Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Степени на перката на радиатора????

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Махаш резистора и двете букси ги връзваш заедно и готово. Първата степен ти е като втората.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    A може ли да ми кажете нормално ли е да ми се включва перката на 82-85 градуса за малък интервал от време, а при 92 градуса да ми се включва и да работи докато се охлади (падне под 90) за по-високи температури не съм достигал. Това нормално ли е или имам проблем с показателя на температурата или нещо друго?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  3. #18
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Махаш резистора и двете букси ги връзваш заедно и готово. Първата степен ти е като втората.
    Къде е този въпросен резистор? Можеш ли да покажеш със снимки?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бе точно в дясно на радиатора. Под дебеля мъркуч на охлаждащата течност. В него влизат две букси.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20

    Default

    Снел съм го и е в багажника, но не мога да го цъкна в момента.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21

    Default

    Значи когато вързах кабелите на резистора заедно, и пусна тест на бързата и бавна скорост през Алфадиаг, и ми се пуска само бавната скорост - бързата не ще, въпреки че ми се активирва, но на бавна - с 2 думи теста и на бърз и бавен режим активира само бавния, а преди на неработищ резистор, не се активирваше бавния, а бързия си бачкаше.....
    Така че не мисля да се циганея за 18 кинта, и купувам нов резистор.....ако вързването по тоя начин изолирва бързия режим на перката, то ще е добре никой да не го пробва това.....по мое мнение.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Че защо? Тя перката няма да спре когато трябва да се включи бързата скорот. Тя ше спре когато се охлади мотора. Какво лошо видя в това?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ама сте ламери
    ако се пестят пари се връва точно на обратно
    т.е. винаги бърза
    а къде е проблема ако не се включи бързата остава за домашно
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз не знам при мен дали се включва бързата, защото колата просто не може да загрее на 102 градуса, че да се включи. Като стигне 94 се включва и изключва на 86.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25

    Default

    Язи не съм се родил научен, и когато знам нещо дето друг не го знае, гледам да му го обясня в рамките на поносимото търпение......
    По въпроса предпочитам да стигна сам до изводите и истината....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Искам да питам нещо правил съм тест Виза и като тествам първа и втора скорост ми тръгва само 2ра обаче като сменях термостата и я бяхме оставили да загрее, перката се включи на 95 градуса някаде, та въпроса ми е ако резистора работи чрез програмата и 2те скорости ли трябва да се включат?
    П.С. вчера например като се прибирах колата мина над 85 отиваше към 100 но перката не се включи избощо(аз я чаках в гаража да се включи да охлади и да изгася мотора) и вкл климатика той включи перката и пак го спрях а перката се изкл когато охлади мотора!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  12. #27

    Default

    Ми аз по принцип пускам тест от екуто към перката - като махнах резистора ми се включва само бавната скорост, независимо дали подавам команда към първа или втора скорост на перката.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Как го разбра дали работи или не?Ще има ли някакво съпротивление когато колата е студена ако откача 2те букси и замеря с мултицета?
    Свалянето на този резистор става чрез развиването на двете болчета така ли?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Как го разбра дали работи или не?Ще има ли някакво съпротивление когато колата е студена ако откача 2те букси и замеря с мултицета?
    Свалянето на този резистор става чрез развиването на двете болчета така ли?
    E то се чува - теста се пуска само когато колата е незапалена, на контакт - знам как духа на първа и на втора - не мога да сгреша по тоя показател....
    Развиваш ги двете, и излиза.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •