Page 57 of 95 FirstFirst ... 747555657585967 ... LastLast
Results 841 to 855 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #841
    фотографче blacksnoopy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    300

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Може ли източник? Линк?
    http://www.caroftheyear.org/media/ne...101129_52/coty
    156 SW '02

  2. #842
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Вярно, за имиджа е хубаво да има ГТА с по-голям агрегат, да може да се пише по форумите, иначе едва ли ще продадат повече бройки от 8Ц. Въпросът е откъде да дойде тоя мотор. Да се разработи такъв само за Алфа е немислимо. Днес двигатели и шасита се правят за няколко модела, даже за няколко марки в една група. Така е при всички производители. Аз на Фиат не виждам за кой модел им трябва бензинов В6 тип ГТА. Ако пуснат по-голяма Ланчия, биха могли да вземат двг. от Крайслер, ама за Алфа и по-специално за малката Жулиета би било доста тъпо да й сложат хамерикански мотор. Значи остава като направят В6 за Ферари, (което се чува, че правят), да сложат някоя версия и на Жужа ГТА, иначе не виждам как ще има такава.
    Мен лично не ме интересува толкова дали ще има ГТА, а дали ще участват с Жулиета в WTCC. 159 не я пуснаха, щото много тежка, ама сега могат да се включат.

  3. #843

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Вярно, за имиджа е хубаво да има ГТА с по-голям агрегат, да може да се пише по форумите, иначе едва ли ще продадат повече бройки от 8Ц. Въпросът е откъде да дойде тоя мотор. Да се разработи такъв само за Алфа е немислимо. Днес двигатели и шасита се правят за няколко модела, даже за няколко марки в една група. Така е при всички производители. Аз на Фиат не виждам за кой модел им трябва бензинов В6 тип ГТА. Ако пуснат по-голяма Ланчия, биха могли да вземат двг. от Крайслер, ама за Алфа и по-специално за малката Жулиета би било доста тъпо да й сложат хамерикански мотор. Значи остава като направят В6 за Ферари, (което се чува, че правят), да сложат някоя версия и на Жужа ГТА, иначе не виждам как ще има такава.
    Мен лично не ме интересува толкова дали ще има ГТА, а дали ще участват с Жулиета в WTCC. 159 не я пуснаха, щото много тежка, ама сега могат да се включат.
    Според част от думите ти човек може ли да си направи извод че е излишно да си вземеш Алфа вместо Фиат?

    За Ланча с новия Стратос гледам се справят много добре.

    А честно да ти кажа интериора на Giulietta QV не ме впечатли много, на 147 е по-добър според мен спрямо нормална 147-ца а и спрямо Жужа
    Last edited by ne0; 29-11-2010 at 23:53.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #844
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Истината е че въпреки че Жулиетата е голяма крачка напред(поне според мен),за адаптация на марката към сегашното положение в автомобилния свят,пак изостава и то най-много там,където преди е била най-силна
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #845
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    За Ланча с новия Стратос гледам се справят много добре.
    Ама Stratos-а си е F430 с малко скъсено междуосие и други "ламарини".
    И е по поръчка на някакъв германец, така че серийно производство няма да видим.
    Иначе колата е брутална!

    Що се отнася до Julietta, тя е това, което иска масовият купувач, т.е. Golf, ама с малко по-напудрени одежди.
    И на мен не ми харесва, ама това е положението - всички се съобразяват с пазара.
    Ей на, в BMW форума си скубят косите, че любимата им марка ще пуска трицилиндрова кола с предно предаване.
    C'est la vie, както казват французите.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #846
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Ей на, в BMW форума си скубят косите, че любимата им марка ще пуска трицилиндрова кола с предно предаване.
    C'est la vie, както казват французите.
    Да, ама концерна БМВ има и 12 цилиндрови мотори. Дори и да пуснат в някакъв микроклас кола на предно с 3 цилиндров мотор, няма да си прецакат колите в класовете нагоре. Тове е само за да имат по-широка класова гама. Тая гама при Алфа е......знаете за какво става въпрос. Още повече ако сравняваме тая Жулиета с конкурент от БМВ е ясен резултата. Просто тая Жулиета е напълно посредствен автомобил, който не може да изпъкне с нищо пред конкуренцията, а при предшествениците със същото име не е било така. Няма как от Алфа да догонят конкуренцията с такава посредствена и безлична кола, която НЕ въплащава в себе си духа на Алфа.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #847

    Default

    Пак ревете,духа на алфа духа на алфа......

    Заради тоя дух съм на път да се разделя с 147цата.

    -Ебати твърдата и директна возия,едно пунто предлага повече конфорт.
    -Трябвало да се усеща пътя-Ми усеща се на магистралата подскачам от вибрации в купето и едва минавам с 90,и пак пунтаци ме изпреварват,щото рейката им не била директна или бог знае ква....
    -Голям праз че е много стабилна в завой и има добри спирачки,няма къде да ги дигна тея скорости за да ги използвам тези велики предимства.
    -Мотор трябвало да има и да бори конкуренцията,ми ок ама кой ще си го вземе тоя 3,2 с 250-300 коня,той ако се търсеше щяха да го имат не берете грижа....А и къде да ги борим конкурентите в списанията и форумите май,май...

    За всекидневна употреба вашите утопични алфи от едно време са неприложими,а при условие че дори ревящите тука не си ги взимат нови ,то тогава Алфа на кой да продава ??????

    Ся следва големите спецове ,разбирачи и алфа фенове да почнат да ми ръчкат по репутацията,давайте то какво ви остана...алфа я няма
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  8. #848
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Пак ревете,духа на алфа духа на алфа......

    Заради тоя дух съм на път да се разделя с 147цата.

    -Ебати твърдата и директна возия,едно пунто предлага повече конфорт.
    -Трябвало да се усеща пътя-Ми усеща се на магистралата подскачам от вибрации в купето и едва минавам с 90,и пак пунтаци ме изпреварват,щото рейката им не била директна или бог знае ква....
    -Голям праз че е много стабилна в завой и има добри спирачки,няма къде да ги дигна тея скорости за да ги използвам тези велики предимства.
    -Мотор трябвало да има и да бори конкуренцията,ми ок ама кой ще си го вземе тоя 3,2 с 250-300 коня,той ако се търсеше щяха да го имат не берете грижа....А и къде да ги борим конкурентите в списанията и форумите май,май...

    За всекидневна употреба вашите утопични алфи от едно време са неприложими,а при условие че дори ревящите тука не си ги взимат нови ,то тогава Алфа на кой да продава ??????

    Ся следва големите спецове ,разбирачи и алфа фенове да почнат да ми ръчкат по репутацията,давайте то какво ви остана...алфа я няма

    Съдейки от написаното от теб, или колата ти те е в час, или си скаран с шофирането, или не си карал истински Алфи никога, или просто ти се кара друга марка през цялото време. Това, което е написаното преди твоя пост е истина и толкова.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #849

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Съдейки от написаното от теб, или колата ти те е в час, или си скаран с шофирането, или не си карал истински Алфи никога, или просто ти се кара друга марка през цялото време. Това, което е написаното преди твоя пост е истина и толкова.
    Все едно слушам новини
    Нещата стояли еди как си и толкова, казало правителството.
    Има малко коли в тоя форум които да са по-в час от моята , но някак си макар че мозъка ми е промит от алфа усещам неудобствата на "духа на алфа" в ежедневието.
    Да колата е страхотно удоволствие да се кара,ама не и по тея кратери,а в една нормална страна с нормални пътища.

    Та в тоя ред на мисли в един такъв момент,един средно статистически фен като мен би предпочел Жулиета вместо 147 със спортно окачване примерно......
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  10. #850
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Все едно слушам новини
    Нещата стояли еди как си и толкова, казало правителството.
    Има малко коли в тоя форум които да са по-в час от моята , но някак си макар че мозъка ми е промит от алфа усещам неудобствата на "духа на алфа" в ежедневието.
    Да колата е страхотно удоволствие да се кара,ама не и по тея кратери,а в една нормална страна с нормални пътища.

    Та в тоя ред на мисли в един такъв момент,един средно статистически фен като мен би предпочел Жулиета вместо 147 със спортно окачване примерно......
    Ми сложи си нормално окачване на твоята кола. Винаги имаш избор. А относно директния волан - няма човек който, да отрече неговите предимства. Най-малкото се бяга по-лесно от споменатите кратери.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #851

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ми сложи си нормално окачване на твоята кола. Винаги имаш избор. А относно директния волан - няма човек който, да отрече неговите предимства. Най-малкото се бяга по-лесно от споменатите кратери.
    Да удобен е за избягване на ями
    Ама пък за маневри в града не става и това няма кой да отрече,твърд волан и ъгъл на завиване......
    И макар габаритите на колата да са по-малки от на мареата ,която карах преди това,понякога ми липсва фиата дори в града.
    В никакъв случай не отричам предимствата на алфа,но някак си вече не са толкова практични и аз сигурно няма да се разделя със Алфа,но по скоро бих го имал като втори автомобил за удоволствие......Та в тоя ред на мисли Жулиета според мен е компромис между това което искат феновете и това което се търси на пазара.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  12. #852
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Usa
    Posts
    186

    Default

    Ами да изчакаме да се развие потенциала ма мултиеар-а винаги е било така при първите версии на новите технологии на теория всичко е прекрасно но на практика слаб резултат(не само при автомобилите но и в други сфери) и след две тре години хоп нова версиика(било то GT,GTA,S,R и така на татък) която е със задоволителни резултати на практика

  13. #853
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    Ами да изчакаме да ....
    аз викам направо да сменяме марката .. то само чакане ... пред Лидл опашки от по 100 и горе човека, като преди 89-та .. ай сиктир вече не чакам ... Алфа 166 е на 11 години и горница .. нов модел !? .. нема да чакам ... има БМВ, Субару и други интересни марки, които могат да предложат също толкова даже вероятно повече емоция ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #854
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    аз викам направо да сменяме марката .. то само чакане ... пред Лидл опашки от по 100 и горе човека, като преди 89-та .. ай сиктир вече не чакам ... Алфа 166 е на 11 години и горница .. нов модел !? .. нема да чакам ... има БМВ, Субару и други интересни марки, които могат да предложат също толкова даже вероятно повече емоция ..
    И кой модел на изброените две марки ще предложи повече емоция.... е Може би Х6 ..не е чак толкова грозна....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  15. #855
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Пазара, та пазара... такова се търсело... Има ли голямо търсене на спортни окачвания и незнам си кви джанти? Тунинг индустрия не съществува ли? Хората харчат луди пари за да направят един обикновен автомобил по- спортен. Алфа направиха жулиетата по-комфортна, по-конвенционална..!? Защо да си купиш кола за 40 000лв и да дадеш още 3000лв за джанти, 3000лв за окачване и 3000лв за някоя по-уникална боя, вместо да ти предложат кола, която си ги има тези неща?

    Идеята ми е, че можеха да направят жулиета поръчков модел. Т.е. клиента да може да си поръча всяка една екстра, както и настройките на автомобила отделно, а не в пакет. Да може да си избере дали колата му да е спортна или комфортна, дали да е лека или наблъскана със всички екстри. Пък милата няма и версия с 3 врати дори.
    Last edited by sa6o_roman; 30-11-2010 at 22:52.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

Page 57 of 95 FirstFirst ... 747555657585967 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •