Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Почвам "ЛЕКО" да се отчаивам!!!

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by wanko View Post
    фитръра смених като я взех преди 6 месеца,замислял сам се за бензиновата но на високи обороти няма проблем,а за дюзите пак казвам увериха ме че са наред от сервиза мериха ги с някакав уред и казаха че от тяхна страна няма замисляне,според тях е въздух(в интерес на истината незнам какво има в багажника на GTV-то от лявата страна под корите точно под колоната понякога като угася колата и извадя ключа се чува някакво брамчене приличат ми на някакви филтри след това винаги като се кача в колата ми мирише на бензин в купето)

    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА МНЕНИЯТА

    Само да не палиш цигара като влезеш в колата, че докато се чудиш и...
    Шегувам се, но има шанс да ти е помпата проблем. Тя е точно "в багажника" по принцип.... но все пак отиди при някой човек, който си разбира работата да я погледне!! ако беше в София да ти дам препоръки къде ама не си....

    Прегледайте помпата наистина!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  2. #17
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Да там отзад ти е бензиновата помпа, тя е външна и жуженето се чува от нея. Тва е нещо малко да знаеш!!!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  3. #18
    Младши алфист wanko's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Монтана
    Posts
    28

    Default

    сигурен ли си че се намира там(точно под задния ляв говорител) щото ако това е помпата направо я почвам,неможе при изключен двигател и изваден ключ да ми брамчи,още сега отивам да я подменям от другото ГТВ-е,но ми е малко странно защо само до 2000 и нещо оборота се замисля после до 7000 няма проблем,ако е помпа би трябвало на високи хептем да неможе да смогне с горивото.
    А за цигарата няма старшно непуша
    GTV 2000 TS 16V 150Hp 96г.

  4. #19

    Default

    аз съм със Спайдер и имаме малки разлики в позицията на помпата, но помпата е отзад и както казва Лешояда именно тя се чува в 99% от случаите.....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #20
    Младши алфист wanko's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Монтана
    Posts
    28

    Default

    току що го развалих някакви филти за испарениа са маи ,а това дет брамчи е някакво моторче увито в 30 см. дунапрен после си има гумен кожух и накрая то,но не мисля че е от тея одушници,откачвах закачвах ги без промяна,вадих и буксата на моторчето и карах 10-ина минути колата не огасна,но и нямаше промяна
    Last edited by wanko; 16-08-2008 at 19:49.
    GTV 2000 TS 16V 150Hp 96г.

  6. #21
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Бах маа му направо ме озадачаваш. Блъскам си главата и се опитвам да рзбера къде може да е проблема, чета ти постовете и излиза, че всичко си сменил а проблема остава. И все пак аз оставам на мнение, че тва са инжектори. И ако все пак греша, другото подобно поведение на колата е като гълта въздух отнякъде. Ако имаш край тебе някой колега с GTV заменете инжекторите и пробвайте. Знам че са ти ги замервали но все пак...........
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Според мен не е зацепена като хората,независимо дали се ползват пети,пак може да се сгреши,и то немалко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    И това е вариант!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Според мен не е зацепена като хората,независимо дали се ползват пети,пак може да се сгреши,и то немалко
    Ей тва не се бях сетил.... А наистина моята преди години като не беше зацепена имаше същия симптом......и харчеше към 18-20 поне.... напълно е възможно!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  10. #25
    Младши алфист wanko's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Монтана
    Posts
    28

    Default

    аз наи-много залагам точно на зацепването както каза колегата.Ще я закарам да я центроват наново(извънградско ми харчи към 8 и нещо,градско кам 11)


    ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА МНЕНИЯТА.
    GTV 2000 TS 16V 150Hp 96г.

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by wanko View Post
    аз наи-много залагам точно на зацепването както каза колегата.Ще я закарам да я центроват наново(извънградско ми харчи към 8 и нещо,градско кам 11)


    ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА МНЕНИЯТА.
    Разхода ти е екстра,закарай я накъде да я зацепят,ако нямаш къде пиши ще помогнем
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    А бе това със зацепването странна работа, щото имам приятел който според мен е много добър монтьор и именно той ми сменя ремъците без пети ,та според него за да не я зацепиш правилно трябва да си идиот и съответно да не знаеш какво правиш ,това точно му бяха думите.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  13. #28
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by vencialfa View Post
    А бе това със зацепването странна работа, щото имам приятел който според мен е много добър монтьор и именно той ми сменя ремъците без пети ,та според него за да не я зацепиш правилно трябва да си идиот и съответно да не знаеш какво правиш ,това точно му бяха думите.
    Нищо подобно и аз така си мислех преди да си купя пети и да зацяпя двигателя с пети. Освен товаима вариатор който позволява движение на зъбното колело спрямо разпределителния вал така че почти е сигурно че като правиш центровка без пети ще сбъркаш може и с малко но се греши. А и как е била зацепена коалта преди това.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #29
    Младши алфист wanko's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Монтана
    Posts
    28

    Default

    записал сам я за центровка в събота вечерта ,евентуално тогава ще пиша има ли промяна
    Last edited by wanko; 20-08-2008 at 17:31.
    GTV 2000 TS 16V 150Hp 96г.

  15. #30

    Default

    би ли споделил каква температура на постъпващият въздух отчита ЕКУ-то

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •