Results 1 to 13 of 13

Thread: тая кола ме смаза

  1. #1

    Angry тая кола ме смаза

    след като се случиха 1000 работи вчера ми гръмнаха скоростите на тая каръшка 155 направо ми писна ще я запаля и ще я гледам как гори какво ли не и правих 2-седмици и оправях централното отварах и мотора едвам я обезвадуших преебаха и се дюзите започнаха задните колела да спират преди предните а сега и скоростите дали аз съм карък или ми е смотана колата аз ли да се обеся или да я запаля нея??????????

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    За какво иде на реч?...бензин дизел...а и майсторите са едни...трудно е да намериш точните!!..или сам си я оправяш...и аз правя по някой път такива грешки
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Колега само спокойно имай търпение! Ако някой ще е щял да се беси от 155-ца то първи щях да съм аз !!!!! Но вече всичко е наред след много много дълга борба ! УСПЕХ


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  4. #4
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    честито !!! продаи я аз последно като се вбесих ........ от както търсих шофьорска дръжка ...... 2 месеца ... и вече тва ми беше просто моита беше 92-ра 16годишна и кадето пипна и се рушеше .... вече накрая се рушеше почасово
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    15

    Default и аз стигнах дъното май...

    след няколко години слаба потддръжка най-после и мотора ме остави, не знам какво му е но вече си платих 250 лв транспорт на лешоядите от пътна помощ дето "тигелят" магистралата. както и да е мотора изтропа, нямаше проблеми със спирането-тъкмо набирах към 140, просто тропна и си спрях леко в аварийното.
    колата е 92" 2.0 тс с веригата и 8 клапанова май. някой отварял ли е такъв мотор и има ли идея колко може да излезе ремонта и какво може да се е пре***ло. някакъв често срещан проблем с тоя мотор или няма такъв ???

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by onasis78 View Post
    след няколко години слаба потддръжка най-после и мотора ме остави, не знам какво му е но вече си платих 250 лв транспорт на лешоядите от пътна помощ дето "тигелят" магистралата. както и да е мотора изтропа, нямаше проблеми със спирането-тъкмо набирах към 140, просто тропна и си спрях леко в аварийното.
    колата е 92" 2.0 тс с веригата и 8 клапанова май. някой отварял ли е такъв мотор и има ли идея колко може да излезе ремонта и какво може да се е пре***ло. някакъв често срещан проблем с тоя мотор или няма такъв ???
    Привет!!Аз карам същата машина и какво да кажа аз пък нямам никакви ядове с нея ,просто този преди мен я е гледал доста и сега е в доста добро състояние!!А относно двигателя според мен е един от наи-добрите алфови вообще!!!Даи малко повече инфо какво точно се случи та спря твоя и на какво дереже е сега може ли да запали блокирал ли е!?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    15

    Default

    Ами не знам какво точно , със сигурност не пали, но поне върти стартера и едно от буталата или каквото се е счупило там малко заяжда....А за ядове и аз не съм имал с двигателя. да не казвам че го карам почти сух да не кажа съвсем, много се надявам да съм счупил клапан... и да няма големи поражения ама едва ли. в един сервиз я оставих тука (Пловдив), но понеже нямам излишни "знаци" след морето това лято - направо им казах да я погледнат между другото и ето цяла седмица не се обаждат...

  8. #8
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Quote Originally Posted by onasis78 View Post
    Ами не знам какво точно , със сигурност не пали, но поне върти стартера и едно от буталата или каквото се е счупило там малко заяжда....А за ядове и аз не съм имал с двигателя. да не казвам че го карам почти сух да не кажа съвсем, много се надявам да съм счупил клапан... и да няма големи поражения ама едва ли. в един сервиз я оставих тука (Пловдив), но понеже нямам излишни "знаци" след морето това лято - направо им казах да я погледнат между другото и ето цяла седмица не се обаждат...

    Колега 2.0 8В е най-здравия за мен от 155-ците! А при теб като че ли има бая голяма липса на поддръжка.Сам го казваш в поста си,така че сам можеш да си направиш изводите защо толкова се троши ТАЗ АЛФА


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  9. #9
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    Аз предлагам всички недоволни да си дадат 155-иците за перетопяване,и без друго не обичам да виждам много като моята играчка по улиците
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default донт притеснейшън

    След буря винаги изгрява слънце

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Запален алфист Martini_Racing's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    39
    Posts
    270

    Default

    и моята не беше цветуща като я взех но сега мога да кажа че това е невероятен автомобил
    AR 166 2.5 V6 24V АR 159 2.4 sportwagon и FIAT COUPE: project fun car 2.4 Abarth TURBO
    ех.155 2.0 16V
    ex. 156 2.0 16V
    ex. 155 1.8 8V

  12. #12
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by onasis78 View Post
    Ами не знам какво точно , със сигурност не пали, но поне върти стартера и едно от буталата или каквото се е счупило там малко заяжда....А за ядове и аз не съм имал с двигателя. да не казвам че го карам почти сух да не кажа съвсем, много се надявам да съм счупил клапан... и да няма големи поражения ама едва ли. в един сервиз я оставих тука (Пловдив), но понеже нямам излишни "знаци" след морето това лято - направо им казах да я погледнат между другото и ето цяла седмица не се обаждат...
    Не е много добре че си въртял стартера щом е изтропал мотора! Един Фиат така прецака маслена магистрала и.....
    Пиши какво са ти казали от сервиза и дано е поправимо
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  13. #13
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Не ти трябва тази алфа разкарай я по-бързо

    Пускай я на части и не се занимавай повече...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •