Page 13 of 95 FirstFirst ... 311121314152363 ... LastLast
Results 181 to 195 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #181
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Въобще не съм сигурен в това.
    Да не забравяме и каква цена ще и лепнат. Аз мисля , че ще е повече от на Астра, да кажем.
    Е нали излезе в една статия ква цена ше и лепнат. Твърдят, че ще е колкото на Голф, което според мен е разумно. Сеа голфа не е космическа кола, нито е супер луксозна, че алфата да струва по-малко от него
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  2. #182

    Default

    Съвсем прясно видео : http://www.youtube.com/watch?v=_GOuEub-dMk
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  3. #183
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    [QUOTE=AR147;646250]Съвсем прясно видео : http://www.youtube.com/watch?v=_GOuEub-dMk[/E
    Каквото и да си говорим тази кола няма елегантната линия характерна за предните модели на Алфа. Глуповата, тумбеста и висока. Не знам защо някой от вас много я харесват. Това не е Алфа, а Фиат. Алфа са на прага на огромна грешка. Такава каквато направиха BMW през 2001 с назначаването за шеф дизайнер на Крис Бенгъл, който сасипа до голяма степен характера на BMW. Сега ми се струва, че алфа првят същото, но да видим....
    Дано не съм прав
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  4. #184

    Default

    [QUOTE=B. Stamatov;646306]
    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Съвсем прясно видео : http://www.youtube.com/watch?v=_GOuEub-dMk[/E
    Каквото и да си говорим тази кола няма елегантната линия характерна за предните модели на Алфа. Глуповата, тумбеста и висока. Не знам защо някой от вас много я харесват. Това не е Алфа, а Фиат. Алфа са на прага на огромна грешка. Такава каквато направиха BMW през 2001 с назначаването за шеф дизайнер на Крис Бенгъл, който сасипа до голяма степен характера на BMW. Сега ми се струва, че алфа првят същото, но да видим....
    Дано не съм прав
    много си прав

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #185

    Default

    За съжаление и агресия не виждам, само тумбести и наистина - приятни линии, но....
    Arena Coast Customs

  6. #186

    Default

    В 159 има достатъчно агресия,що не я купувате?
    На алфа им трябва уравновесен модел ,който да се харесва от по-голямата маса и да ги върне в играта фиансово.
    То ако ставаше само с агресия, през 1986 нямаше да ни купи Фиат.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  7. #187

    Default

    Е по добре да я затворят Алфа, тогава - поне ще стане ретро марка, а те ще я обезличат с тези глупости които правят.
    И какво ще ме накара да си купя това браво?
    Не ми се спори, всички искаме алфа да върви напред, но според мен така ще идат назад. Няма как тази "алфа" да се конкурира с Браво, всеки един разумен човек (ако може да се нарече така) ще предпочете Бравото в случая. Като купи жулиета, нито ще е нещо уникално , нито ще предлага кой знае какво повече... някакъв митичен двигател уж ще има и това.
    Май 159 ще остане последния модел с желаното излъчване ( поне от мен ) на Алфа Ромео.

    АR147 - На алфа не и трябва уравновесен модел , защото има Делта 3 и Браво... Как да се купува един модел с три марки, с различни цени и що-годе еднакво оборудване?

    P.S. Изказвам мнение. Моето желание е Алфа да се развива и в никакъв случай не говоря против марката, но според мен така няма да стане....

  8. #188

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    АR147 - На алфа не и трябва уравновесен модел , защото има Делта 3 и Браво... Как да се купува един модел с три марки, с различни цени и що-годе еднакво оборудване?

    P.S. Изказвам мнение. Моето желание е Алфа да се развива и в никакъв случай не говоря против марката, но според мен така няма да стане....
    Ами то какъв модел да направят и с какво оборудване да се различава вече,преди 10тина години беше това с екстрите сега има всичко,липсва само нокторезачка на лостчетата на волана.

    Иначе мисля че Алфата е доста по различна от Браво и Делта ,платформата е много модифицирана по това което виждаме от линковете на pooh.

    Алфите са трудни за преглъщане в началото,дайте й малко време ,преди няколко години трудно бих си представил да карам 147 ,МиТо също не харесвах ,но всеки изминал ден се влюбвам все повече и хич не ми дреме ,че е на платформа на Пунто,искаш да си уникален ,тури си лепенка
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  9. #189

    Default

    Да си кажа правичката, бих си взел Делта, 1,9 нафта туинтурбо, ако трябва да избирам. Предполагам и ценово ще е по-добре.
    Arena Coast Customs

  10. #190
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Това е Киа Рио с лед светлини - абсолютен ташак и гавра с името Жулиета

    ПС: Нено евала за статията, горчивата истина, че сме на светлинни години от БМВ, Ауди и прочие, колкото сме били едно време пред тях, сега сме два пъти повече зад тях
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  11. #191
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by MainaCore View Post
    Това е Киа Рио с лед светлини - абсолютен ташак и гавра с името Жулиета

    ПС: Нено евала за статията, горчивата истина, че сме на светлинни години от БМВ, Ауди и прочие, колкото сме били едно време пред тях, сега сме два пъти повече зад тях
    Да колега мн. точно сравнение с Кията. А за послеписа не ми се говори, за съжаление така си е. Но това е светът стана такъв адски материален и глобализиран и май в него вече няма място за спортна страст облечена в елегантна и неподправена естетика. А ние феновете на марката все повече запричваме на Дон Кихот, опитващи се да възкресим, дори само в сърцата си нещо загубено. Прощавайте за малкото лирическо отклонение, но наистина ме боли сърцето като гледам какво се случва.....
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  12. #192

    Default

    Не знам дали ще е като киа-та,ама скоро ще се появи и в щатите,аз лично си мислих че Алфа ще имат собствени модели там ,ама май ще стане като с Lancia-Крайслер :

    http://news.automedia.bg/read/8981.html
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  13. #193
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by B. Stamatov View Post
    ...Глуповата, тумбеста и висока. Не знам защо някой от вас много я харесват...
    Тумбестата и висока кола е по-дълга и същевременно по-ниска от 147 А някой от нас много я харесват, понеже всеки има право на лош вкус, включително и ние, които я харесваме


    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    И какво ще ме накара да си купя това браво?
    Тая кола можем да я наречем Браво, когато я покараме и установим, че динамиката и е същата, като на Браво. Пък аз не вярвам някой от нас вече да я е разцъкал около фабриката, че да имаме някакво основание подобни заключения

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Иначе мисля че Алфата е доста по различна от Браво и Делта ,платформата е много модифицирана по това което виждаме от линковете на pooh.
    Мхм, вижда се, че платформата е модифицирана, а според мен можем да очакваме и доста по-добра динамика на колата в сравнение с браво и делта.

    По отношение колко сме назад от Ауди и БМВ, ако презентацията постната малко по-напред в темата е вярна (повтарям "ако е вярна", щото те са си я писали сами ) не изглежда да сме толкова назад

    И ако толкова ви липсва агресия в тая кола, говореше се, че ако модела е успешен ще правят заметсник на ГТ, на базата на Жулиетата. Ако е вярно и някой ден стане ще си получим агресията. Само, че за да стане трябва да се молим да не са всички потенциални клиенти на вашето мнение

    А сравненията с Киа Рио са малко несериозни между другото
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  14. #194
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Като чета коментарите на жабарите под видеото ми се струва, че в Италия си я харесват а това е най-важното, защото на нас и да ни харесваше нямаше да се избием кой да си я купи пръв от магазина, нали? Мисля, че трябва да даваме отрицателни или положителни мнения за новите модели на Фиат груп, когато масово започнем да си ги пазаруваме чисто нови и по този начин допринасяме финансово за развитието на любимата ни марка
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #195
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    когато масово започнем да си ги пазаруваме чисто нови и по този начин допринасяме финансово за развитието на любимата ни марка
    Ами ние допринасяме ! Кой купува гробниците от Европа ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 13 of 95 FirstFirst ... 311121314152363 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •