Page 52 of 95 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 766 to 780 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #766
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    БМВ са работили много много години, за да си извоюват името, сега това име струва пари и затова, колите и струват толкова. Алфа си изгуби позициите много, много отдавна. Тая единица може да е тясна, може да е грозна, каквто и ще да, аз е предпочитам поне10 000 пъти пред италианския вариант на Киа сиид

    ПС: Последния истински алфа мотор е 3.2 V6 монтиран в ГТ, който е карал или се е возил в кола с 3.0/3.2 алфов мотор знае за какво говоря. Вижте динографиката от на Бобо ГТВ-то, за кво иде реч!
    ПС: Погледнете снимката /копирал съм е от пост на много уважаван от мен колега/, прочетете текста и вижте дали това отговаря на днешната ситуация.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa.jpg  
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  2. #767

    Default

    Пинко,

    а реално, ама реално, 159-ката е много широка и удобна кола, нали? Отзад може да седят двама баскетболисти без проблеми, а? Айде да си казваме нещата с изстинските им имена.

    Много ми е смешно като някой ми обяснява какво е да си фен. И то да е грешно. Да си фен, момченца и момиченца, не е да си кон с капаци. Това е да си сектант и екстремист. Крайностите не са добри в нито един вариант. Да си фен е да виждаш нещата такива каквито са и да си даваш реална сметка за нещата, но въпреки това да си верен на марката и да я подкрепяш. Да си фен е да си готов да приемеш всички забележки и кусури на колата, но да я обичаш защото е Алфа. Жулиетата не е МОЯТА Алфа, но е Алфа. Който иска - пожелавам ви да си я купите. Аз вече съм си купил моята Алфа. И да, тя е прекалено ниска, прекалено тясна и неудобна, с ужасно висок разход и не особено качествено сглобена, но си е МОЯТА Алфа и си я обичам. Недейте да сектанствате, а погледнете нещат реално.

    И, моля ви, не ми обяснявайте какво е да си фен и не ми четет лекции, защото аз моята фенщина съм я доказал неведнъж по всякакъв начин. И като казвам истинското ми мнение още веднъж я доказвам. Жулиетата ми е грозна, с евтини материали и слаби мотори.

    Била с двигател на годината? Мне точно. С двигател на годината В ЕДИН ОТ КЛАСОВЕТЕ. А той какъв е точно я някой да провери?

    Била агресива....вие коя кола гледате, защото тази количка е всичко друго ама не и агресивна. То и Митото не е. Симпатично е, но не е агресивно.

    А да, скъпа е. Прекалено е скъпа съпоставена с останалите модели от гамата даже. Защото стува колкото една 159-ка. А това е тъпо, защото слагаш двата модела в един ценови сегмент и ги конкурираш пряко. Капиш?

    И кой ми твърдеше, че клиновидния дизайн е ретро?!? я поразгледай малко снимки от последните автосалони и тогава да си говорим пак. Алфа винаги са били с ясен и категорично забележим дизайн, който в момента се променя прекалено бързо и това дразно феновете. Този случай го имаше и при БМВ, когато дойде Крис Бенгъл. Като го махнаха се върнаха към стариия дизайн.

    За мен една кола трябва да еволюира откъм дизайн и развитие постепенно и да се запази връзката. Като погледнеш 145/6, 147 преди и след фейслифта виждаш логичната връзка. и изведнъж Жулиетата стои малко...странно. А откъм технологии? Екологични двигатели?!? При Алфа?!?!? WTF??!? това ли искат феновете и собствениците на марката? съмнявам се!

  3. #768

    Default

    на 100 % подкрепям Боян.... евала.... ОБЕКТИВНОСТ!!!!

    иначе у топ гиър го казаха... алфите са хубави да си ги купиш втора ръка, проблема е че рядко се намира кой да се пре...бе да си я купи първа ръка.

    Много моля Пинко до ми отговори на въпроса как кола продадена 2006 за 52 000 лева, през 2009 същата кола струва 15 500.... и да колата е перфектно запазена без сериозни забележки. И ДА ИМА МНОГО ТАКИВА ОФЕРТИ.
    Как става и кой е глупака тоя дето си я купи нова или тоя дето я купи втора ръка... или и двамата. Или пък няма глупаци просто пазара е обективен и дава ясна представа за КАЧЕСТВАТА.... за фенщина не говорим
    Last edited by ne0; 02-11-2010 at 14:50.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #769
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Пинко,

    а реално, ама реално, 159-ката е много широка и удобна кола, нали? Отзад може да седят двама баскетболисти без проблеми, а? Айде да си казваме нещата с изстинските им имена.

    Много ми е смешно като някой ми обяснява какво е да си фен. И то да е грешно. Да си фен, момченца и момиченца, не е да си кон с капаци. Това е да си сектант и екстремист. Крайностите не са добри в нито един вариант. Да си фен е да виждаш нещата такива каквито са и да си даваш реална сметка за нещата, но въпреки това да си верен на марката и да я подкрепяш. Да си фен е да си готов да приемеш всички забележки и кусури на колата, но да я обичаш защото е Алфа. Жулиетата не е МОЯТА Алфа, но е Алфа. Който иска - пожелавам ви да си я купите. Аз вече съм си купил моята Алфа. И да, тя е прекалено ниска, прекалено тясна и неудобна, с ужасно висок разход и не особено качествено сглобена, но си е МОЯТА Алфа и си я обичам. Недейте да сектанствате, а погледнете нещат реално.

    И, моля ви, не ми обяснявайте какво е да си фен и не ми четет лекции, защото аз моята фенщина съм я доказал неведнъж по всякакъв начин. И като казвам истинското ми мнение още веднъж я доказвам. Жулиетата ми е грозна, с евтини материали и слаби мотори.

    Била с двигател на годината? Мне точно. С двигател на годината В ЕДИН ОТ КЛАСОВЕТЕ. А той какъв е точно я някой да провери?

    Била агресива....вие коя кола гледате, защото тази количка е всичко друго ама не и агресивна. То и Митото не е. Симпатично е, но не е агресивно.

    А да, скъпа е. Прекалено е скъпа съпоставена с останалите модели от гамата даже. Защото стува колкото една 159-ка. А това е тъпо, защото слагаш двата модела в един ценови сегмент и ги конкурираш пряко. Капиш?

    И кой ми твърдеше, че клиновидния дизайн е ретро?!? я поразгледай малко снимки от последните автосалони и тогава да си говорим пак. Алфа винаги са били с ясен и категорично забележим дизайн, който в момента се променя прекалено бързо и това дразно феновете. Този случай го имаше и при БМВ, когато дойде Крис Бенгъл. Като го махнаха се върнаха към стариия дизайн.

    За мен една кола трябва да еволюира откъм дизайн и развитие постепенно и да се запази връзката. Като погледнеш 145/6, 147 преди и след фейслифта виждаш логичната връзка. и изведнъж Жулиетата стои малко...странно. А откъм технологии? Екологични двигатели?!? При Алфа?!?!? WTF??!? това ли искат феновете и собствениците на марката? съмнявам се!
    Напълно съм съгласен с вас колега! Човек требва да е обективен! И според мен нещата стоят така както ги представяте.
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  5. #770
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Преди малко мой приятел фотограф от Ф1 Рейсинг България ми прати снимки и ми разказа как е преминал теста им. В общи линии, е на мнение, че е много по-качествена и луксозна на пръв поглед от Опел, ФВ, Форд... харесала им е колата, карали са 1.6 170 коня мотора, с 6 скорости. Но то при нова кола, всичко й е ок и кефи, особено ако е и пипната малко, което при Алфа е ясно, че е направено. Как ще се представя занапред, ще видим с времето.
    Аз обаче, след като вече разгледах малко по-реални снимки, различни от рекламните, мога да кажа със задоволство, че интериора вътре не е по типичните шаблони, оформили се в последно време, и че продължава да си лъха на Алфа. За предницата мога да кажа същото, но малко съм разколебан, като видя задницата, особено когато я видях в профил и моментално взе да ми германее... всичко чудесно, но в мига, в който мернах задната част в профил, моментално ме сряза "това е като Opel Astra J"... може някой и да не се съгласи с мен, но аз споделям лично мнение.

    Евентуално, ако се уредя и аз с някой тест с цел статийка, ще мога да напиша повечко. Засега толкоз.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  6. #771
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Dobrich
    Posts
    14

    Default

    Добре, че успехът на колата не зависи от феновете в Бг, за пример в alfisti.net мнения колко е грозна, бавна и скъпа кола е Жулиетата не се срещнат.
    Всеки си има мнение, а моето е, че колата е страхотна откъм външен и вътешен дизайн, откъм шаси, двигатели и сигурност (активна и пасивна). Не зная кой какво още иска.

  7. #772
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Ще го кажа така...ДОСЕГА всяка алфа, която съм виждал за първи път ми е БИЛА грозна,неестествена и дразнеща, но малко след това започвам да се влюбвам в дизайна и гениалността й!

    Тази Жужа е първата, която ми харесва от първия път/поглед....


    П.П Колите които са ми харесвали от първия път са киа сиид, рено меган, форд фокус, опел и т.н...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #773

    Default

    Quote Originally Posted by kokix View Post
    Добре, че успехът на колата не зависи от феновете в Бг, за пример в alfisti.net мнения колко е грозна, бавна и скъпа кола е Жулиетата не се срещнат.
    Всеки си има мнение, а моето е, че колата е страхотна откъм външен и вътешен дизайн, откъм шаси, двигатели и сигурност (активна и пасивна). Не зная кой какво още иска.
    искаме Алфа Ромео, а не някаква фиатска градска чекийка, но очевидно имаме проблем в комуникацията и не можем да се разберем. Пожелавам ти да я имаш, щом толкова те кефи. И ще ти се радвам на пъти и ще те поздравявам и ще я гледам в захлас. Но няма да си я купя никога!

  9. #774
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    на 100 % подкрепям Боян.... евала.... ОБЕКТИВНОСТ!!!!

    иначе у топ гиър го казаха... алфите са хубави да си ги купиш втора ръка, проблема е че рядко се намира кой да се пре...бе да си я купи първа ръка.

    Много моля Пинко до ми отговори на въпроса как кола продадена 2006 за 52 000 лева, през 2009 същата кола струва 15 500.... и да колата е перфектно запазена без сериозни забележки. И ДА ИМА МНОГО ТАКИВА ОФЕРТИ.
    Как става и кой е глупака тоя дето си я купи нова или тоя дето я купи втора ръка... или и двамата. Или пък няма глупаци просто пазара е обективен и дава ясна представа за КАЧЕСТВАТА.... за фенщина не говорим
    Много си прав, само едно нещо пропускаш - за пазара реалните качества на автмобила далеч не играят решаваща роля.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #775
    започва да се пристрастява Romko's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София/Варна
    Age
    37
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ...

    Била с двигател на годината? Мне точно. С двигател на годината В ЕДИН ОТ КЛАСОВЕТЕ. А той какъв е точно я някой да провери?
    ...
    Категорията е "Best new engine of the year"
    Не че го смятам за супер важно, но за да сме точни е така.
    http://www.ukipme.com/engineoftheyea...0/bestnew.html

    1. Fiat 1.4-litre MultiAir Turbo (Alfa MiTo, Giulietta)
    2. Ferrari 4.5-litre V8 (458 Italia)
    3. Volkswagen 1.2-litre TSI (VW Polo, Golf, Seat Ibiza ST, Škoda Octavia, Yeti)
    4. Mercedes-Benz 4-litre Hybrid (S400)
    5. VW 3-litre TSI Hybrid (VW Touareg, Porsche Cayenne)
    6. BMW 4.4-litre V8 (X5 M, X6 M)

    Само още една друга малолитражка виждам тук .
    Алфа Ромео 156 Sportwagon 1.8 TS '02

  11. #776
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Мен Жулиетата ме грабна след като излязоха 1вите истински снимки преди това си мислех КАКВО ПОДЯВОЛИТЕ?!?! , но има нещо което ми харесва в тази кола - дизайна не е от най-впечатляващите, но е интересен сравнение с останалите в класа, интериора(малко ми прилича на нещо на което неискам да ми прилича) ноо....става...за съжаление само толкова. На пръв поглед няма нищо впечатляващо, ноо според мен и тази алфа има характер, може да не е силен като предходните модели, но го има! Може да си мислите че няма връзка със старите модели-145/6 , 147 от които би трябвало да произхожда , но я се загледайте по добре - профил нещо, дупенце, да ви прилича на нещо? За динамика и поведение и прочее неискам да говоря защото според мен докато човек не се качи да кара няма много право на критика - хора всякви, вкусове сякви
    И да не забравяме че това е New Generation Alfa!
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  12. #777
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Жулиета за класа си е екстра...
    Не забравяйте, че дизайна следва функционалността - а напоследък пасивната безопасност е сред главните и характеристики.
    Феновете и сектантите може да гледаме други неща... но средния човек гледа тестове ала НКап... трябва ли да обяснявам защо добър резултат в този тест за този клас иска по-висока и заоблена предница?
    Само да бяха оправили линията на фаровете... да следва линията на "клюна" на предния капак, но Алфа с логични фарове в последните години почти няма (изключая 156 и 159) докато не и направят фейслифт поне.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #778
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ...
    Много ми е смешно като някой ми обяснява какво е да си фен. И то да е грешно. Да си фен, момченца и момиченца, не е да си кон с капаци. Това е да си сектант и екстремист. Крайностите не са добри в нито един вариант. Да си фен е да виждаш нещата такива каквито са и да си даваш реална сметка за нещата, но въпреки това да си верен на марката и да я подкрепяш. Да си фен е да си готов да приемеш всички забележки и кусури на колата, но да я обичаш защото е Алфа. Жулиетата не е МОЯТА Алфа, но е Алфа...

    И, моля ви, не ми обяснявайте какво е да си фен и не ми четет лекции, защото аз моята фенщина съм я доказал неведнъж по всякакъв начин. И като казвам истинското ми мнение още веднъж я доказвам. Жулиетата ми е грозна, с евтини материали и слаби мотори.

    Била агресива....вие коя кола гледате, защото тази количка е всичко друго ама не и агресивна. То и Митото не е. Симпатично е, но не е агресивно.

    И кой ми твърдеше, че клиновидния дизайн е ретро?!? я поразгледай малко снимки от последните автосалони и тогава да си говорим пак. Алфа винаги са били с ясен и категорично забележим дизайн, който в момента се променя прекалено бързо и това дразно феновете. Този случай го имаше и при БМВ, когато дойде Крис Бенгъл. Като го махнаха се върнаха към стариия дизайн.

    За мен една кола трябва да еволюира откъм дизайн и развитие постепенно и да се запази връзката. Като погледнеш 145/6, 147 преди и след фейслифта виждаш логичната връзка. и изведнъж Жулиетата стои малко...странно...!
    Първо, като ти е смешно - просто се посмей
    Второ аз не чета лекции на никого, поне не повече от лекциите, с които е пълна темата Пък и твоята фенщина никой не я е подлагал на съмнение, не знам защо го прие лично
    Трето, обръщението "момиченца и момченца", в зависимост от сутацията може да се изтълкува като леко неуважително към останалите участници в един цивилизован спор, но ще приемем, че не е използвано с лоши намерения

    По отношение на понятието фен, аз мислех, че не е дефинирано със закон, и е въпрос на дискусия кое е вярно и кое грешно по темата, но тъй като надделява мнението, че това което съм си мислел е грешно, мога да си заведа една форумна студентска книжка, в която да ми пишете двойки

    И все пак ми е интересно, как едновременно да подкрепяме марката и в същото време да оплюваме последния й модел, като обсъждаме всичките му лоши страни и не изтъкваме нито един плюс

    По отношение на агресията също си мислех, че това е въпрос на усещане, но явно и там си има ясни правила. Ще трябва да си ги науча Историята е пълна с примери, на които дизайна не е клиновиден, не са със хоризонтални фарове и на мен пак ми изглеждат агресивно. Не ме разбирайте погрешно, не казвам, че тая кола има изключително агресивен дизайн, просто исках да кажа, че за да е агресивна една кола, не е задължително да изглежда като 156 или 159 И въпреки, това не смятам, че на фона на преките й конкуренти на тая напълно и липсва агресия. БМВ 1, за което стана дума, според мен не е с по-агресивен дизйан. Нито Ауди А3. Нито Голф 6 и новата Астра. Но това е мое виждане

    А по отношение на клиновидния дизайн - може би последната Алфа в тоя клас, с такъв дизайн е 145. Не съм сигурен как ще изглежда, ако в днешно време пуснеш в тоя клас кола, която изглежда като 145, дали няма да е малко ретро, но нека кажат тия които са наистина компетентни в областта на дизайна

    А за постепенната еволюция... хубаво, съгласен съм. Но не трябва да забравяме, че от последния модел в тоя клас са минали 10 години

    Иначе, не искам да спорим дали колата е най-доброто което могат Алфа да предложат на истинските си фенове. Аз също си мисля, че не е най-доброто на което са способни. Но маркетинга си е маркетинг - истинските фенове са прекалено малко, за да направят кола само за тях и то в сегашните условия. Просто няма как да продаваш 200 000 коли годишно, само на истински фенове Пазарната цел на тая кола, не е истинските фенове да точат лиги по нея и да въздишат по нея, щото "музикант къща не храни" Целата е била друга... а доколко са я постигнали е въпрос на съвсем друг спор. А и тоя спор времето ще го реши най-добре
    Last edited by Sm0k; 03-11-2010 at 03:03.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  14. #779
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    И Смок, и Баунсър сте прави, но според мен донякъде. Първо, аз си мисля, че е по-логично да си фен на автомобилите, които дадена марка произвежда, а не на емблемите им. Т.е. ако под тази марка започнат да се произвеждат автомобили, които не ти харесват, логично е вече да не си фен. Аз съм фен на 155, 166, 159 заради удобните дълбоки седалки, ергономичните и "събрани" интериори, директното управление, агресивния и отличаващ се дизайн. Ако тези неща ги няма в следващите модели моля обяснете ми по каква причина да съм им фен?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #780
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    И Смок, и Баунсър сте прави, но според мен донякъде. Първо, аз си мисля, че е по-логично да си фен на автомобилите, които дадена марка произвежда, а не на емблемите им. Т.е. ако под тази марка започнат да се произвеждат автомобили, които не ти харесват, логично е вече да не си фен. Аз съм фен на 155, 166, 159 заради удобните дълбоки седалки, ергономичните и "събрани" интериори, директното управление, агресивния и отличаващ се дизайн. Ако тези неща ги няма в следващите модели моля обяснете ми по каква причина да съм им фен?
    А какво да кажат феновете на българския футбол
    145 1.7 16V Boxer


Page 52 of 95 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •