Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Саединителя на климатр. пуши!!!

  1. #1
    Запален алфист ShAMaR4eTO's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    v kolata
    Age
    35
    Posts
    140

    Default Саединителя на климатр. пуши!!!

    Колеги майстора ми казва че проблема е в саединителя!!! Имам друг компресор от бензинова, който ми казаха че не ставал за моята която е дизел.Майсторът ми ми намери друг компресор който уж бил за мойта но като го сложихме и неговия саединител почна да пуши!!! Вече незнам какво да я правя и какво да копувам излезе ми златна черната красавица(((((

  2. #2
    Запален алфист ShAMaR4eTO's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    v kolata
    Age
    35
    Posts
    140

    Default Саединителя на климатр. пуши!!!

    А на външен вид саединитяла на новия компресор е добре.
    Last edited by ShAMaR4eTO; 09-08-2008 at 16:22.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    как така ще ти пуши съединителя. той да не е като този на скоростите. ако компресора е блокирал по-вероятно ще видиш как лети ремъка. аз бих премерил какъв ток минава през съединителя
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default ф

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    как така ще ти пуши съединителя. той да не е като този на скоростите. ако компресора е блокирал по-вероятно ще видиш как лети ремъка. аз бих премерил какъв ток минава през съединителя
    Проверете наистина какъв ток минава през тоя съидинител!!На моита бензинова съидинителя консумира 4.2 ампера а по каталог го дават 49 вата!!Компресора ми е Sanden SD709 ,аа я проверете за всеки случаи как му е масата на тоя компресор щото аз със втория имах подобен проблем!Захващането му е такова че просто тоя компресор реално няма елекрическа връзка към масата на колата ,захващането му е такова (поне при мен)!Ако няма добра маса може да се получава искрене някаде и да ви залъгва пробваите като го пуснете да работи компресора с един кабел да му подадете минус на корпуса!!При мен беше подобен случая ама с една допълнителна маса си стана ок всичко!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Проверете наистина какъв ток минава през тоя съидинител!!На моита бензинова съидинителя консумира 4.2 ампера а по каталог го дават 49 вата!!Компресора ми е Sanden SD709 ,аа я проверете за всеки случаи как му е масата на тоя компресор щото аз със втория имах подобен проблем!Захващането му е такова че просто тоя компресор реално няма елекрическа връзка към масата на колата ,захващането му е такова (поне при мен)!Ако няма добра маса може да се получава искрене някаде и да ви залъгва пробваите като го пуснете да работи компресора с един кабел да му подадете минус на корпуса!!При мен беше подобен случая ама с една допълнителна маса си стана ок всичко!
    Koлега абе ти един сервиз вземи отвори. Покрай твоя климатик направо спец стана
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default г

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Koлега абе ти един сервиз вземи отвори. Покрай твоя климатик направо спец стана
    Ами то с наште сервизи освен да си дадеш парите и след това да няма промяна друго невиждам да става!!Даже много често става и по-зле след намесата на някои "спец".За мен съм решил категорично ,че двете ми ходения на сервиз ще си останат и последните такива!Всичко сам и така
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Запален алфист ShAMaR4eTO's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    v kolata
    Age
    35
    Posts
    140

    Default

    Той боксува заради това пуши!!! Зацепва спира ,зацепва спира когато иска тогава си зацепва незнам защо боксува. А тръгне ли да боксува почва да мъчи и мотора пада на 500 оборота.

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    така нещата почват да ми намирисват на запушване по тръбите. и то някъде в началото преди пресостата
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #9
    Запален алфист ShAMaR4eTO's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    v kolata
    Age
    35
    Posts
    140

    Default

    А как можем да го отпушим тоз проблем!!

  10. #10

    Default

    колега да ти кажа не боксува съединителя
    а ремъка
    това означава, че блокира оста на компресора

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    колега да ти кажа не боксува съединителя
    а ремъка
    това означава, че блокира оста на компресора
    стига бе, колегата надали бърка толкова много. при нашите локомотиви разстоянито между ремъчната шайба и съединителя е точно хидравличната помпа + един гумен еластичен съединител. а пък колегата казва че е пробвал и втори компресор.

    А иначе ако има запушване бих казал разглобяване и продухване (или замяна на запушения участък)

    Сега ми идва и друго на ум обаче трябва да имаш майстор който си разбира от нещата и му се занимава. да погледне дали някой не е барникал пресостата. има вариант ако е тръгнал да заминава филтър дехидрататора предишен собственик да не е искал да го сменя и да е връзвал кабели накъсо. Обаче това вече е само теория.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12

    Default здр

    Мирише ли на бъкелит?

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default г

    Quote Originally Posted by mimo_ View Post
    Мирише ли на бъкелит?
    Ако има запушване някъде няма ли да се хване още като се пълни системата с фреон!?Доколкото знам ако системата е в покои (компресора неработи) налягането уш се изравнява и в тоя ред на мисли като се пълни ако има някъде запушване трябва да си проличи така поне си мисля аз!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    Запален алфист ShAMaR4eTO's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    v kolata
    Age
    35
    Posts
    140

    Default

    Не съм чак толкова зле че да не направя разлика от боксуване на саединител и боксуване на ремак то се вижда и мирише ужасно.Обаче като си зацепи саединитела вътре става лед,така че ме самнява да е запушено.Другото което е като я взех от сервиза и като я карах на пуснат климатик се чу някакво съскане за 2-3 секунди, изпуши нещо отпред и отдолу почна капи масло от един датчик стегнах го защото беше разхлабен и на другия ден всичко това се пофтори незнам защо!

  15. #15
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default .

    Quote Originally Posted by ShAMaR4eTO View Post
    Не съм чак толкова зле че да не направя разлика от боксуване на саединител и боксуване на ремак то се вижда и мирише ужасно.Обаче като си зацепи саединитела вътре става лед,така че ме самнява да е запушено.Другото което е като я взех от сервиза и като я карах на пуснат климатик се чу някакво съскане за 2-3 секунди, изпуши нещо отпред и отдолу почна капи масло от един датчик стегнах го защото беше разхлабен и на другия ден всичко това се пофтори незнам защо!
    Бреиии ще ме биеш мене по проблемност маи с тоя климатик!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •