Page 1 of 33 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 490

Thread: Музика 166

  1. #1
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default Музика 166

    Здравейте Колеги,искам да попитам може ли да се изкара сигнал за усилвател от касетофона,дали има някакви букси за такъв изход,или някакъв друг вариант,имам навигация и ченджаър,оригиналните,ако може някой да помогне!Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  2. #2
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Wink

    Аз когато се заех с това нещо пообикалях малко ... Когато ходих в Тояга да попитам какви са вариантите ми казаха следното (моя вариант е без ченджър) Ако е с оригиналното БОСЕ дето си има говорителите отзад на кората може да се изкарат чинчове директно от ICS-а , а както е в моя случай - нямам тези говорители си взех усилвател и бас за отворен обен и ще дръпна звука от колоните на задните врати , но за целта трябва усилвателя да има изход на високо ниво Това е което научих , но още не съм вързал моята музика петък събота ще имам време и ще се заема ! Довечера ако искаш ще снимам изхода на високо ниво да видиш какво представлява Надявам се да съм бил полезен
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  3. #3
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default музика

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аз когато се заех с това нещо пообикалях малко ... Когато ходих в Тояга да попитам какви са вариантите ми казаха следното (моя вариант е без ченджър) Ако е с оригиналното БОСЕ дето си има говорителите отзад на кората може да се изкарат чинчове директно от ICS-а , а както е в моя случай - нямам тези говорители си взех усилвател и бас за отворен обен и ще дръпна звука от колоните на задните врати , но за целта трябва усилвателя да има изход на високо ниво Това е което научих , но още не съм вързал моята музика петък събота ще имам време и ще се заема ! Довечера ако искаш ще снимам изхода на високо ниво да видиш какво представлява Надявам се да съм бил полезен

    Много ти благодаря колега,май и аз така ще трябва да направя,защото и аз нямам колони на задната кора,ще питам и ще си потърся такъв усилвател,а,и само да те попитам,трябва ли да се слагат някакви филтри на сигнала преди усилвателя?
    Last edited by valjo; 21-08-2008 at 17:35.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  4. #4
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Казаха ми директно да връзвам Иначе мога да ти кажа , че това което казват , че звука (така дръпнат) не е хубав .. еми пълни глупости !! Вмомента говорителя е вързан без усилвателя и се тресе вътре Другото .. не очаквай отвън да се чува .. почти нищо не се чува , но вътре ...
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    А аз предполагам, че през това време целия ИЦС ще грее и може някой хубав ден да спре. Предполагам, че си го вързал паралелно. Ако е последователно, което се съмнявам, то няма да имаш проблем с греенето и развалянето. Също както са ти казали сами я звук не е на ниво.
    Ако някой иска може да остави колата за изкарване на 2 чинча + управление за пускането на усилвателя до багажника. За подробности на ЛС.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Аз имам един въпрос. Имам колоните отзад.
    Искам да сложа бас туба със вграден усилвател.
    Мога ли да я вържа директно към колоните за сигнал и от акомулатора да взема за ток.

  7. #7
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Само ако вградения усилвател има хай инпут, а и винаги в характеристиките си пише има ли такъв вход за усилен сигнал.

    EMo0o откъде точно прекараха сигналните кабели, че си мисля сам да си я окабелявам
    166 2.4 JTD

  8. #8
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by sohm View Post
    Само ако вградения усилвател има хай инпут, а и винаги в характеристиките си пише има ли такъв вход за усилен сигнал.

    EMo0o откъде точно прекараха сигналните кабели, че си мисля сам да си я окабелявам
    Всичко съм си правил сам , значи трябва да свалиш колоните на задните врати - да видиш какъв цвят са и да свалиш тази пластмаса която е точно на колоната между вратите - там минават кабелите , режеш , зимаш звука от там и прекарваш под мокета и седалката до багажника
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  9. #9
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Аа сега се сетих .. нали съм умна глава и забравих - значи днес бях в Авител да гледаме за музика на един приятел и попитах какво може да се направи , следното - ако нямаш ченджър (като при мен) има някакъв адаптор , който се връзва на мястото на ченджъра и има УСБ жак и още някакъв изход през който звука и като от СД , че и по-добре .. а за чинчове варианта е да се сложи един филтър , който се връзва пак към звъка от колоните само че отпред от ИЦС-а и си връзваш чинчове ! Значи за адаптора цената е 270лв и 300лв с монтаж
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  10. #10
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги и аз нямам чейнджър,предложиха ми оригиналния чисто нов да ми го пратят от Италия за 600 евро.Не мерси ! В първия магазин за разни електронни джаджи отидох и си взех едни FM трансмитер с вградена 1gb памет.Айде на мястото на предната запалка и готова...свири си доволно.Нещо не съм очарован от идеята да разглобявам и режа това и онова по колата поне на тоя етап.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  11. #11
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Колеги и аз нямам чейнджър,предложиха ми оригиналния чисто нов да ми го пратят от Италия за 600 евро.Не мерси ! В първия магазин за разни електронни джаджи отидох и си взех едни FM трансмитер с вградена 1gb памет.Айде на мястото на предната запалка и готова...свири си доволно.Нещо не съм очарован от идеята да разглобявам и режа това и онова по колата поне на тоя етап.
    Ох чудя се и аз как слушам mp3, че с тва аудио CD не е модерно вече И аз си взех един транзмитер ама много гадно качество, сигурно ако седна да пея в колата по-приятна ще е музиката.. Я сложи една снимка и нещо модел/цена, сигурно е някой китайски за по 30 лева, ама щом викаш се чува хубаво... Гледам колегите са се справили някакси, ама аз честно казано не им разбирам полвината от постовете.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  12. #12
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by achkar View Post
    Ох чудя се и аз как слушам mp3, че с тва аудио CD не е модерно вече И аз си взех един транзмитер ама много гадно качество, сигурно ако седна да пея в колата по-приятна ще е музиката.. Я сложи една снимка и нещо модел/цена, сигурно е някой китайски за по 30 лева, ама щом викаш се чува хубаво... Гледам колегите са се справили някакси, ама аз честно казано не им разбирам полвината от постовете.
    Думите хубаво и ФМ трансмитер не са съвместими в едно изречение
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #13
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by bo View Post
    Думите хубаво и ФМ трансмитер не са съвместими в едно изречение
    Напълно съм съгласен ! Просто отидете в Авител и попитайте .. споделете какъв ви е проблема и какво искате
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Белово
    Posts
    43

    Default

    Колеги няма нужда да си блъскате главите повече. Аз нямам нито Босе система нито навигация, обаче и тия в тояга са некадърници нищо че имам приятел който бачка там. Сваля се ICS-а и на него отзад има букси както на всички Ви е ясно. Има две една до друга в горния край за колоните които са закачени една за друга и една трета от която не излизат никакви кабели но я има. Ето точно тази буксичка е чинча за усилвател. И аз доста време се чудих как да си сложа касата и един ден случайно се разхождах по битака в Пазарджик и гледам същата букса. Казвам на продавача "тази букса от каква кола е, той каза от Голф4. На мен не ми се повярва и реших да я купя срещу сумата от 10лв" Пребрах се и тя взе че стана. От там си пускате чинчовете и усилвателя тръгва. А аз съм си решил проблема с един сенник с ДВД и монитор.
    Last edited by anton_minov; 11-09-2008 at 16:59.
    Alfa Romeo 166 2.0T.Spark 99'
    Peugeot 308 1.6HDI 07'
    Ford Transit 2.5D 99'

  15. #15
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by anton_minov View Post
    Колеги няма нужда да си блъскате главите повече. Аз нямам нито Босе система нито навигация, обаче и тия в тояга са некадърници нищо че имам приятел който бачка там. Сваля се ICS-а и на него отзад има букси както на всички Ви е ясно. Има две една до друга в горния край за колоните които са закачени една за друга и една трета от която не излизат никакви кабели но я има. Ето точно тази буксичка е чинча за усилвател. И аз доста време се чудих как да си сложа касата и един ден случайно се разхождах по битака в Пазарджик и гледам същата букса. Казвам на продавача "тази букса от каква кола е, той каза от Голф4. На мен не ми се повярва и реших да я купя срещу сумата от 10лв" Пребрах се и тя взе че стана. От там си пускате чинчовете и усилвателя тръгва. А аз съм си решил проблема с един сенник с ДВД и монитор.
    А Remote-а къде ти е вързан?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

Page 1 of 33 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •