Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: Масло на скоростна кутия

  1. #16

    Default

    И защо от пробката от където се изтича и от там вкарваш маслото чак тука с помпи и незнам си какво, съвсем спокойно си го наливаш от щеката горе
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Каква щека, говорим за масло на скоростната кутия. Отгоре има друга пробка, през която гледаш нивото и когато е нужно през нея доливаш или направо го сменяш
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  3. #18
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Защото имах достъп до пробката, имах съответно помпа, която преспособих За щеката отгоре е мн кофти достъпа до нея, при моя двг и си е пълен та*ак това.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #19
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    На дизела си баш щека - около 7-8 см дълга, дали е така на бензина не знам. Бърка се отгоре, между двигателя и купето.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  5. #20
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Маслото е 40лв 2 литра. Тутела 75W90 Синтетика
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Щека си е найстина, ма достъпа до нея е мн кофти при 1.9 поне, нз как отгоре да го налея, ще си е*а ...затова предпочетох отдоло през пропката!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    То се налива с шприц.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Щека си е найстина, ма достъпа до нея е мн кофти при 1.9 поне, нз как отгоре да го налея, ще си е*а ...затова предпочетох отдоло през пропката!
    Помпи момпи, важното е че тва е бил по лесния варинат при теб и си го направил, който иска да се мъчи от другаде.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  9. #24
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Еми костваше ми канал, една стара помпа за колело, която просто почистих и това си беше...за 20 мин работа и воала...
    Старая се за дребни ремонти сам да се оправям...Това е просто идея ако на някой му се занимава.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Каква щека, говорим за масло на скоростната кутия. Отгоре има друга пробка, през която гледаш нивото и когато е нужно през нея доливаш или направо го сменяш
    Много добре знам за какво говоря, хубава щека на която си има мин. и макс.
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Много добре знам за какво говоря, хубава щека на която си има мин. и макс.
    Бензина няма щека а наливането става лесно направо с шишето повечето трансмисионни масла се предлагат с приспособление з аналиване което се изтегля от бутилката при отварянето и. Но си мисля че точно тутелата няма.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А някой ще каже ли на колко К се сменя това масло, че не виждам в книжката да пише, а и от различни форуми различни мнения?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Бензина няма щека а наливането става лесно направо с шишето повечето трансмисионни масла се предлагат с приспособление з аналиване което се изтегля от бутилката при отварянето и. Но си мисля че точно тутелата няма.
    И на Аджипа няма

    ---------- Post added at 02:49 ---------- Previous post was at 02:48 ----------

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    А някой ще каже ли на колко К се сменя това масло, че не виждам в книжката да пише, а и от различни форуми различни мнения?
    Смениш ли сега докато е твоя повече няма
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #29
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Някъде бях чел, че се сменя на 100k км...ако откакто е твоя не си го сменял, и не ти свиди паричките го смени!
    Last edited by rusiq86; 28-02-2011 at 17:13.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Прочетете си книжката(който я има де).Там никаде не пише смяна само проверка на всеки 80 000км.Е естествено,ако тече отнякъде или имате съмнения,че прокапва,ще го проверите веднага.Няма да чакате 80 000км.

    Проверката е проста-колата е наравно място(е може да я повдигнете докато отвъртите пробката,че аз трудно се навирам без да е лекинко вдигната) и отвъртате пробката от нея трябва започне да прокапва още като отвъртате.Значи има масло.Ако не,като отвъртите пробката бъркате с пръст(които е по тънък)че да влезне в пробката и усещате дали пръста ви ще пипне масло.Ако да-значи маслото е до ръба на пробката.Следователно кутията е пълна.Ако не значи доливате или сменяте направо.

    За смяна не ви трябват никакви приспособления,шприцове и др. - една фуния,един маркуч с диаметър колкото да влезне в пробката и масло 2л.Даже маркуча да е с диаметър 2-3мм по-малък от отвора,че като потече веднага да го дръпнете и да завиете пробката.Иначе ако уплътнява плътно няма да усетите кога сте я напълнили.Мъркучлето да е с дължина 80см,промушнате го отгоре,покрай въздуховода,мушкате го в предварително отвъртяната пробка,слагате му фунийката и наливате.И за 1.8 няма щека за проверка на кутията.Поне пишете(тез които са запознати) кои двигатели имат,да не вземат заблудени хора да търсят щеки,дето ги нямат по колите си.

    Сега относно само проверка или смяна на всеки 80 000-аз съм за смяна пък производителят да си казва квото си ще.Навремето като свалях на опела двигателя маслото(на кутията) беше червено като на сервото и в книжката пише да не се сменя,ако не изтече или се изпусне по погрешка.Дали е сменяно или не,не знам.Знам само,че беше на 175 000 и преди мен са я кяряли 3ма души до 121 000.
    Last edited by koko156; 28-02-2011 at 17:19.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •