Results 1 to 8 of 8

Thread: Спортен Филтър

  1. #1
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default Спортен Филтър

    Аз имам от 3-месеца една такава красавица,но след бъгването на сайта не съм влизал доста време и за това време станаха някой бели .Едната е,че колата като загрее хубавко започва да ми гасне и да мени обороти и ми казаха,че е ми е от въздушния филтър,защото не е поставен правилно и вместо да взима хладен въздух той взима горещия въздух на двигателя и това нещо ми докарва неприятностите...сега немога да покажа снимка защото не съм вкъщи,но довечера ще го направя.Въпроса ми е,как трябва да се направи на този автомобил правилно филтъра и колегите който са също са със такъв,ако може да постнат някоя снимка да видя как е правилно.Мерси предварително.
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  2. #2
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Re:

    Прост го постави в оригиналната кутия,като махнеш 2-рата.Аз постъпих така щото ми бяха счупени кутиите и въздуховодите и..къде сега да купувам.Като взех колата филтъра беше забит на дебитомера до ДВГ. и смучеше горещо.Въобще не вървеше....не че сега върви де,но разликата е огромна....пък и по-малко се цапа.Няма проблеми, да опиташ...
    Last edited by Ivo Skoklev; 21-08-2008 at 00:24.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Аз имам от 3-месеца една такава красавица,но след бъгването на сайта не съм влизал доста време и за това време станаха някой бели .Едната е,че колата като загрее хубавко започва да ми гасне и да мени обороти и ми казаха,че е ми е от въздушния филтър,защото не е поставен правилно и вместо да взима хладен въздух той взима горещия въздух на двигателя и това нещо ми докарва неприятностите...сега немога да покажа снимка защото не съм вкъщи,но довечера ще го направя.Въпроса ми е,как трябва да се направи на този автомобил правилно филтъра и колегите който са също са със такъв,ако може да постнат някоя снимка да видя как е правилно.Мерси предварително.
    Няма начин да е от това,нещо не са ти в ред майсторите!!! Големи мъже сте,а се ловите на ебати глупавите обяснения!!! Майсторите като не могат да оправят нещо измислят какви ли не причини

  4. #4
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Филтърът както и да го сложиш все е правилно, но има една джаджа от долу, която ако не знаеш че трябва да е там можеш да се объркаш че е за отгоре. Прилича на фуния. Отвори кутията и провери за джаджата. Ако е отгоре, сменяй мястото. Действително джаджата ако е отгоре се получава този ефект, не знам защо, но знам че е така. Айде късмет!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  5. #5

    Default

    Щом ти гасне кат загрее иди да ти видят компа за грешки, щот мой да се окаже от дат4ик
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS 16V 150 CV
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 150 CV
    Fiat Bravo 1.6 GT 100 CV
    _________________
    Skype: glavnia

  6. #6
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by glavnia View Post
    Щом ти гасне кат загрее иди да ти видят компа за грешки, щот мой да се окаже от дат4ик
    Ходих в един сервиз на Бош...и ми направиха пълна диагностика.Казаха,че всичко било "ток и жица"
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  7. #7
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Филтърът както и да го сложиш все е правилно, но има една джаджа от долу, която ако не знаеш че трябва да е там можеш да се объркаш че е за отгоре. Прилича на фуния. Отвори кутията и провери за джаджата. Ако е отгоре, сменяй мястото. Действително джаджата ако е отгоре се получава този ефект, не знам защо, но знам че е така. Айде късмет!
    Какво имаш в предвид "джаджа".Филтъра ми е сложен в един цилиндър непосредствено до радиатора и по диагонал на двигателя(за най-добра ориентация ще трябва снимка),но този цилиндър няма никакви дупки от които филтъра да взима хладен въздух и към него отива горещия от двигателя...поне така ми казаха,защото тръбата на филтъра,която ми е алуминиева е гореща(направо гори)...
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  8. #8
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Е как ще няма, не може да няма. От долу ти е отвора, под отвора на цилиндъра имаш хванат въздухопровод, който води между подкалника и бронята. Именно от там ти влиза хладния въздух. Всичко останало дето то го казват е простотия. Ти сам можеш да си го провериш.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •