Results 1 to 12 of 12

Thread: Документациа за фиат

  1. #1

    Default Документациа за фиат

    Търся документация за Фиат Ритмо.Предлагам мануал за Фиат Типо

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    гр. Карнобат
    Posts
    178

    Default За Ритмо ...

    Какво ти трябва за Ритмо-то ? Проблем с него ?

  3. #3

    Default

    Трябва ми ред за регулиране на клапаните,схема на ел. инсталацията и малко инфо за карбуратора ,че се видях в чудо от него Ако можеш помогни на първо време е това.Благодаря предварително

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    гр. Карнобат
    Posts
    178

    Default За Ритмото ...

    Пиши , какъв модел е Ритмото,модел на ДВГ-то, марка и модел на карбуратора и какво за ел. схемата .

  5. #5
    Guest

    Default

    Ритмо S85 производство 88год., модел на мотора 138А2, карбуратор weber30/32DTMR,a в инсталациата е пълно с всякакви доработки висящи кабели а всичко има

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    гр. Карнобат
    Posts
    178

    Default Ритмо

    85S, мотора е 1600 с един разп. вал. Буталата са 5 класа. А, B, C , D и C . От 86,400 до 86,450 през 1 стотна. И още два вида блокове с размер на буталото 80 и 84 мм
    Карбуратор : Дифузьор-28 мм, гл. жигл. -1.34 мм, гл. въздушен жигл. - 1.75мм, жигл. за празен ход - 0.52 мм, въздушен жигл. за празен ход- 1.42 мм , диаметър на обогатителния жигл. -1.38 , ниво на гориво- 10.9мм , честота на въртене на празен ход 850 +/- 50 .
    Газоразпределение :хлабина на клапаните в студено състояние всмукателен -0.40 и изпускателен - 0.50

    За ел . инсталацията , ако работи, я остави така. На Бош ли е инсталацията или на Магнет Марели ? Който я е пипал , само той може да я оправи. Иначе не е много сложна. Като на всяка кола. Моята също беше обърката яко, ама сам си е пренареждах и ако отида при майстор ще се обърка съвсем.

  7. #7

    Default

    за майстора си прав и аз направих така-подредих я по подразбиране и по мои разчети с добавка на някои релета за големите консуматори и всичко вече е ок
    Благодаря и за данните които ми изпрати но ме интересува и реда за регулиране на клапаните да не би да има нещо общо с Лада или е стандартен

  8. #8
    Guest

    Default

    Търся документация по ремонта на Fiat Tipo 1.6 DGT Selecta /CVT/, по специално по ремонта на автоматичната скоростна кутия, пишете ми на dimmar@vip.bg

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    гр. Карнобат
    Posts
    178

    Default клапани регланж

    В студено състояние на ДВГ, се замерват хлабините между разпределителния вал и пуловете на клапаните. Записваш ги на лист, за да не ги забравиш. Изваждаш пул по пул и съответно, срещу всеки на листа записваш дебелината му. От получената стойност на всеки изваждаш 0.40 или 0.50 мм според това дали са за всмукателните или изпускателните клапани. Дебелината на пуловете ще ги напасваш с +/- 0.05мм . Може да се слагат до 3 бр един върху друг , без да излязат от повдигача. Пуловете се произвеждат с дебелина от 3.25мм до 4.70мм през 0.05мм.
    Най лесно става с приспособление № 1860443000 от каталога на Фиат.


    P.S. Пуловете са регулиращите шайби !

  10. #10
    Guest

    Default

    Благодаря за тази информация интересува ме само , х;абините се измерват при ГМТ за всеки цилиндър и замерваш неговите клапани ,а не както при Ладата ГМТ за4ти цилиндър и измерваш 6 и 8 клапан и т.н.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    гр. Карнобат
    Posts
    178

    Default хлабина на клапани

    Не е като при Лада

  12. #12
    Guest

    Default

    мерси за инфото значи нямям проблем с тази операция

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •