Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблем с педала на съединителя

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Шумен
    Posts
    70

    Default Проблем с педала на съединителя

    Наложи се да сменя двете помпи на съудинителя - тази в двигателния отсек и тази при педалите. Смених ги, обезвъздуших и накрая проблем. Някака педала на съединителя "омекна" и невинаги когато превключа на дадена скорост и като пусна педала на съединителя той се връща сам обратно. налага се да го повдигам с крак. Иначе помпите новите не текат. Не намялява и нивото на спирачната течност в казанчето. Някой знае ли от какво се получи така. Преди със старата и протекла вътрешна помпа на съединителя, педала си беше нормално твърд. Как да оправя това?
    алфа ромео 155 1,7 ТС 8в

  2. #2

    Default

    много лесно ще разбереш какво не е наред. като ти блокира педала, не го връщай с крак, а погледни дали изпълнителното цилиндърче, това което натиска вилката в какво състояние е. Ако се е върнало, заедно с вилката на съединителя, помпата на педала не е наред, ако не е, е самото цилиндърче. Това е при нормално работеш съединител и без въздух в системата.

  3. #3
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Тъй като си сменях семерингите на външната помпа вчера имам следните наблюдения. Или не си обезвъздушил хубаво системата (аз излях едно шише течност докато стане както трбва, може и да не обезвъздушаваш правилно) или пружинката която е във външното бутало е прекалено стегната защото е нова спрямо ламелите на притискателният диск които са омекнали но са връщали старата по мека пружина на буталото. Пробвай първо да обезвъздушиш пак че е по лесно, ако не ти е ясно как точно става питай

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Аз имах подобен проблем и при мен беше от тампона на буталото, но той е комплект с помпата, а ти си я сменил. Така че и аз мисля че е от лошо обезвъздушаване.
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 99

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •