Results 1 to 8 of 8

Thread: Разширителен съд за антифриз на 155

  1. #1
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Arrow Разширителен съд за антифриз на 155

    Моя нещо отгоре има странна цепнатина, та ми е интересно такъв съд на каква цена ще е и нов ли да го търся или втора ръка? Моя е с датчик за нивото на антифриза, но не испуска от него, а от една странна цепнатина отгоре на съда. Не е удрян - поне при мен де, не съм видял там да е натоварен - тия дни като го гледах даже реших да сменя и капачката на съда че май старата е с блокирал клапан!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    как така странна цепнатина. то по принцип разширителния съд не би трябвало да е пълен до горе а и ако цепнатината е отгоре мисля че би могъл и да го залепиш
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    как така странна цепнатина. то по принцип разширителния съд не би трябвало да е пълен до горе а и ако цепнатината е отгоре мисля че би могъл и да го залепиш
    бе може да се пробва, ама като знам колко е стар - днес поръчах нов на ТиН...офф 66 лева е ама какво да се прави. Стар е тоя моя и като гледам за да не ми направи друга магария мисля да го сменя навреме. Така смених и радиатора преди време - просто не си струва разправията!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    а нов датчик поръча ли си. че по-вероятно стария ще се счупи ако опиташ да го извадиш
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    а нов датчик поръча ли си. че по-вероятно стария ще се счупи ако опиташ да го извадиш
    Ми то идва с датчика - ама сега ходих там и не е тоя моя казан... нямат такъв.... кофти случка! Иначе си идва с датчика. Ся остава да се цапам с моя. Да го сваля и да пробвам да го лепна там. Поне е малко и е от горната страна - там какво го е накарало да стане незнам дано само сега с тия пътувания не се сцепи повече... с нова капачка съм и я държа леко открехната да не надува много не е затегната докрай де - иначе държи налягане.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #6

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    20 кинта
    имаш лс!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Ще използвам темата на колегата да задам няколко въпроса.
    Преди няколко дена си смених термостата и естествено източих профилактично целия антифриз и ми направи впечатление следното:
    Преди на загряла кола като отворя капачката на разширителния съд си личеше, че си има някакво налягане а сега нито съска нито нищо! Нормално ли е това? Да не би нещо капачката да ми преви някакви мизерии, защото доколкото знам системата трябва да си работи под някакво налягане колкото и да е малко?
    След като бях я напълнил и обезвъздушил на няколко пъти докато си наглася нивото май и сложих повечко водичка и нормално тя си я изхвърли, но въпроса ми е от къде изхвърля излишната вода от казанчето?.. Иначе сега си закова температурата на малко под 90` и си върви сравнително добре и за 1000 км. не е мръднало нивото на водата (направи ми впечатление, че от начало като я доливам до средата някъде тя пак си пада на нивото което си иска и си стои там)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •