Results 1 to 15 of 54

Thread: Климата направо ми убива вървежа...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default Климата направо ми убива вървежа...

    Вчера тъй като по едно време беше по-хладно изключих климата и.... тя направо полетя пущината. До сега не ми беше правило впечатление, че разликата е тооолкова голяма. На един приятел рендето дето е 1.2 не се скопява така. Дали има вариант в който да има нещо проблем по климата, защото разликата е..... Иначе си изстудява добре
    166, 2.4 JTD'00

  2. #2
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Smile

    Такова е положението свиквай. Не е толкова страшно, просто стрелкичката на оборотомера трябва да я държиш към 4
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Климатика товари само докато разкара фреона по системата. Демек докато падне налягането. Тогава компресора само го поддръжа и почти не товари мотора. Пробвай преди да тръгнеш запали колата и я остави за 3, 4 мин на климатик и да върти въздуха вътре. След това няма да усещап, че ти товари.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Само когато изключи компресора е ок (естествено), иначе включи ли се направо наполовина все едно пада мощността. При изпреварване се усеща особено осезаемо и неприятно . И колкото и време да мине все тая...Иначе аз съм и свикнал - обороти там и други чалъми, но не е в това идеята, просто разликата е колкото от мен до следващото дърво
    Last edited by Chimev; 08-08-2008 at 13:41.
    166, 2.4 JTD'00

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хм... компресора работи постояно. Включва и изключва само перката която охлажда радиатоа на климатика. Компресора изключва само когато подадеш рязко газ до долу. При изпреварване се изключва за да моеш да използваш пълната нощност на мотора. Иначе работи постояно. Като достигне градусите в купето той пак работи, но вече започва само да смуче фреон и му е по-леко. И тогава ня би трябвало да го усещаш.

    На твоята кола може и да не така. Като гледам е 1.4. При мен като поработи 5 мин и вече не го усещам. Колата върви както и при изключен климатик.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Хм... компресора работи постояно. Включва и изключва само перката която охлажда радиатоа на климатика. Компресора изключва само когато подадеш рязко газ до долу. При изпреварване се изключва за да моеш да използваш пълната нощност на мотора. Иначе работи постояно. Като достигне градусите в купето той пак работи, но вече започва само да смуче фреон и му е по-леко. И тогава ня би трябвало да го усещаш.

    На твоята кола може и да не така. Като гледам е 1.4. При мен като поработи 5 мин и вече не го усещам. Колата върви както и при изключен климатик.
    Компресора изключва и по "студ" на питата в купето имаш термодвойка, при достигане на 3,5 градуса компресора се изключва! И би ли изяснил следното: "Като достигне градусите в купето той пак работи, но вече започва само да смуче фреон и му е по-леко."
    Това са съчинения на свободна тема колега!
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Климатика товари само докато разкара фреона по системата. Демек докато падне налягането. Тогава компресора само го поддръжа и почти не товари мотора. Пробвай преди да тръгнеш запали колата и я остави за 3, 4 мин на климатик и да върти въздуха вътре. След това няма да усещап, че ти товари.
    Колега, какви са тези работи които говориш, да не кажа глупости? Няма такъв момент да пада налягането?? Компресора винаги се товари, работи ли - нагнетява постоянно. А пада ли налягането, значи има нещо гнило в цялата система.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  8. #8
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Климатика товари само докато разкара фреона по системата. Демек докато падне налягането. Тогава компресора само го поддръжа и почти не товари мотора. Пробвай преди да тръгнеш запали колата и я остави за 3, 4 мин на климатик и да върти въздуха вътре. След това няма да усещап, че ти товари.
    Ама това за коя кола важи?! На Мареа-та ми беше точно така. Климата правеше мнооого студено, като 15-тина минути след включването, започваше да изключва и да разтоварва двг. Сега Алфа-та е с двузоновия климатроник и щом пусна климатика - колата умира. Не върви и няма никаква разлика, дори и 1 час да е работил компресора. Освен това НЕ ИЗКЛЮЧВА, когато изпреварвам.
    Вече смених един компресор, заради запушен филтър на дехидратора, довел до свръхналягане. Сега с новия компресор и нов филтър, няма разлика. Възможно ли е неизключването на компресора, при високи обороти да създава свръхналягане, което да чупи компресора? И другият ми въпрос към специалистите - възможно ли е евентуално свръхналягане /30 бара/ да затормозява още повече двигателя.
    П.С. Чувал съм от колеги, че 156-ците до 2002г. вървят по-леко с пусната клима от тези с двузоновия климатроник от фейслифта.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ама това за коя кола важи?! На Мареа-та ми беше точно така. Климата правеше мнооого студено, като 15-тина минути след включването, започваше да изключва и да разтоварва двг. Сега Алфа-та е с двузоновия климатроник и щом пусна климатика - колата умира. Не върви и няма никаква разлика, дори и 1 час да е работил компресора. Освен това НЕ ИЗКЛЮЧВА, когато изпреварвам.
    Вече смених един компресор, заради запушен филтър на дехидратора, довел до свръхналягане. Сега с новия компресор и нов филтър, няма разлика. Възможно ли е неизключването на компресора, при високи обороти да създава свръхналягане, което да чупи компресора? И другият ми въпрос към специалистите - възможно ли е евентуално свръхналягане /30 бара/ да затормозява още повече двигателя.
    П.С. Чувал съм от колеги, че 156-ците до 2002г. вървят по-леко с пусната клима от тези с двузоновия климатроник от фейслифта.
    Дал си си парите на вятъра.При 30 бара първо трябва да изключи аварийният датчик(ако има такъв),след това да изпусне аварийният клапан на компресора,след това да спука маркуч(ако е истински трябва да има аварийни отвори) и чак след това може да блокира компресора(много важно-малко повече играчка).Отиди и го гръмни тоя дето ти е правил климатика.

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Ми значи 156-цата няма предпазни клапани. При мен вдигаше 30 бара преди да сменя филтъра на дехидратора. Нямам идея защо не е избило отнякъде, а замина компресора. С новия компресор пак направи свръхналягане и затова не пусках климатика, докато не смених филтъра на дехидратора. М/удругото същият е дефицитен. Поръчва се и идва за 3 седмици. Освен това ми направи впечатление, че на кутията пишеше, че освен за Алфа 156, 166 става и за БМВ Х5. Това в скоби. Въпросът е защо компресорът не спира, когато налягането мине определена граница. Другото е, че ако е толкоз мощен, колкото спира колата, защо не изстудява по-бързо или по-добре, отколкото при други коли?! Например при ФИАТ. Сега вдига 25 бара и разликата е, че като върнеш газта налягането спадало, а преди оставало високо.
    Last edited by nikolaaaay; 11-08-2008 at 21:43.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Климатика товари само докато разкара фреона по системата. Демек докато падне налягането. Тогава компресора само го поддръжа и почти не товари мотора. Пробвай преди да тръгнеш запали колата и я остави за 3, 4 мин на климатик и да върти въздуха вътре. След това няма да усещап, че ти товари.
    А пък това са пълни глупости.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •