Page 92 of 95 FirstFirst ... 42829091929394 ... LastLast
Results 1,366 to 1,380 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #1366
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Супер колички са ... нема сбъркаш... само като я изббираш земи я с яки джанти .. правят я още по яка
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  2. #1367

    Default

    яки са наистина има нещо привличащо в нея но основния въпрос е дали издържат на яко каране в софия и да не е постоянно в сервиз

  3. #1368

    Default

    Братле...ти ще я пазиш ли?? Снимай си я тогава и я гледай....това е кола..предназначена за каране....Като я караш като хората ще имаш по-малко престой във сервизите...ако я караш като каруца се сещаш. Няма значение Алфа ли е или нещо друго. Всяка кола се чупи..няма кола дето не се е чупила..поне аз не знам да има.. Вземай и недей го мисли много
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  4. #1369

    Default

    ето за това искам мнението на притежател на такава кола а не съседката има брачеда и т.н. ясно е че се разваля. въпроса е дали издържа между 40-50к км софийско каране? а не всяка седмица да е в сервиз пък бил той и гаранционен

  5. #1370

    Default

    Ти не те знам ама ако си имал кола всяка седмица във сервиз....не е било алфа :Д Вземай...тфа дизела на фиат групата е мега здравия.. Всяка кола има болежки вземай и стига мисли..щом ще имаш пари за нова..логиката сочи,че имаш да я гледаш..така че ко го мислиш? Аз моята 11к налях в нея за да стане чук. Да ти кажа мърка си за сега. Нищо че е бензин. Супер си е колата...така че имаш ли пари да си я направиш и поддържаш. Не те знам ко го мислиш. Човека си е взел новата жулиета една тема по-надолу. Прочети я И ще видиш
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  6. #1371

    Default

    не можеш да ме разбереш и това си е! не е въпроса в парите!

  7. #1372

    Default

    Quote Originally Posted by resident80 View Post
    ето за това искам мнението на притежател на такава кола а не съседката има брачеда и т.н. ясно е че се разваля. въпроса е дали издържа между 40-50к км софийско каране? а не всяка седмица да е в сервиз пък бил той и гаранционен
    Ето ти мнение на притежателя на този автомобил в мое лице.
    След избиране на автомобил в продължение на 1г и 8месеца и след тестване на абсолютно всичко на пазара до онзи момент. Най-много ми харесаха два автомобила БМВ 3 серия и Алфа Ромео Джулиета.
    След не много дълго пресмятане стигнах до следното заключение.
    Уникален автомобил, с най-коравото шаси в класа си, СТРАХОТНО ОКАЧВАНЕ, супер красив и икономичен(ако можеш да го караш пенсионерската де), добре сглобен, супер евтин за поддръжка, с мноооого екстри за цената си и естевствено с някои минуси като: по-шумна изпускателна система, по-висока позиция на водача, капризен откъм гориво и консумативи(не казвам скъп), може и други да има но ще прочетеш в темата ми ако искаш.

    Да обобщя:
    Със времето все повече ми харесва! И все по-малко ми правят впечатление дрги автомобили. Браво на ФИАТ!
    Успех!
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  8. #1373
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Привет колега resident80
    И аз като собственик на Giulietta да споделя.
    Колегата над мен е казал всичко за колата. И аз като него избирах доста карах доста. Имам я от 5 години и не спира да ме усмихва.
    Аз ще споделя за разхода на 1.4 170 к.с. ти си направи сметка за 1.75. Ако я караш основно градско в София и я натискаш ВЗЕМИ СИ ДИЗЕЛ, разход под 10.0 няма да направиш. Ако я караш нормално около 8.5 на 100.
    Ако я искаш бензин и избереш 1.4. 170 к.с. вземай я с ТСТ кутия, страхотна е.
    Поздрави!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  9. #1374

    Default

    Здравейте!
    Имам АР Жулиета 1.4 бензин от малко повече от 3г. До сега имах само дребни забележки към колата, но преди няколко месеца започнах да чувам странен шум при движение назад на полусъединител, особено когато е по наклон и има по-голямо натоварване. Закарах я в сервиза на АИ и от там казаха, че всичко е наред. Не чуваха никакъв шум. Продължих да си карам колата, съответно изтече гаранцията и сега започнах да чувам същия звук и когато потеглям напред на първа. Получава се само при голямо натоварване на съединителя, когато е загрял. Според хора, които чуха звука било от някакви дискове на съединителя и се получава когато много загреят в задръствания. На мен обаче не ми е спокойно. Ако беше това и не е притеснително, тогава защо сега се проявява? Защо започна първо да се чува при движение назад? Също така сякаш започва да мирише на феродо. От друга страна същият звук започна да се чува и при натискане на спирачките пак след висенето в същото задръстване. Нещо като стържещ звук. Накладките са чисто нови, сменени предния ден. Колата е на 53000км. Закупена е чисто нова.
    Та на някой да му се е получавало нещо подобно? Тъй като колата вече е извън гаранция, какво мога да очаквам като финансова изненада? И тъй като заявих този проблем гаранционно, но от сервиза нищо не чуха и неглижираха проблема, дали има шанс да мине като гаранционен дефект, ако е дефект?
    А дали е възможно наистина да е от тези дискове и да е нормално? Звукът се появи при 2-часово висене в задръстване в Истанбул и каране на полусъединител почти 20км. Когато не попадам в задръствания няма никакъв проблем.
    Ясно е, утре ще звъня в сервиза, но се опасявам, че пак ще кажат, че нищо й няма на колата. Не знам ще мога ли да възпоизведа звука. А колата ми трябва супер спешно, понеже се налага всяка седмица да пътувам до Истанбул и ако се наложи ремонт трябва да е доста експедитивен. Дайте предложения за друг добър сервиз, ако в АИ не могат да реагират бързо.
    Last edited by White Giulietta; 26-10-2015 at 22:50.

  10. #1375
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Колега, имаш ли т.нар. Hill holder? Много е възможно и от там да е проблема, в alfaowner се споменава за такива случаи. Разбира се това е ако го прави при положение, че колата е под наклон...
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  11. #1376

    Default

    Имам да, но сякаш го правеше и на равно. Вчера като се прибирахме от Истанбул го направи само 1-2 пъти в леко задръстване там. После нямаше никакъв звук, когато не беше загрял съединителя. Дори в трафика на София нищо не се чуваше. Според мен е само при много загрял съединител.

  12. #1377
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by White Giulietta View Post
    Имам да, но сякаш го правеше и на равно. Вчера като се прибирахме от Истанбул го направи само 1-2 пъти в леко задръстване там. После нямаше никакъв звук, когато не беше загрял съединителя. Дори в трафика на София нищо не се чуваше. Според мен е само при много загрял съединител.
    Аз лично не бих се притеснявал особенно. В смисъл, че колата едва ли ще те остави някъде на пътя извънградско докато си шофираш...виж в някое адско задръстване може и да трябва да чакаш да се охлади...

    Ще е хубаво да кажеш с кой мотор си по-конкретно.

    Разгледайки за 1.4 120кс. видях че си е стандартен комплект съединител с лагер помпа. Според мен просто много идва жегата на притескателя и му омекват ламелите. При което и феродото приплъзва и мирише.
    Под притескател имам предвид "притескателен диск". Това е по-голямото желязо на снимката с ламелите на него. По-малкото е "феродовия диск", а лагер помпата ги притиска "заедо" към маховика.



    С оглед на това, че стоиш много време в задръстванията е наистина редно да провериш и проучиш по-добре ситуацията. Най-вероятно ще трябва и скоро време да смениш целия комплект.Най-добре ще е да се свържеш с някой от форумните сервизи за компетентно мнение(моето предпочитание винаги е било за Rubig- Румен) и цени относно подмяната му, НО в НИКАКЪВ случай АИ!!!!

    Комплект съединител е около 400-500лв. труд обикновенно е около 150-200лв.


    АИ не са направили нищо по въпроса, защото така или иначе съединителите не се покриват гаранционно. И това важи за всички автомобилни производители.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Gullieta clutch.jpg   Lager.jpg  
    Last edited by VFTI; 28-10-2015 at 09:06.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #1378

    Default

    От АИ ми казаха да я накарам да го прави пак този звук и да им я закарам да чуят притеснително ли е. Вчера цял ден карам из задръстванията на София и гадината не се обади нито веднъж. Днес пак карах в задръстванията и пак никакъв звук от нея. Тази вечер отивам до мола и цели 2-3 пъти изчегърта за кратко. Сякаш го направи, когато беше на полусъединител и на наклон.
    Колата е 1.4 170 к.с. бензин.
    Звукът го определихме като стържещ звук от местене на стол по плочки. Точно все едно някакви дискове се търкат.

    За сега нямам избор и ще си карам колата, защото и да я закарам в сервиз, надали ще чуят този звук. Да се надявам, че няма да се строши в чужбина.
    Ако някой има представа за телефони на пътна помощ в Турция, ще съм благодарна. Или поне как се процедира ако се строши колата там.
    Last edited by White Giulietta; 28-10-2015 at 20:19.

  14. #1379
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by White Giulietta View Post
    От АИ ми казаха да я накарам да го прави пак този звук и да им я закарам да чуят притеснително ли е...
    Тука има един колега HACCP, я го намери и го питай неговия съединител АИ кога са го сменяли гаранционно да видим твоята дали е със стария или с новия модел съединител. Щото неговата е същия мотор и е имало ревизия на съединителя с друг парт номер, ама не знам на коя дата и дали твоята кола е произведена преди или след. В епер за ревизия на съединителите на 1.4 има някви дати 27.02.2014 и 27.02.2014...
    Last edited by Sm0k; 28-10-2015 at 20:33.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  15. #1380

    Default

    Тоест да е проблем със съединителя? Ужас!!! По принцип съединителя си отделя добре. Не се усещат никакви проблеми с него. Колата е произведена през май 2012.

Page 92 of 95 FirstFirst ... 42829091929394 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •