Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Степени на перката на радиатора????

  1. #1

    Default Степени на перката на радиатора????

    Две ли са степените на перката на радиатора ми, или само една......
    Като си пусна акутаторния тест на бавната скорост и тя не тръгва, докато втората по бърза скорост се включва......
    каква може да е причината по - бавната скорост да не работи ако я има??????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Резистора ти е заминал. Трябва да се смени. Пробваи откачи буксите от резистора (намира се точно под горния маркуч на радиатора) и замери резистора с мултицет. Трябва да даде някъкво съпротивление. Ако не дава поръчай си го от axm-auto.com. 18 лв. струва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Lightbulb

    И моята не тръгва с тест.
    Ок да приемем че е заминал резистора, на теста не тръгва 1 скорост, което ще рече че перката трябва да се включва на повече градуси, а моята си се включва на около 93-95!
    Другото което гледам, че отиват 2 кабела към перката, ако е с 2 скорости не трябва ли да е с 3??
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С 3 е. Третия отива направо в мотора на перката. При мен като не работеше резистора включваше на 102 градуса. След като го вързах директно без резистор (не съм го сменял защото нямаше от къде да взема) тръгва на 94 градуса. И май не мисля да слагам пак резистор. Така от първа скорост тръгва да върти с макс обороти и стрелката ми никога не надвишава 90 градуса. Колата е с чип и викам така ще го оставя да се охалжда по-добре.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    С 3 е. Третия отива направо в мотора на перката. При мен като не работеше резистора включваше на 102 градуса. След като го вързах директно без резистор (не съм го сменял защото нямаше от къде да взема) тръгва на 94 градуса. И май не мисля да слагам пак резистор. Така от първа скорост тръгва да върти с макс обороти и стрелката ми никога не надвишава 90 градуса. Колата е с чип и викам така ще го оставя да се охалжда по-добре.
    С 2 думи да со оставя и моя така, защото тя си се включва към, 94-95 градуса, не знам дали е 1 или 2 скорост понеже не съм чувал двете и не мога да преценя, но ако съдя че с теста от Виза като дам на 1 скорост само щрака а не включва, а на 2 теста тръгва мисля че си работи само 2 скорост
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ако на 94 тръгва значи си работи. Но по принцип на 94 трябва да върти малко по-бавно. Може да направиш разлика с климатика. Когато е включен климатика перката върти на макс обороти. Пробвай с изключен климатик да се включи перката и после пусни климатика да и трябва да чуеш разлика в оборотите. Или най-просто да разбереш дали работи резистора е да го измериш с мултицета.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Когато е включен климатика перката върти на макс обороти.
    това къде го прочете?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Така го усетих на моята.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    съвпъдък
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Тва дето му викате резистор и реостат, едно и също ли е? Аз съм го сменил и него и термостата. Датчика на термостата е ок. Друго не знам кво да направя, но онзи ден в Гръцко ми вдигна 110 градуса, докато катерех баир зад един ТИР на 32 градуса външна темп. След кратък размисъл, реших че риск от византийска глоба-секира пак е по-добре от прегрял двг. Резнах го и настъпих малко пак по баира. За 5-10 минути температурата си беше 90. На спускането отиде даже на 70, както обикновено. Тва са 40 градуса разлика на извънградско. Не съм сменял водна помпа, овен да е от нея.

  11. #11
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Тва дето му викате резистор и реостат, едно и също ли е? Аз съм го сменил и него и термостата. Датчика на термостата е ок. Друго не знам кво да направя, но онзи ден в Гръцко ми вдигна 110 градуса, докато катерех баир зад един ТИР на 32 градуса външна темп. След кратък размисъл, реших че риск от византийска глоба-секира пак е по-добре от прегрял двг. Резнах го и настъпих малко пак по баира. За 5-10 минути температурата си беше 90. На спускането отиде даже на 70, както обикновено. Тва са 40 градуса разлика на извънградско. Не съм сменял водна помпа, овен да е от нея.

    термостата ти не е наред
    радиатора ти е запушен
    възможно е и датчика да ти показва грешно - как си го проверявал?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #12
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    термостата ти не е наред
    радиатора ти е запушен
    възможно е и датчика да ти показва грешно - как си го проверявал?
    Закарах я във Вантотрейд и им казах да я оправят. После ми казаха, че датчика е ок. Не знам как са го проверили.
    С термостатите е ебаси проблемацията. Моят го купих от Аутоиталия, ама беше разопакован. Взех го, щото никъде нямаше на склад. Явно ще трябва пак да се сменя.
    Last edited by nikolaaaay; 12-08-2008 at 19:54.

  13. #13
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    45
    Posts
    104

    Default

    А този тест за 1-та степен как и каде може да се направи
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Тва дето му викате резистор и реостат, едно и също ли е? Аз съм го сменил и него и термостата. Датчика на термостата е ок. Друго не знам кво да направя, но онзи ден в Гръцко ми вдигна 110 градуса, докато катерех баир зад един ТИР на 32 градуса външна темп. След кратък размисъл, реших че риск от византийска глоба-секира пак е по-добре от прегрял двг. Резнах го и настъпих малко пак по баира. За 5-10 минути температурата си беше 90. На спускането отиде даже на 70, както обикновено. Тва са 40 градуса разлика на извънградско. Не съм сменял водна помпа, овен да е от нея.
    И моята се държеше по подобен начин,смених радиатора защото протече и сега независимо от времето и дали е вкл. климатика си стои малко преди 90 гр.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    След като го вързах директно без резистор (не съм го сменял защото нямаше от къде да взема) тръгва на 94 градуса. И май не мисля да слагам пак резистор. .
    Как става въпросната операция - в смисъл кой кабели какво се правят......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •