео е далеч зад другите, пред които някога е била, също е очевадно. След като няма в момента какво да се напише за Алфа Ромео, може и за другите да се напише.

    А са слепите: Алфа Ромео не съществува. Не можеш да бъдеш автомобилна марка, без завод, без развоен център и т.н. Не се знае, дали няма и музеят да изчезне.

    П.С Господин JJJ, ами купете си преди всичко Алфа, за да може наистина да давате съвети кой какво да си купи и все пак Вие да го поучите, като собственик на Алфа!!!
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #980
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Абе ти сляп ли си? В подписа ми да виждаш ФВ? В този подфорум положението кам днешна дата е насрано. Съвети относно какво да харесвам или карам не приемам. А това, че към днешна дата Алфа Ромео е далеч зад другите, пред които някога е била, също е очевадно. След като няма в момента какво да се напише за Алфа Ромео, може и за другите да се напише.

    А са слепите: Алфа Ромео не съществува. Не можеш да бъдеш автомобилна марка, без завод, без развоен център и т.н. Не се знае, дали няма и музеят да изчезне.

    П.С Господин JJJ, ами купете си преди всичко Алфа, за да може наистина да давате съвети кой какво да си купи и все пак Вие да го поучите, като собственик на Алфа!!!
    Кое му е насрано на положението? Не го ли осираш ти? Почва се да се говори за ТСТ и ти веднага почваш да спориш, че излишно се надували и ФВ го имали преди 10 години. Бобо ти каза, че има за какво да се надуват. Ти вместо да попиташ какви са плюсовете на системата я оплю така че на човек му става тъпо да се занимава да обясни нещо.
    Съществуват редица марки, които нямат завод или развоен център. Това е тенденция в икономиката през последните 30 години поне. Те и Ауди нямат собствени заводи и развойни центрове ама тях ги хвалиш. Къде е логиката?

    П.С. Боби, коя е първата кола с TDI?

  6. #981
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    П.С. Боби, коя е първата кола с TDI?
    За първи път във Фиат Крома. През 86-87г. на миналия век. Защо? Сигурно пак нещо не знам. Хубаво е пак да ме просветиш.


    Само не знам защо ми задаваш пластмасови въпроси, при положение, че и дете на 8г. може да прочете отговора в Укипедиа.
    Last edited by Bobi_33; 01-02-2012 at 23:55.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #982
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    За първи път във Фиат Крома. През 86-87г. на миналия век. Защо? Сигурно пак нещо не знам. Хубаво е пак да ме просветиш.
    Ти знаеш много, пък ако не знаеш нещо - има гугъл и там пише почти всичко. Въпросът е как тълкуваш фактите, защото в тоя раздел и конкретно в тая тема всяко трето мнение е твое и оплюва всичко позитивно, което се напише за Алфа и Фиат (т.е. по темата). Каква ти е целта не знам. Знам само, че производител който ПЪРВИ пуска на пазара ключови технологии, като TDI, комън рейл, селеспийд, мултиеър, 2 цилиндров двигател и т.н. няма как да е толкова зле технологично колкото ти се опитваш да го изкараш.

  8. #983

    Default

    Quote Originally Posted by HACCP View Post
    Изпробвах и трите настройки на диференциала DNA
    Такова нещо не съществува. Пак пишеш за колата като за смартфон

    За ТСТ кутията - част от управлението на БоргВагнер се прави чрез ММ в България....

    ---------- Post added at 10:17 ---------- Previous post was at 10:12 ----------

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Те и Ауди нямат собствени заводи и развойни центрове ама тях ги хвалиш.
    Това е грешка, поне да беше чувал за Алуминиевия Завод на река Некар

    Last edited by ne0; 02-02-2012 at 12:20.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #984
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Такова нещо не съществува. Пак пишеш за колата като за смартфон

    За ТСТ кутията - част от управлението на БоргВагнер се прави чрез ММ в България....

    ---------- Post added at 10:17 ---------- Previous post was at 10:12 ----------



    Това е грешка, поне да беше чувал за Алуминиевия Завод на река Некар

    Кое го няма .... няма различни настройки или нямам деференциал вЪобще! Нали в една друга тема го обсъдихме въпроса. Не деференциала е DNA нямам това в предвид а има отделни настроики на системите за сигорност свързани с него, двигателя и спирачките.
    Изпробвах трите настройки на двигателя, диференциала и спирачките за различни пътни условия "DNA" - така по добре ли ти звучи?
    п.п. Немога да разбера каква е тази твоя слабост към колата ... можеби защото е на 90% фиат или повече ти ще кажеш
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  10. #985

    Default

    Quote Originally Posted by HACCP View Post
    Кое го няма .... няма различни настройки или нямам деференциал вЪобще! Нали в една друга тема го обсъдихме въпроса. Не деференциала е DNA нямам това в предвид а има отделни настроики на системите за сигорност свързани с него, двигателя и спирачките.
    [COLOR=Red]:
    Искам да разбереш, че диференциалът е механичен механизъм който разпределя двигателната сила към задвижваните колела в твоя случай предните.

    Q2 диференциалът на Алфа, който го има от почти десет години си е от торсен тип и прехвърля задвижващата сила от колелото с по-ниско сцепление към това с по-високо сцепление.

    При така наречения електронен Q2, няма такова нещо. Налице е отворен тип диференциал (като фиат пунто разбирай) и подобрена опция на ESP системата на колата, която спира пробуксуването на колелото с по ниско сцепление, чрез спирачката на съответното колело с цел по-голяма стабилност в завоя (уж). Тази ситема е развита при супер автомобили като Nissan GTR и новия McLaren, както и Ferrari FF, но там имаш двойни предавания, куп дифове, та дори и отделни скоростни кутии за мостовете.... и целта да си по-бърз а не да си по сигурен в завоя, колкото и странно да звучи двете неща са различни.

    В този ред на нещата диференциала няма как да го регулираш електронно - "Originally Posted by HACCP View Post
    Изпробвах и трите настройки на диференциала DNA", поне не и в кола на тази цена.

    п.с. Иначе фиат си ок и аз имам няколко, ала фиата не Алфа
    Last edited by ne0; 02-02-2012 at 19:26.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #986

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Абе ти сляп ли си? В подписа ми да виждаш ФВ? В този подфорум положението кам днешна дата е насрано. Съвети относно какво да харесвам или карам не приемам. А това, че към днешна дата Алфа Ромео е далеч зад другите, пред които някога е била, също е очевадно. След като няма в момента какво да се напише за Алфа Ромео, може и за другите да се напише.

    А са слепите: Алфа Ромео не съществува. Не можеш да бъдеш автомобилна марка, без завод, без развоен център и т.н. Не се знае, дали няма и музеят да изчезне.
    Дали съм сляп или не, не е твоя работа, още повече да го обсъждаш в този форум.

    Че Алфа Ромео не съществува е факт, съгласен. Ти какво си въобразяваш, че си единствения който го вижда? Това обаче не означава, че в подфорума озаглавен „Алфа Ромео” трябва да се обсъждат постиженията на ФВ. Не мога, а и не искам да разбера защо го правиш, но това според мен меко казано не помага.
    Едно е някой с пет мнения във форума, регистрирал се вчера да прави това което ти правиш и съвсем друго да го прави юзър регистриран от 2005 и име в зелено!
    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    П.С Господин JJJ, ами купете си преди всичко Алфа, за да може наистина да давате съвети кой какво да си купи и все пак Вие да го поучите, като собственик на Алфа!!!
    Аз също не приемам съвети от теб какво да си купя и какво не. Аз истинска Алфа съм си купил и това не е твоя заслуга. Но дори и да не бях, не си ти човека който ще определя, кой може и кой не може да дава съвети.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  12. #987
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by JJJ View Post
    Дали съм сляп или не, не е твоя работа, още повече да го обсъждаш в този форум.

    Че Алфа Ромео не съществува е факт, съгласен. Ти какво си въобразяваш, че си единствения който го вижда? Това обаче не означава, че в подфорума озаглавен „Алфа Ромео” трябва да се обсъждат постиженията на ФВ. Не мога, а и не искам да разбера защо го правиш, но това според мен меко казано не помага.
    Едно е някой с пет мнения във форума, регистрирал се вчера да прави това което ти правиш и съвсем друго да го прави юзър регистриран от 2005 и име в зелено!

    Аз също не приемам съвети от теб какво да си купя и какво не. Аз истинска Алфа съм си купил и това не е твоя заслуга. Но дори и да не бях, не си ти човека който ще определя, кой може и кой не може да дава съвети.


    Ок евала, аз съм сбъркал, а ти си прав. Хайде стига спам, пиши по темата, ако можеш, а недей да нападаш. Не бъди по-голям простак, глупак и т.н от мен. Покажи класа!!!
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #988
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Искам да разбереш, че диференциалът е механичен механизъм който разпределя двигателната сила към задвижваните колела в твоя случай предните.

    Q2 диференциалът на Алфа, който го има от почти десет години си е от торсен тип и прехвърля задвижващата сила от колелото с по-ниско сцепление към това с по-високо сцепление.

    При така наречения електронен Q2, няма такова нещо. Налице е отворен тип диференциал (като фиат пунто разбирай) и подобрена опция на ESP системата на колата, която спира пробуксуването на колелото с по ниско сцепление, чрез спирачката на съответното колело с цел по-голяма стабилност в завоя (уж). Тази ситема е развита при супер автомобили като Nissan GTR и новия McLaren, както и Ferrari FF, но там имаш двойни предавания, куп дифове, та дори и отделни скоростни кутии за мостовете.... и целта да си по-бърз а не да си по сигурен в завоя, колкото и странно да звучи двете неща са различни.

    В този ред на нещата диференциала няма как да го регулираш електронно - "Originally Posted by HACCP View Post
    Изпробвах и трите настройки на диференциала DNA", поне не и в кола на тази цена.

    п.с. Иначе фиат си ок и аз имам няколко, ала фиата не Алфа
    А аз си мислех че в думичката електронен е разковничето ... и че имено тя търпи различни режими на работа .... но стига спам! За да не дразня чувствителните ти очи и мозъчните клетки как да ми докажеш че колата ми не струва (според Теб) кажи ми как да го наричам? Само моля да е по късо от твоето определение написано по горе че е много писане всеки път в които ми се иска да спомена "отворен тип диференциал (като фиат пунто разбирай) и подобрена опция на ESP системата на колата, която спира пробуксуването на колелото с по ниско сцепление, чрез спирачката на съответното колело с цел по-голяма стабилност в завоя (уж)"

    p.p. Не е Алфа защото била разработена от фиат с блок от фиар мотор на фиат сега се оказа с деференциал от фиат пунто,не е на 20 години и може да завива (пак според теб) НО не е Фият защото не е Фият! Мале милата ми кола ще се окаже Шизофреник
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  14. #989
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Днес приятел ми изпрати това ......
    http://fakti.bg/avto/4750-gey-obshte...obil-na-2011-a
    Интересна класация честито на печелившите!
    п.п. Интересни коли има в класацията
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  15. #990
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    А кога Алфа внедриха комън рейл и кога ФВ? Май не е това най-важното.

    Първото поколение на common rail не беше по-добра от помпа дюза технолоигията. В последствие минаха на common rail, защото е по евтина, и по екологична уж.

    Боби сбърка само за това че няма 16 клапанови двигатели с помпа дюза. Има, това са 2.0 тди с кодове BKD и BKP(140кс), BMN и BMR (170кс).

    HACCP, добра ти е колата, но трябваше да я направят по-различна.

    Колеги, Боби е може би човека, който най-много мрази Volkswagen. Обаче е достатъчно смел да каже, че царят е гол... т.е е достатъчно трезвомислещ за да каже, че една уж спортно ориентирана марка е превъзхождана технологично от една марка за народни автомобили.

    Бих "простил" на Фиат това че се бавят в технологичното догонване при положение че развиваха автомобили с правилна концепция.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

Page 66 of 95 FirstFirst ... 1656646566676876 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •