Results 1 to 9 of 9

Thread: малко проблемче

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Question малко проблемче

    Click image for larger version. 

Name:	29072009.jpg 
Views:	74 
Size:	91.8 KB 
ID:	25954

    Click image for larger version. 

Name:	29072009(001).jpg 
Views:	71 
Size:	94.9 KB 
ID:	25955

    Click image for larger version. 

Name:	29072009(002).jpg 
Views:	68 
Size:	96.3 KB 
ID:	25956

    Здраейте колеги.Понеже съединителя ми се скапа тотално днес реших да сваля двигателя със скоростите комплект,защото така ми е по лесно самичък на двора пък и да погледна лявата глава че ми чукаше ужасно,като предполагах , че е повдигач.Е да де това се оказа,само че повдигача е направо паничка,а гърбицата на вала наполувина изядена и закръглена.
    Понеже двигателя ми е 33-ка 1.3 IE 92г. въпроса ми е от кои други двигатели става този вал,ако не намеря от същия модел.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  2. #2
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Здрасти колега ,обърни се към колегата Яворчо до колкото знам той имаше двигател от 1.5 и мисля че нищатат стават но нека и друтите колеги да кажат
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=2874
    или другия вариант 0899 832 271 това е телефона на Лисан той сигорно има перфектен
    Last edited by zilala; 30-07-2009 at 07:46.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    dorkovo
    Posts
    73

    Default

    имам глави от двигател 1500см3,1986г,ако стават ще ти ги пратя,имам и съединител и маховик.

  4. #4
    Запален алфист bobaka's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    pleven
    Age
    39
    Posts
    303

    Default

    от колко време ти чука повдигача ако не е таина и с какво масло си че и моите чукат и маи ще се отваря двг-то
    алфа 145 1,7 16v Turbo

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    за сега ми обещаха за моя модел,та понеделник ще ходя да ги гледам,ако не стават ще ви се обадя.
    и аз си мисля че от 1,5 или 1,4 ще станат ,но не сам сигорен та затова и ми беше въпроса.а съединителя смятам да си взема от Лисан поне са качествени.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by bobaka View Post
    от колко време ти чука повдигача ако не е таина и с какво масло си че и моите чукат и маи ще се отваря двг-то
    понеже моя оргиналния (1,7 старата версия)изгърмя купих една блъсната 1,3 3-та врсия и прехвърлих почти всичко с малки преправяния на моето купе .още тогава тракаше незнам предния собственик колко е карал ,но аз и навартях 12 000,не че не можех да я оправя но пусто безпаричие а на паркинга пред блока не става .тогава си сложих Motul 15W50 полусинтетика понеже с тях работя и ползвам отстъпка,но сега смятам да сложа HPX.Макар че може да изкара малко време,ви препоръчвам повдигачите да ги почистите или смените веднага,че виждате какво става,две гърбици аут.И както знаете не ползвайте минерални масла.
    Last edited by sciiv; 30-07-2009 at 22:01.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  7. #7

    Default

    И на мойта чука нещо от към дясната страна на двигателя, но не знам дали е клапан... но се чува едно метално чукане като подам повече газ и изчезва появява се между 2500 и 3000 оборота иначе колата си върви добре онзи ден я тормозих вдигна 185 км/ч на 5500 оборота мисля че е верен километража

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    И на мойта чука нещо от към дясната страна на двигателя, но не знам дали е клапан... но се чува едно метално чукане като подам повече газ и изчезва появява се между 2500 и 3000 оборота иначе колата си върви добре онзи ден я тормозих вдигна 185 км/ч на 5500 оборота мисля че е верен километража
    хубаво е да я закараш да прегледат.тя и моита си вървеше но от отлагане виждаш какво става.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    И на мойта чука нещо от към дясната страна на двигателя, но не знам дали е клапан... но се чува едно метално чукане като подам повече газ и изчезва появява се между 2500 и 3000 оборота иначе колата си върви добре онзи ден я тормозих вдигна 185 км/ч на 5500 оборота мисля че е верен километража
    От това,което казваш си готов за биелни лагери.ремонта не е сложен или скъп,но е наложителен.Не са повдигачи,защото ще си чукат постоянно
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •