Page 15 of 33 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 490

Thread: Музика 166

  1. #211

    Default

    Хрумна ми една идиотска идея: да използвам вече прокараните кабели, които имам за чейнджър до отзад, като реално по тях пусна сигнал от ICS до усилвателя, но така реално ще прецакам тези кабели и ще изгубя възможността за в бъдеще да си сложа чейнджър / loudlink mp3 player.

  2. #212
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Колеги, чета и чета цялата тема и не мога да си отговоря на няколко въпроса:

    1. Намерих си басовите говорители, но търся усилвателя. Трябва ли да сменям цялото окабеляване и какво точно трябва да прокарам?
    Имаш ли свободна кабелна форма с букса за оригиналния усилвател някъде около навигацията?
    Ако нямаш, то трябва да прокараш кабели за усилвателя и за говорителите под задната кора.

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    . Ясно е, че няма да се използва вграденият усилвател на ICS, но тогава трябва ли и до вратите да се прокарват нови кабели ?
    Не е необходимо. Просто трябва да превържеш изходите на новия усилвател към кабелите някъде около ICS-а.


    Quote Originally Posted by duronman View Post
    3. Ако купя усилвател с цялата кабелна инсталация ли трябва да го купя ?
    Ако говориш за оригиналния усилвател, добре е той да е с кабелната форма.
    Ако говориш за друг усилвател, не е необходимо да га купуваш с кабелите.


    Quote Originally Posted by duronman View Post
    4. Ако реша, все пак че е много сложна цялата процедура имам ли културен вариант за някакъв слаб афтърмаркет усилвател с който да захраня само задните 2 "буфера".
    Това не е трудно.


    Quote Originally Posted by duronman View Post
    5. Колоните във вратите еднакви ли са при евтиното и TOP озвучаването или и те са различни ?
    Не зная, но бих се учудул ако "TOP озвучаването" работи с тези говорители, които са с мощност 10 W.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #213

    Default

    Благодаря колега, колкото и да "милея" за Босето от либрата ми май няма да ми се преработва всичко. Ще търся културен вариант да изкарам сигнал за афтърмаркет усилвателче и сигнал за него, но въпросът е от къде да хвана този сигнал. Няма да слагам туби и т.н., просто фабричните басове, които купих и за които уви не намерих заготовка под кората.

    Иначе, като заготовка имам само кабел за чейнджър в багажника. (2 чинча и една управляваща букса), съмнявам се това да са кабели за усилвател.

  4. #214
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Благодаря колега, колкото и да "милея" за Босето от либрата ми май няма да ми се преработва всичко. Ще търся културен вариант да изкарам сигнал за афтърмаркет усилвателче и сигнал за него, но въпросът е от къде да хвана този сигнал. Няма да слагам туби и т.н., просто фабричните басове, които купих и за които уви не намерих заготовка под кората.

    Иначе, като заготовка имам само кабел за чейнджър в багажника. (2 чинча и една управляваща букса), съмнявам се това да са кабели за усилвател.

    Много хора съм чувал да казват, че когато вземат сигнал от говорителите (примерно тези на задните врати), качеството е доста добро. Въпреки, че поне от теоретична гледна точка аз не бих направил това.
    Нищо не пречи да пробваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #215

    Default

    Това, което реално ме тревожи е от къде ще прокарам кабелите взимайки от задните врати (къде под мокета минават. Също така, ако смяната на цялата инсталация за монтаж на усилвателя е относително културна и лесна бих се заел, но отново не знам от къде минават кабелите от ICS до багажника и т.н. и ще се наложи да откривам топлата вода. Ако някой може да ми каже от къде минават всички тези кабели ще ми улесни живота и ще ми спести часове лутане

  6. #216
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Това, което реално ме тревожи е от къде ще прокарам кабелите взимайки от задните врати (къде под мокета минават. Също така, ако смяната на цялата инсталация за монтаж на усилвателя е относително културна и лесна бих се заел, но отново не знам от къде минават кабелите от ICS до багажника и т.н. и ще се наложи да откривам топлата вода. Ако някой може да ми каже от къде минават всички тези кабели ще ми улесни живота и ще ми спести часове лутане
    Ползваш ли E-learn? Там поне мястото на кабели и компоненти е доста добре описано.

    ---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

    В случай, че го нямаш, ето го тук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #217

    Default

    Имам го, не се бях сетил да погледна там. Благодаря отново

    EDIT: разгледах го и дава относителна яснота, но не се вижда, под централната конзола ли минава снопа, под седалките ли и т.н.
    Last edited by duronman; 21-08-2012 at 22:47.

  8. #218
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by jumbo797 View Post
    Здравейте Колеги,искам да попитам може ли да се изкара сигнал за усилвател от касетофона,дали има някакви букси за такъв изход,или някакъв друг вариант,имам навигация и ченджаър,оригиналните,ако може някой да помогне!Благодаря предварително!
    http://www.electronics.bg/product_in...ts_id=21003811
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp )

  9. #219

    Default

    А като се изкара от там сигнал ICS не спира ли вграденият си усилвател към 4-те врати и да започва да дава сигнал само по тези чинчове ?

    Отделно днес се мъча да сваля задната кора, под която трябва да сложа басовите говорители и не успявам. Свалил съм 2-те гайки, които я държат отдолу и болта, който е в задната жабка и не помръдва. Някакви идеи ?

  10. #220
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    В голям филм се опитваш да влезеш с оригиналното озвучаване....да знаеш.Има един колега които е успял да направи това,което ти се върти в главата и е написал подробно как става /има някъде негова тема/ ама повярвай ми има голямо разглобяване!Вариант някои да има оригинално висящо окабеляване за оригиналния усилвател не съществува.Или го имаш с усилвателя и колоните в задната кора или нямаш такова.Схемата с варианта усилвателя и колоните в кората е съвсем различна.Там Ицса захранва усилвателя и той разпределя звука за всички говорители.Играл съм си с този вариант оригинално озвучаване и да ти кажа не е болка за умиране нищо извънземно...Баса не е чак толкова силен и качеството за мен лично не би ме накарало да влезна в тези перипети!При Либрата свири много по добре.Управление за купешки усилвател се взима директно от ИЦСа /отзаде му/ има една букса която се продава на прилична цена и се включва към него.Пак има теми писани за това.А за сигнала на задните колони за които питаш сигнала се взима като свалиш задната седалка минават кабелите точно под нея от двете и страни!Поздрави и успех с начинанието!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  11. #221

    Default

    Много благодаря, вече ми се изясниха нещата и ще го направя със някое слабо малко двуканално афтърмаркет усилвателче и фабричните говорители за кората.

    Остават 2 питанки:

    1. Как се маха задната кора (има ли нещо освен тези 3 болта).

    2. Как се свалят седалките (имам газова бутилка и не мога да видя от нея дали има някой болт, който не виждам за седалките.

    Извинявам се, че задавам вероятно банални въпрости, но така е с "нова" кола

    П.П. Аз оригинално окабеляване и усилвател намерих и то на добра цена, но май филмът наистина е голям.

    При либра качеството на звука от BOSE-то наистина беше извънземно за класа и и още много дребни екстри от нея ми липсват, но така и не разбрах защо няма либра автомат над 150 коня и защо на пътя е толкова неспокойна в завой дори с супер спретнато окачване, но много се отклоних...
    Last edited by duronman; 22-08-2012 at 21:50.

  12. #222
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Самата седалка се вади с издърпване силно нагоре ,в двата и края един,по един.А облегалката се сваля след като вече си махнал седалката се откриват болтове които трябва да се развият.Бутилката в багажника не пречи.Кората май нищо повече не я държи щом си свалил тези болтове скрития в жабката и отдолу на ламарината в багажника...Свали страничните кори в колонките...По принцип не се свалят ама си спомням че като ги махнах кората излезна много лесно.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  13. #223

    Default

    Супер точен и конкретен отговор - БЛАГОДАРЯ !

    Иначе сега търся евтин усилвател, защото тези говорителчета не заслужават някой много сносен, а и не слушам силно. Ще го сложа на мясното на фабричния, ще си изкарам кабели от ICS-а, като разбера кой е управляващият пин (да дава сигнал на усилвателя да се включва). Отделно се чудя дали да не търся говорители за вратите от вратите на либра, ако пасват 100% са по-качествени.

  14. #224

    Default

    Днес свалих задната седалка и буксите за задните врати са измамно удобни за взимане на сигнал, но остават 3 въпроса:

    1. Така и така купих Bualpunkt буксата - не е ли по-добре отпред направо да си взема сигнала и няма ли да е по-качествен от там (купих и 2 чинча по 5 метра).

    2. Ака реша да хвана от буксите за задните последователно или успоредно да вържа усилвателя с говорителите в задните врати и от къде да взема remote при такава конфигурация.

    3. Тъй като най-вероятно ще си ги пусна културно през ICS-а, кабелите е ясно, че минават под хромираните лайсни "Алфа" и са на щипки, но от ICS наляво или надясно тръгват, под волана ли минават и от къде е най-удобно да ги прекарам ДО праговете.

    Отделно ако хвана от ICS изходът е за 4 говорителя а не за отделни басови говорители, не е ли добре след усилвателя да сложа филтър за ниски, преди двата говорителя на задната кора?

    Благодаря предварително, просто не ми се иска да откривам топлата вода, както ми се е случвало не веднъж, като съм убеден, че някой го е правил и може да сподели опит.
    Last edited by duronman; 26-08-2012 at 21:42.

  15. #225
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Днес свалих задната седалка и буксите за задните врати са измамно удобни за взимане на сигнал, но остават 3 въпроса:

    1. Така и така купих Bualpunkt буксата - не е ли по-добре отпред направо да си взема сигнала и няма ли да е по-качествен от там (купих и 2 чинча по 5 метра).

    2. Ака реша да хвана от буксите за задните последователно или успоредно да вържа усилвателя с говорителите в задните врати и от къде да взема remote при такава конфигурация.

    3. Тъй като най-вероятно ще си ги пусна културно през ICS-а, кабелите е ясно, че минават под хромираните лайсни "Алфа" и са на щипки, но от ICS наляво или надясно тръгват, под волана ли минават и от къде е най-удобно да ги прекарам ДО праговете.

    Отделно ако хвана от ICS изходът е за 4 говорителя а не за отделни басови говорители, не е ли добре след усилвателя да сложа филтър за ниски, преди двата говорителя на задната кора?

    Благодаря предварително, просто не ми се иска да откривам топлата вода, както ми се е случвало не веднъж, като съм убеден, че някой го е правил и може да сподели опит.

    Т.1

    Горещо ти препоръчвам този вариант. Така ще вкараш в усилвателя сигнал, който е преди крайните стъпала на ICS - а. Т.е няма да ги има шумовете и изкривяванията, внесени от крайните стъпала на ICS - а.
    Освен това, ако вземеш сигнал от говорителите, може да се наложи да сложиш затихвател, защото този сигнал може да е прекалено висок за входа на уселвателя.
    Като теглиш кабелите от ICS - а, от там лесно ще вземеш и remote сигнала.
    Относно вземането на сигнал от ICS - а гледай тук.

    Относно евентуални филтри, пусни го да свири и тогава ще прецениш. Зависи от говорителите. Някои така или иначе са си нискочестотни и не им трябват филтри.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 15 of 33 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •