Page 94 of 95 FirstFirst ... 448492939495 LastLast
Results 1,396 to 1,410 of 1422

Thread: Всичко за Alfa Romeo 149 (Giulietta)

  1. #1396
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Имаш право, но все пак разликата в шаситата е по-малка от 2г. Но определено системите за сигурност са в полза на швабите, а един европеец главно това гледа. А и има доста такива, които се доплащат за Голфа, но при Жужа тотално липсват...
    Stop-and-Go (Start-Stop) е стандартно оборудване на Жужа Не знам защо VW го предлагат в комбинация с ACC, но техните списъци с оборудване винаги са ми идвали малко сложни Electric Heated Windshield също се предлага на Жулиета, или поне подгрев в долната част около чистачките. Сега на Голф, може да подргавят цялото стъкло, ама все там. За стъклоумивателите виж не помня имаше ли подгрев...

    Сега факт е, че някои неща като Адаптивен Круз Контрол, Collision Warning, Lane Departure Warning, да спира сама като има препятствие пред колата, warning за мъртвата зона на огледалата и т.н. и мен ме дразнеше, че ги нямаше като поръчвах моята. Но пък на по-нови модели на FCА, даже по-малки коли като 500X доста от тия ги има, така че и в следващата Жулиета ще влязат

    От друга страна на EuroNCAP, оценките за сигурност на двете коли са доста сходни, дори странното е че на safety assist Жулиетата има доста по-висока:
    http://www.euroncap.com/en/results/a...iulietta/11002
    http://www.euroncap.com/en/ratings-r.../vw/golf/10955

    И да отбележа, че въпреки, че от началото беше ясно каква ще си купя, тествах доста коли от тоя клас. При положение, че Жулиетата е с мултилинк отзад стандартно, в шоурума на VW ми дадоха тестов Голф 7 с цял заден мост и ми обясниха, че било щото бил трендлайн, 100 коня дизел, а на по-големите мотори и по-високите нива слагали независимо окачване отзад Разликата в поведението на двете коли мисля, че даже няма нужда да я коментираме Така че кво да говорим повече, щом независимото задно окачване все още е екстра за Голф
    Last edited by Sm0k; 11-03-2016 at 12:23.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  2. #1397
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Няма две мнения за поведението на автомобилите, съгласен!
    Това за задният мост, не го знаех... ХАХАХА!

    В този прайс лист който имам (от официален италиански представител) изрично е написано, че Veloce няма Start/stop система, както и GPL версията, което е разбираемо за нея... но за Veloce-то да не се предлага е странно...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #1398

    Default

    Ми, той, Старт/Стопа и без това си сработва когато си иска. По италиянски.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  4. #1399

    Default

    Баварския дизайн в задницата...от къде идва бе пичове

  5. #1400
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Stop-and-Go (Start-Stop) е стандартно оборудване на Жужа Не знам защо VW го предлагат в комбинация с ACC, но техните списъци с оборудване винаги са ми идвали малко сложни
    При ФВ го слагат в адаптивния контрол, защото това не е гасене на двигателя, а има спри-тръгни функция на автомобила в трафик.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #1401
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    При ФВ го слагат в адаптивния контрол, защото това не е гасене на двигателя, а има спри-тръгни функция на автомобила в трафик.
    Подозирах, че има няква уловка, сега се зачетох в нета, вярно е система за спиране и потегляне в трафик.

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    Ми, той, Старт/Стопа и без това си сработва когато си иска. По италиянски.
    Бе аз го ползвам от няма и 1000 км, първите 3000 го бях изключил да не се пали постоянно докато е съвсем нов мотора, ама сега бачка ОК: На студен мотор не работи, като отлепи стрелката, започва да я гаси. Винаги изгасва при еднакви обстоятелства - като спра на място, на свободна и с пуснат съединителя. Ако я държа с натиснат съединител няма да се изгаси, дори и напълно спряла. Един път изгасена, като натисна съединителя я пали и повече не я гаси дори да не потегля веднага, гаси я чак на следващото спиране. Ако караш назад, после дори да спреш на място и да я изключиш от скорост не я гаси никога.
    Ама при теб няма как да е точно същото заради TCT-то и липсващия педал, така че може да мисли за умно и да прави квото си иска
    Само един път се запали сама, след като беше изгаснала, ама стоя доста време на място, вероятно е започнал да пада заряда на акумулатора, а то следи и него и ако падне я бай-пасва. Което е другия вариант, при теб да изключва по-често заради студа и акумулатора.

    Като цяло за сега не ме е изненадвал да прави нещо, което не очаквам, ама сигурно просто трябва да му дам време да се побърка и да почне да се държи по италиански
    Last edited by Sm0k; 14-03-2016 at 00:54.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  7. #1402
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Явно си улучил такова време, където хем не е много студено, хем не е много топло.
    Най-скапано е лятото. Тъкмо започваш да се охлаждаш от климатика, пък тя вземе, че загасне. След това стои, стои и започваш да усещаш как ти става жега. Тя пали и започва да бичи студено колкото може. Тъкмо изгони жегата от колата и оп, загасне. Ей това мен ме подлудява.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #1403

    Default

    Не ми се е налагало да стоя дълго в задръствания за да се оплаквам от работата на С/С и връзката му с климатроника.
    По някога сработва коректно при мен, но мисля че това се дължи на акумулатора, който зимата страда доста, макар и да подгравям автомобила преди потегляне.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  9. #1404
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Още една полезна функция на С/С системата. Ако потеглиш като новобранец и колата загасне С/С системата се активира и не е нужно да я палиш с ключа а пали при натискане на съединителя.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  10. #1405

    Default Годишен данък

    Какъв данък плащате за своята Джулиетта?
    Питам, понеже се замислям като взема Джулия да прибера Жулка в БГ.

    Аз тук в Швеция плащам 20€/год за първите пет години след което по 38€/год.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  11. #1406
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Тук явно държавниците са решили, че ни е по-висок стандарта, защото данъкът може да е от 220 до 350 евро на година в зависимост от общината

    http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #1407

    Default

    За 2016 г. моя беше точно 296 лв. за София, като колата вече не е първа младост /01.2011г/.

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  13. #1408

    Default

    296 лева за 170 коня ли?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #1409

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    296 лева за 170 коня ли?
    Да колега!

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  15. #1410
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Хасково 338 лева за 2017 г.
    За 2016 платих 630 лева
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

Page 94 of 95 FirstFirst ... 448492939495 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •