Page 21 of 95 FirstFirst ... 1119202122233171 ... LastLast
Results 301 to 315 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #301
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    И аз разцъках конфигуратора и установих, че за 31 500 евро, колкото излиза една сносно моторизирана и оборудвана Джулиета ще си взема 159 2,4JTDm Тия са луди да искат толкова пари за една "костенурка"!?! Задава се поредният пазарен "успех"на марката...
    За тези пари, "костенурката" ще е в QV вариант, с 235к.с. Нека ми е зле!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  2. #302

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:16.

  3. #303

    Default

    пух е прав

    само за 2.4 бъркаш, щото гледаш само цените там, в БГ нова 2.4 можеш да купиш за 60, ще е обазкана от екстри, ама пак е голям дизел на страхотно както всички знаем купе

  4. #304
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Най-евтината нова 159 2.4 започва от 35.800 евра, а Жулиета QV започва от 29.000. СПРАВКА
    Преди няколко поста съм пуснал цени за сравнене с конкуренцията. Алфата е абсолютно конкуретноспосбна. Все пак това е премиум марка. За по непритенциозните клиенти има ФИАТ. Това че в БГ сме бедни, не значи че колата е лошо позиционирана!
    Можеш да провериш за колко ще ти продат 159-ка, и то 2,4 в момента от ММ, а не в Германия или Италия Колкото до премиум сегмента, за съжаление Алфа Ромео в момента не попада там... Кое те кара да мислиш, че редовият западноевропеец не си прави сметката, ако и да има пари?!? Я виж колко Панди, Корси,Фиести, Астри, Голфчета, Фабии, Октавии и Логани се търкалят по техните пътища Имат си доволно коли и от премиум марките, ако пак цакаш с тази карта. Истината е, че Алфа Ромео е ни риба, ни рак - нито премиум, нито евтина и затова не се продава и се обезценява толкова бързо. Изходите са два - по-високо качество или по-ниска цена като мисля, че второто ще им е по-лесно.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #305
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    И аз разцъках конфигуратора и установих, че за 31 500 евро, колкото излиза една сносно моторизирана и оборудвана Джулиета ще си взема 159 2,4JTDm Тия са луди да искат толкова пари за една "костенурка"!?! Задава се поредният пазарен "успех"на марката...
    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Най-евтината нова 159 2.4 започва от 35.800 евра, а Жулиета QV започва от 29.000. СПРАВКА
    Преди няколко поста съм пуснал цени за сравнене с конкуренцията. Алфата е абсолютно конкуретноспосбна. Все пак това е премиум марка. За по непритенциозните клиенти има ФИАТ. Това че в БГ сме бедни, не значи че колата е лошо позиционирана!
    Пух е абсолютно прав за конкурентността на цената.

    Освен това колите от C-сегмента от доста време вече не са "костенурки" Достатъчно са големи, просторни, функционални и практични за 4-членно семейство, въпреки факта, че са хеч Факта, че някои от тях (включително и Жулиета) вече не се предлагат в двуварти версии е достатъчно красноречив А "костенурките" са в B-сегмента

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Можеш да провериш за колко ще ти продат 159-ка, и то 2,4 в момента от ММ, а не в Германия или Италия
    Е чакай сега, че нещо не разбирам. Ти цъкаш на конфугуратора на Жулиета, дето цените там са за като Италия и Германия, пък после го сравняваш със цените на 159 в БГ... къде е базата за сравнение? Ако ще ги сравняваме като цени ще го правим в една и съща държава, ако искаме да е смислено сравнението... и това при положение, че се абстрахираме от факта, че Жулиетата е "малко" по-нова от 159

    Пък и какъв е смисъла да я сравняваме с кола в друг сегмент, като можем да я сравним с конкурентнтие марки и модели в същия. Щото това е начина за сравнение - клиентите на нови коли обикновено решават първо решават колко голяма кола ще си купят, а после избират марка и модел А пък ти ако искаш един клас по-голяма кола, това е друга работа сега, просто цъкаш грешния конфигуратор Така, че според мен удачното сравнение е с Голф VI и Астра 2010 - те нито са бюджетни, нито са премиум
    Last edited by Sm0k; 30-03-2010 at 20:14.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #306

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:16.

  7. #307
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    @RPWWD
    Между друго точно семейството на 159 е най-непродаваемото в момента и всички надежди се крепят на Мито и Жулиета.
    Непродаваемо щото е скъпо, добре че дойде кризата, та да понамалят цените. Иначе, независимо от цената въпросното семейство е много по-добро от от семейството на Митю и Жулиетка, но тук отново опираме до пазарната конюктура и факта, че Алфа Ромео не умеят да предлагат реалната цена за своите автомобили.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #308

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:16.

  9. #309
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Мисля си доста далеч от нещата. Бъркаш субективното ти усещане, какво харесваш като модел и какво е изгодно за Алфа Ромео (ФИАТ). И аз не харесвам особено Митьо, ама какво от това. Колата си реализара плануваните продажби. 159 и сие не се продават не заради цената, а заради неадекватни бензинови мотори и неадекватна платформа за D-клас автомобил, от там високо тегло, по-висок разход и тнт. 75% от продажбите на 159 са с дизелови мотори, а те са по-скъпите. И въпреки приличния дизайн и доброто пътно поведение, колата не се купува. При Брера и Спайдър краха е пълен. Така че причините са по-скоро технически и управленски, отколкото неправилно ценообразуване. Не може нещо да се продава за по-малко пари, отколкото си вложил в него. Не случайно 159 ще бъде сменена вероятно 2011. Новия модел няма да е нито по-евтин, нито по-некачествен от 159, а надявам се технически по-адекватен и грамотно направен.
    Добър анализ. Напълно съм съгласен с доводите изложени от Pooh....
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  10. #310
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by pooh View Post
    Мисля си доста далеч от нещата. Бъркаш субективното ти усещане, какво харесваш като модел и какво е изгодно за Алфа Ромео (ФИАТ). И аз не харесвам особено Митьо, ама какво от това. Колата си реализара плануваните продажби. 159 и сие не се продават не заради цената, а заради неадекватни бензинови мотори и неадекватна платформа за D-клас автомобил, от там високо тегло, по-висок разход и тнт. 75% от продажбите на 159 са с дизелови мотори, а те са по-скъпите. И въпреки приличния дизайн и доброто пътно поведение, колата не се купува. При Брера и Спайдър краха е пълен. Така че причините са по-скоро технически и управленски, отколкото неправилно ценообразуване. Не може нещо да се продава за по-малко пари, отколкото си вложил в него. Не случайно 159 ще бъде сменена вероятно 2011. Новия модел няма да е нито по-евтин, нито по-некачествен от 159, а надявам се технически по-адекватен и грамотно направен.
    Мисля, че съотношението дизелови/бензинови моторизации при продадените 159-ки беше 86%/14%, но това не е заради неадекватността на бензиновите им двигатели, а просто заради факта, че 159 е кола за дълъг път и се купува от хора, които изминават много километри. Нали не мислиш, че производствената цена на една 159/Брера/Спайдър е 35 000 евро? Просто нашите хора се опитаха чрез по-високи цени да заблудят клиентите, че видиш ли Алфа вече може да се мери с трите немски марки, но за съжаление номерът не мина и в резултат те продават двойно по-малко коли, отколкото беше при моделното семейктво на 156/147/GT, които бяха с 20% по-евтини. Мога да ти кажа отсега, че същото ще се случи и с Жулиета, просто защото е нереално скъпа. Мога да се обзаложа, че съотношението дизел/бензин ще бъде подобно на реализациите при 159, и съответно също толкова слабо като общ брой продажби, защото потенциалните клиенти ще предпочетат да си купят Браво или Астра с идентичен италиански дизел за доста по-малко пари.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #311

    Default

    RPWWD, за цените има едно простичко обяснение - инфлация

    а пък това дето със цените убеждавали хората, че са съперници на немските марки... сори брат ама по-вятърничево изказване не бях чувал от доста време във форума.

    това, че колите били за дълъг път не знам пак откъде си го измисли при положение, че седанът е колкото извънградска толкова и градска кола, а пък брера и спайдър са далеч от определението на коли за извънградско... защо те нямат адекватни бензини ? 1.8 2.2 и 3.2 все атмосферни и далеч назад в конските сили и представянето от конкурентите.......

  12. #312
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    RPWWD, за цените има едно простичко обяснение - инфлация

    а пък това дето със цените убеждавали хората, че са съперници на немските марки... сори брат ама по-вятърничево изказване не бях чувал от доста време във форума.

    това, че колите били за дълъг път не знам пак откъде си го измисли при положение, че седанът е колкото извънградска толкова и градска кола, а пък брера и спайдър са далеч от определението на коли за извънградско... защо те нямат адекватни бензини ? 1.8 2.2 и 3.2 все атмосферни и далеч назад в конските сили и представянето от конкурентите.......
    Като човек, който си е купил Алфа от шоурума, би трябвало да си им чел брошурките, в които обясняваха за новото качество на изработка, за премиум сегмента и т.н. И аз съм ги чел Кво и е градското на 159, това че не може да качи един бордюр ли, или че с тоя DPF филтър трябва да бягаш по Цариградско до Ихтиман и обратно, та да успее да завърши процеса на самоочистване? Всички европейски производители в последните 7-8 години продават повече дизелови отколкото бензинови автомобили, защото годишните пробези изминавани от хората в Западна Европа се увеличават непрекъснато.
    Колкото до инфлацията, средната заплата преди 8 години в Италия беше 1500 - 1700 евро, не съм останал с впечатления днес да се увеличила драстично, нито пък цените на основните им стоки и услуги, и тогава една добре обрудвана 156 струваше 23 000 евро в магазина, пък сега Джулиетата, която е и хечбек все пак , да отива на 30 000?!?
    Както и да е, помнете ми думата, тая кола ще е пазарен провал с тази ценова политика.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #313
    започва да се пристрастява koleff's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    luxemburg
    Age
    46
    Posts
    55

    Wink

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Мисля, че съотношението дизелови/бензинови моторизации при продадените 159-ки беше 86%/14%, но това не е заради неадекватността на бензиновите им двигатели, а просто заради факта, че 159 е кола за дълъг път и се купува от хора, които изминават много километри. Нали не мислиш, че производствената цена на една 159/Брера/Спайдър е 35 000 евро? Просто нашите хора се опитаха чрез по-високи цени да заблудят клиентите, че видиш ли Алфа вече може да се мери с трите немски марки, но за съжаление номерът не мина и в резултат те продават двойно по-малко коли, отколкото беше при моделното семейктво на 156/147/GT, които бяха с 20% по-евтини. Мога да ти кажа отсега, че същото ще се случи и с Жулиета, просто защото е нереално скъпа. Мога да се обзаложа, че съотношението дизел/бензин ще бъде подобно на реализациите при 159, и съответно също толкова слабо като общ брой продажби, защото потенциалните клиенти ще предпочетат да си купят Браво или Астра с идентичен италиански дизел за доста по-малко пари.
    А моето мнение е че дизелите са пордавани заради разхода и цената на дизела която си е очевадно по ниска!! Изминатите километри са двойно че и повече от двоино в сравнение за бензина.Бензиновите мотори са си добри ама и разхода им си е добър.
    За това се продават пове4е дизели от всички марки

  14. #314
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Дизеловите се продават по-добре, защото просто дизела дръпна много от технологична гледан точка. Кой луд ще си взема някакво дърво 1.8 или 2.2, което харчи два пъти повече от по-мощен, по-икономичен и доказан дизел. Сега вече с тези турбо бенизнки нещата се промениха.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #315
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Дизеловите се продават по-добре, защото просто дизела дръпна много от технологична гледан точка. Кой луд ще си взема някакво дърво 1.8 или 2.2, което харчи два пъти повече от по-мощен, по-икономичен и доказан дизел. Сега вече с тези турбо бенизнки нещата се промениха.
    Викаш турбобензинките не харчат, а
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 21 of 95 FirstFirst ... 1119202122233171 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •