Page 85 of 95 FirstFirst ... 35758384858687 ... LastLast
Results 1,261 to 1,275 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #1261
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Този звук само при паркиране назад и стръмно ли се чуваше?
    Като се замисля никога не съм паркирала така, но довечера отивам да тествам!
    Да само при движение назад. Понякога при рязко потегляне на равно НО пак назад. Поне аз не съм го чувал при потегляне напред а и когато се потегля на 1ва работата със съединителя е значително по бърза.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  2. #1262
    започва да се пристрастява CoF's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    34

    Default

    Радвам се, че всичко е оправено и дано повече нямаш проблеми с колата.
    Аз имам едно питане относно сервиза. Обикновено за колко време се доставят частите и се отстранява възникнал гаранционенн проблем?

  3. #1263
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Радвам се, че всичко е оправено и дано повече нямаш проблеми с колата.
    Аз имам едно питане относно сервиза. Обикновено за колко време се доставят частите и се отстранява възникнал гаранционенн проблем?
    В моя случай бяха точно 10 работни дни.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  4. #1264
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Днес имах възможността да навъртя няколко километра и на дизелова Жулиета. Не съм фен на дизела и колата не ми промени мнението но останах с много приятни емоции. Колата беше с 2.0 мотора и 140 к.с. и впечатляващите (поне за мен) 350 Nm. Това е страхотна кола за пътуване на дълги разстояния има една идея по комфортна возия от моята (и двете са с абсолютно еднакви джанти и гуми) тиха, отзивчива при по висока скорост и сериозно икономична. В рамките на теста които направих показа среден разход 7.4 като се има в предвид че е тестова кола и почти през цялото време се кара в режим Динамик.
    Допадна ми определено.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  5. #1265
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    Колега много ме зарадва поста ти защото преди 2 дни закупих автомобил с същия двигател от Германия очаквам го да дойде след 10 дни. Досега 3 години съм карал 159 2.4 200к.с смених 2 екземпляра и двете много наточени! Втората я продадох преди 20 дни и дилемата ми беше дали да купя пак 159 но ТИ изпълнение или Жулиата и така харесах една в Германия и я купих. Автомобила е Ексклузив с всички въможи екстри 2.0 140 кс и единственото което ме притеснява е да не ми дойдат слаби тези 140кс. Искам да те попитам дали според теб динамиката ще се доближава до тази на 159 2.4?

  6. #1266
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by gostenka View Post
    Колега много ме зарадва поста ти защото преди 2 дни закупих автомобил с същия двигател от Германия очаквам го да дойде след 10 дни. Досега 3 години съм карал 159 2.4 200к.с смених 2 екземпляра и двете много наточени! Втората я продадох преди 20 дни и дилемата ми беше дали да купя пак 159 но ТИ изпълнение или Жулиата и така харесах една в Германия и я купих. Автомобила е Ексклузив с всички въможи екстри 2.0 140 кс и единственото което ме притеснява е да не ми дойдат слаби тези 140кс. Искам да те попитам дали според теб динамиката ще се доближава до тази на 159 2.4?
    Доближава се само дето на 9-ката и правят път. Жулиетата никой не я бръсне по пътя иначе е хубава количката. Това е мое лично впечатление от тест-драйв.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #1267
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Мое мнение е, че жулиета е крачка назад спрямо 159.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #1268
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Това от опит ли?
    Аз минах 17 хил. на Джулито за 4 месеца и си мисля, че доста автомобили ми правят път. Относно 159 - Giulietta - нека не забравяме, че втората е заместник на 147, което е друг клас автомобил. Аз лично съвсем наскоро карах 2009 год. 159 и наистина возията и солидността се усеща по друг начин, но пък в градски условия, пъргавина, маневреност (нещо ново за Алфите от последните 15 год.), че дори вървеж, стабилност (поради малката тежест и др.) и пространство за пътниците отзад - в никакъв случай не отстъпва на 159 по тези показатели.
    Иначе имам забележки към някой неща, които не са се променили в качеството през годините, въпреки претенциите на марката за качество, на които уж се набляга. И с риск да бъда охулен, че това е само един Фиат в друга кожа, ще кажа че в Динамик режим, колата си има специфичното усещане на Алфа Ромео, бърз респонс, Q2 (макар и не чисто механичен), префил на спирачките, твърд волан за по добър усет на пътя и още разни дреболии, което доставя удоволствие и я прави различна за каране и усещане, въпреки напр. "хруптенето" от окачването, когато е студено и т.н. - т.е. пак типичното за Алфа.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  9. #1269
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    Благодаря за мненията след 10 дни като доиде моята ще кажа и аз своите отзиви и впечатления и ще направя съпоставка с 159 като динамика и осещане!

  10. #1270
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Като крачка назад, искам да кажа, че жулиета е в по-ниския сегмент спрямо 159. Отделно колата е разработена и произвеждана в кризисен период и лично аз мисля, че това и се е отразило доста.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  11. #1271
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Като крачка назад, искам да кажа, че жулиета е в по-ниския сегмент спрямо 159.
    Мисля, че доста хора чакаме наследници на 159, че и на 166 - тоест в по-горните сегменти. Ако не стане скоро - хората направиха Мазерати Гибли, само дето и парита са съпоставими с немските премиум марки.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  12. #1272
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by gostenka View Post
    Колега много ме зарадва поста ти защото преди 2 дни закупих автомобил с същия двигател от Германия очаквам го да дойде след 10 дни. Досега 3 години съм карал 159 2.4 200к.с смених 2 екземпляра и двете много наточени! Втората я продадох преди 20 дни и дилемата ми беше дали да купя пак 159 но ТИ изпълнение или Жулиата и така харесах една в Германия и я купих. Автомобила е Ексклузив с всички въможи екстри 2.0 140 кс и единственото което ме притеснява е да не ми дойдат слаби тези 140кс. Искам да те попитам дали според теб динамиката ще се доближава до тази на 159 2.4?
    Колега аз лично не съм карал 159 2.4 jtd. В далечната 2007 имах възможноста само да се возя така че за сравнение не мога да говоря. Готино на този мотор които си избрал е че като Nm е равн на този с 170 коня (jtd). Единствено в сравнение с моята е с по тежка предница което се чувства. Надявам се да ти допадне.

    ---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    Доближава се само дето на 9-ката и правят път. Жулиетата никой не я бръсне по пътя иначе е хубава количката. Това е мое лично впечатление от тест-драйв.
    Колега сподели какво значи правят път и кой?
    До голяма степен (ако те разбирам правилно) за да ти правят път от значение е цвета на колата. Проучване показва, че ярко боядисаните коли особенно червено и жълто (жълтото в БГ значи такси но все пак) получават предимство при застигане повече. Преди години във Формула 1 (Шумахер караше за Ферари) от Макларън бяха направили проучване че пилотите които са застигнати с една обиколка пропускат фераритата много по бързо от другите и че това се дължи на цвета им.

    ---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Мисля, че доста хора чакаме наследници на 159, че и на 166 - тоест в по-горните сегменти. Ако не стане скоро - хората направиха Мазерати Гибли, само дето и парита са съпоставими с немските премиум марки.
    За жалост в деня който карах дизеловата Жулиета бяха докарали и Гибли, но него не го карах
    Можах да чуя звука му в целият диапазон на оборотите (типичен за мазарати) и да го разгледам обстойно. Ако имам възможност няма как да си купя 5-та серия вместо него. Чесно казано в някой материали в купето си личи лекичко че е бюджетно Мазарати но всичко губи значение след като запали. На снимки колата не изглежда тлкова добре колкото на живо СТРАХОТНА Е!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  13. #1273
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by HACCP View Post
    Колега сподели какво значи правят път и кой?
    Не, че на 9-ка всички бягат, но все пак се съобразяват, Жулиета прилича отпред малко на цигулка, само стоя по броните на колите и никой не ме бръсне да се премести. Има "агресията" на последната Ланча Делта. Най-добре можеш да разбереш за какво говоря като се качиш в голяма немска кола или някое Х6/Кайен и от сорта. Иначе е хубава колата и в динамик има страхотен респонс.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #1274
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Това ли са ти очакванията като си във гъзарска кола хората да ти правят път все едно караш линеика?
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  15. #1275
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Това ли са ти очакванията като си във гъзарска кола хората да ти правят път все едно караш линеика?
    Аз нямам очаквания казвам ти факти, да разбирам ли, че ти предпочиташ да караш натиснат в канавката? Има няколко модела коли, на които дори не се свири без значение каква глупост правят това също е факт. Алфите разбира се не са от тях. Дали теб, мен или който и да е го кефи този факт е отделен въпрос.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 85 of 95 FirstFirst ... 35758384858687 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •