Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 121

Thread: Ламбда сонда - съвет

  1. #106
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    0 258 006 190 е твоята сонда.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #107

    Default

    Да се цъкна и аз в темата. Абе имам алфа 166 2.0 тс 2002 на метанов инжекцион (ландиренцо). Проблема ми е следния, когато карам на газ и колата дигне над 3000+ оборота и я пусна на свободна, не държи обороти ами направо изгася двигателя. Закарах я на автогаз сервиз в София и пича ми взе 30 кинта да ми каже, че ламбда сондата ми дава права линия ( 0.45) и докато не оправя нея не може да ми помогне за газта, това с изгасянето на бензин не го прави, но при каране в ниските обороти не набира плавно, определено се чувства липсата на работа в сондата и на таблото си свети. Въпроса ми е в гасненето дали ще се оправи след смяна на сондата?

  3. #108
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    мой савет слагаите оригинални сонди
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  4. #109

    Default

    Колеги здравейте! Имам един бърз въпрос. Ще се повреди ли нещо ако карам с откачена сонда? Сондата си е на място просто самата букса при двигателя е откачена.

  5. #110

    Default

    Quote Originally Posted by cvtmih View Post
    Колеги здравейте! Имам един бърз въпрос. Ще се повреди ли нещо ако карам с откачена сонда? Сондата си е на място просто самата букса при двигателя е откачена.
    Братле, сондата дава инфо на компа за да знае той ква смес да забърка. Без инфото от сондата, готвача ше си бърка квото му падне и е много вероятно да ти се вдигне разхода на гориво. Колата няма да върви както трябва, щото екуто няма да знае на къде да коригира сместа (бедна, богата).
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  6. #111
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Братле, сондата дава инфо на компа за да знае той ква смес да забърка. Без инфото от сондата, готвача ше си бърка квото му падне и е много вероятно да ти се вдигне разхода на гориво. Колата няма да върви както трябва, щото екуто няма да знае на къде да коригира сместа (бедна, богата).
    Братле той компа е прост и не знае ама инжИнериТи са го измисли. Като не знае колко сол и пипер да сложи на манджата да сложи нито много нито малко а нещо средно като 0,45 V. С думи прости като няма сигнал от сондата нейното показание се замества със средна стойност и компа не прави никакви корекции по ламбда.
    По принцип колата може да се кара така известно време. Няма да е максимално икономична и във високите ще я чувстваш леко поумряла.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #112

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Братле той компа е прост и не знае ама инжИнериТи са го измисли. Като не знае колко сол и пипер да сложи на манджата да сложи нито много нито малко а нещо средно като 0,45 V. С думи прости като няма сигнал от сондата нейното показание се замества със средна стойност и компа не прави никакви корекции по ламбда.
    По принцип колата може да се кара така известно време. Няма да е максимално икономична и във високите ще я чувстваш леко поумряла.
    И ся що припадаш толкоз? И аз тва казвам ама не баш кат теб. Колегата разбра за кво иде реч.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  8. #113

    Default

    Мен това ми е ясно, мисълта ми е да не се повреди нещо по мотора/колата като цяло.
    Иначе колата си върви идеално, има мощност и даже разхода ми падна откакто карам с откачена сонда.
    Last edited by cvtmih; 24-04-2013 at 01:16.

  9. #114

    Default

    Quote Originally Posted by cvtmih View Post
    Мен това ми е ясно, мисълта ми е да не се повреди нещо по мотора/колата като цяло.
    Иначе колата си върви идеално, има мощност и даже разхода ми падна откакто карам с откачена сонда.
    Явно сондата ти е забила на високите стойниости и сместа ти е била богата, щом като си усетил намален разход след разкачането й. Това означава, че при смяна на сондата разхода ще падне още. Иначе на въпроса ти: не мисля, че, може да се строши нещо.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  10. #115

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Явно сондата ти е забила на високите стойниости и сместа ти е била богата, щом като си усетил намален разход след разкачането й. Това означава, че при смяна на сондата разхода ще падне още. Иначе на въпроса ти: не мисля, че, може да се строши нещо.
    Ами проблема беше, че колата се даваше, губеше мощност и забиваше... Това е втората сонда която се прецаква и прави този проблем.

  11. #116
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    мотора може да се строши от неработеща сонда ако се кара на резба дълго време,високи обороти по магистрала и разни други такива режими близки до лютеницата.
    А кола с работеща сонда определено върви по-добре и гори по-малко от кола с неработеща сонда.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #117
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    мотора може да се строши от неработеща сонда ако се кара на резба дълго време,високи обороти по магистрала и разни други такива режими близки до лютеницата.
    А кола с работеща сонда определено върви по-добре и гори по-малко от кола с неработеща сонда.
    Тук трябва да се уточни ,че неработеща и разкачена сонда са две различни положения!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #118

    Default

    Някой да даде мнение за тези сонди?

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=73580

    Пише, че са BOSCH но оригинални ли са? Ако са оригинални (моята мисля че е 0 258 006 190) определено си заслужават парите.

  14. #119
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Тук трябва да се уточни ,че неработеща и разкачена сонда са две различни положения!
    Тъкуването си го правои всеки сам освен случаите в които закона предвижда друго.
    Не работеща сонда постоянна права черта измерена на загрял двигател работил поне 1 минута преди измерването при 2000 оборота задържани поне за 20 секунди умряла работа. При разкачена сонда си е същото. пак права черта.
    Неправилно работеща сонда всички останали положения на работа на сондата, които не отговарят на предвидените в закона ( техническата литература стойности) за съответния режим.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #120

    Default

    Quote Originally Posted by cvtmih View Post
    Някой да даде мнение за тези сонди?

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=73580

    Пише, че са BOSCH но оригинални ли са? Ако са оригинални (моята мисля че е 0 258 006 190) определено си заслужават парите.
    Някой ще даде ли мнение?

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •