Page 36 of 95 FirstFirst ... 2634353637384686 ... LastLast
Results 526 to 540 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #526
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Отново, за пореден път се лекинко засягам на поредната тема на Ауто Билд БГ. Сравнителен тест между Алфа Ромео (Жулиетта), БМВ (1 серия) и Ауди (А3). Незная дали повечето са запознати с първия тест между Алфа и БМВ на същото списание, при който Жулитата безпроблемно взима 1 място пред 1 серия на БМВто (Може да погледнето по-ранния ми коментар за именно този тест) А внезапно при следващото съревнование Алфата не само, че е след БМВто, а ми е дори след Аудито, което при безумни основания са сложили даже начело.
    Разбира се моята критика няма да промени нищо за напред сред обществото отностно мнението към най-новия модел на Алфа Ромео,но все пак бих желал да споделя мнението си и да чуя (видя) вашите мнения.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  2. #527
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Отново, за пореден път се лекинко засягам на поредната тема на Ауто Билд БГ. Сравнителен тест между Алфа Ромео (Жулиетта), БМВ (1 серия) и Ауди (А3). Незная дали повечето са запознати с първия тест между Алфа и БМВ на същото списание, при който Жулитата безпроблемно взима 1 място пред 1 серия на БМВто (Може да погледнето по-ранния ми коментар за именно този тест) А внезапно при следващото съревнование Алфата не само, че е след БМВто, а ми е дори след Аудито, което при безумни основания са сложили даже начело.
    Разбира се моята критика няма да промени нищо за напред сред обществото отностно мнението към най-новия модел на Алфа Ромео,но все пак бих желал да споделя мнението си и да чуя (видя) вашите мнения.
    И аз преди малко го четох и "леко" се подразних, ама нищо ново под слънцето - в списание AudiBild, печели Audi, както винаги. Със съответните безумни "преимущества" като мощност и икономичност, които неща са на практика еднакви, ама Алфа-та харчела 0.5л. повече, Аudi-то возело гадно и твърдо, имало най-голям спирачен път, ама това не му пречи да вземе победата.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  3. #528
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    И аз току що погледнах написаното в това четиво за любители на немски автомобили... Ами и аз се издразних и то доста! Изведнъж се оказа, че Джулиета имала какво да подобри по отношение на управлението?! Алфата разполага с най-малко коне, бие ги на ускорение, а на еластичност просто ги размазва, но има какво да подобри по динамиката?!
    (справка: 0-100 Алфата - 9.7, Аудито - 9.8, БМВ - 9.7
    60-100 на 4-та Алфата - 7 сек. Ауди 8.3 сек. БМВ 9.9 сек.
    80-120 на 6-та Алфата 11.8 сек. Ауди 15.3 сек. БМВ 18.1 сек.... Аз ли съм в грешка или това е смазваща разлика?!)

    И на базата на тези показатели, за пъргавина на Алфата дават 11 точки, на Аудито 12, а на Бмв 13 точки, като имате предвид, че в цялата статия се повтаря колко мудно било Бмв-то?!?!?! За ускорение Аудито взима 7 точки, Бмв 6 и Алфата 6?!?!?!

    Оборудване за сигурност: Ауди 6 точки, Бмв 7 точки, Алфа 6 точки при положение, че знаем резултатите от теста за сигурност на Алфата?!?!?!

    Данъзи/застраховка: (По данни от теста) Годишен данък: Алфата - 271лв. , Ауди 283 лв, Бмв - 277 лв;
    Застраховки ГО/каско: Алфата 180/2100 лв, Аудто 180/2470 лв, Бмв 240/2392 лв

    Данъци/застраховка: Алфата - 8 точки, Ауди 9 точки, Бмв 7 точки ?!?!?!?!?!?!?!

    И другото нещо, което адски ме подразни е това за пространството в купето отзад! Бмв-то е видимо най-тясно, а Аудито уж най-широко, като за наше убеждение са направили снимки как мръсната шваба е седнала отзад и в трите коли. Естествено в Аудито и в Бмв-то нашият човек е седнал удобно и максимално назад, а в Алфата е направил някаква изгърбена стойка, плъзнал си задника напред и ето виждаш ли как Алфата станала по-тясна от Аудито. Дори се вижда, че разстоянието между най-предната част на седалката и прасеца му е най-голямо при Алфата, което съответно потвърждава думите ми!... БРАВО!

  4. #529
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Не се ядосвай, няма смисъл.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  5. #530
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    E те сложили Алфа с 120 коня двигател и пишат че БМВ най динамично (за динамика му дават повече с 8 точки и бие алфа. Ама то пак на по ефтина цена се взема 1,4 - 170 коня и ги отвява и аудито и бмв-то. Просто в сравннението са сложили скопеното 1,4
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #531
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Само за справка-днес има възможност да проверя това с педала при Фиат Стило двувратка-напъвах яко наляво,натисках,мъчих-нищо,само мръдна малко наляво,не заяде за плочката.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  7. #532
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Ху гивс а фак абаут Аутобилд?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #533

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Ху гивс а фак абаут Аутобилд?
    Доста хора,маса народ.
    Един голям процент от продажбите на Ваг се дължът на реклама/антиреклама,лично мнение.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  9. #534
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Доста хора,маса народ.
    Един голям процент от продажбите на Ваг се дължът на реклама/антиреклама,лично мнение.
    Да де, то и на голям процент от тия хора музикалният вкус се формира от Пайнер и от МТВ, но нали тука уж се отличаваме.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #535
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Само за справка-днес има възможност да проверя това с педала при Фиат Стило двувратка-напъвах яко наляво,натисках,мъчих-нищо,само мръдна малко наляво,не заяде за плочката.
    Заради една статия ще си начупите педалите . Ако имаше нещо то щеше да се е случило на някого о той щеше да се оплаче, хич не се знае каква гимнастика са правили германците, може да са откривали сезона на кърската любов .

    ---------- Post added at 08:24 ---------- Previous post was at 08:23 ----------

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Доста хора,маса народ.
    Един голям процент от продажбите на Ваг се дължът на реклама/антиреклама,лично мнение.
    Мейнстриим, какво да се прави. Както казва един приятел "Който не знае какво да си купи си купува фолксве и опел".

    ---------- Post added at 08:25 ---------- Previous post was at 08:24 ----------

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Отново, за пореден път се лекинко засягам на поредната тема на Ауто Билд БГ. Сравнителен тест между Алфа Ромео (Жулиетта), БМВ (1 серия) и Ауди (А3). Незная дали повечето са запознати с първия тест между Алфа и БМВ на същото списание, при който Жулитата безпроблемно взима 1 място пред 1 серия на БМВто (Може да погледнето по-ранния ми коментар за именно този тест) А внезапно при следващото съревнование Алфата не само, че е след БМВто, а ми е дори след Аудито, което при безумни основания са сложили даже начело.
    Разбира се моята критика няма да промени нищо за напред сред обществото отностно мнението към най-новия модел на Алфа Ромео,но все пак бих желал да споделя мнението си и да чуя (видя) вашите мнения.
    Всичко е субективно. Все пак и на тях им харесва алфичката ама не си го признават.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  11. #536
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Стига бе, вие наистина ли се засягате, че от ведомственото издание на VAG са сложили селската мечта Ауди на първо място!?! В последните 2 години години се скъсах от пътувания с разни видове Аудита, да знаете тва дето го пишат в това списание не е вярно
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #537
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Абе момчета защо се впрягате на тия смешници от Ауто Билд.Ми те милите в два поредни броя пишат два коренно противоположни коментара за Алфата.Явно тая кола много ги притеснява и като динамика и като управляемост и като каквото и да е , за дизайна да не говорим.Аз лично това списание си го купувам редовно и го използвам не да се ядосвам , а за да им се смея на тъпотиите.3/4 от "специалистите" в това списание изобщо не са в час с елементарни неща при коментарите си които на моменти не са просто смешни ами откровено глупави-като това например за динамиката от последния сравнителе тест.Алфата ги бие на тоя ластик с някъква умопомрачаваща разлика от около 6 до 10 секунди!!!!/ако са им верни собствените данни които цитират/ и те пак викат , че не била динамична.Абе корифеи на техническата мисъл.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  13. #538
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Всъщност, пуснаха ли я тази кола за продажба на нашият пазар?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #539
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Всъщност, пуснаха ли я тази кола за продажба на нашият пазар?
    Наесен с песен. .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #540
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Всъщност, пуснаха ли я тази кола за продажба на нашият пазар?
    България е единствената талибанска държава, в която нямаше Жулиета за 100 годишнината и това е заради тия нещастници от ММ
    Трябва да им бъркаш, не знам къде, за да продават Алфи

Page 36 of 95 FirstFirst ... 2634353637384686 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •