Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 490

Thread: Музика 166

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default Музика 166

    Здравейте Колеги,искам да попитам може ли да се изкара сигнал за усилвател от касетофона,дали има някакви букси за такъв изход,или някакъв друг вариант,имам навигация и ченджаър,оригиналните,ако може някой да помогне!Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  2. #2
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Wink

    Аз когато се заех с това нещо пообикалях малко ... Когато ходих в Тояга да попитам какви са вариантите ми казаха следното (моя вариант е без ченджър) Ако е с оригиналното БОСЕ дето си има говорителите отзад на кората може да се изкарат чинчове директно от ICS-а , а както е в моя случай - нямам тези говорители си взех усилвател и бас за отворен обен и ще дръпна звука от колоните на задните врати , но за целта трябва усилвателя да има изход на високо ниво Това е което научих , но още не съм вързал моята музика петък събота ще имам време и ще се заема ! Довечера ако искаш ще снимам изхода на високо ниво да видиш какво представлява Надявам се да съм бил полезен
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  3. #3
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default музика

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аз когато се заех с това нещо пообикалях малко ... Когато ходих в Тояга да попитам какви са вариантите ми казаха следното (моя вариант е без ченджър) Ако е с оригиналното БОСЕ дето си има говорителите отзад на кората може да се изкарат чинчове директно от ICS-а , а както е в моя случай - нямам тези говорители си взех усилвател и бас за отворен обен и ще дръпна звука от колоните на задните врати , но за целта трябва усилвателя да има изход на високо ниво Това е което научих , но още не съм вързал моята музика петък събота ще имам време и ще се заема ! Довечера ако искаш ще снимам изхода на високо ниво да видиш какво представлява Надявам се да съм бил полезен

    Много ти благодаря колега,май и аз така ще трябва да направя,защото и аз нямам колони на задната кора,ще питам и ще си потърся такъв усилвател,а,и само да те попитам,трябва ли да се слагат някакви филтри на сигнала преди усилвателя?
    Last edited by valjo; 21-08-2008 at 18:35.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  4. #4
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Казаха ми директно да връзвам Иначе мога да ти кажа , че това което казват , че звука (така дръпнат) не е хубав .. еми пълни глупости !! Вмомента говорителя е вързан без усилвателя и се тресе вътре Другото .. не очаквай отвън да се чува .. почти нищо не се чува , но вътре ...
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    А аз предполагам, че през това време целия ИЦС ще грее и може някой хубав ден да спре. Предполагам, че си го вързал паралелно. Ако е последователно, което се съмнявам, то няма да имаш проблем с греенето и развалянето. Също както са ти казали сами я звук не е на ниво.
    Ако някой иска може да остави колата за изкарване на 2 чинча + управление за пускането на усилвателя до багажника. За подробности на ЛС.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Аз имам един въпрос. Имам колоните отзад.
    Искам да сложа бас туба със вграден усилвател.
    Мога ли да я вържа директно към колоните за сигнал и от акомулатора да взема за ток.

  7. #7

    Default

    Най добре е с един качествен mp3 трансмитер. Излиза най-евтино и качеството е завидно добро!Пък и работи с flash карти и не ти трябжа да даваш пари за дискове...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by alabala_nica View Post
    Най добре е с един качествен mp3 трансмитер. Излиза най-евтино и качеството е завидно добро!Пък и работи с flash карти и не ти трябжа да даваш пари за дискове...
    Приятелю,недей така ,по-голям боклук от това няма.Моят е с 2 гб памет плюс карта.Няма такъв звук,пълна измислица.Може би на някоя Калибра или Астра ще е перфектно но на 166-ца не върви.Моя така си седи в жабката след два дни пускане.А и колко струва един диск?

    П.П Още повече че седи като издрискано до скоростния лост
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9

    Default

    Здравейте колеги, да попитам някой дали е пробвал с това устройство http://www.hid.bg/xcarlink-usb-mp3-p...f6f00a5212bea0 .... става ли за нашите бегачки??
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  10. #10
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Това ми хареса - само да стане, махам чейнджъра!

  11. #11
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Ще те разочаровам , ама за 166 не става :/
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  12. #12
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by jumbo797 View Post
    Здравейте Колеги,искам да попитам може ли да се изкара сигнал за усилвател от касетофона,дали има някакви букси за такъв изход,или някакъв друг вариант,имам навигация и ченджаър,оригиналните,ако може някой да помогне!Благодаря предварително!
    http://www.electronics.bg/product_in...ts_id=21003811
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp )

  13. #13

    Default

    А като се изкара от там сигнал ICS не спира ли вграденият си усилвател към 4-те врати и да започва да дава сигнал само по тези чинчове ?

    Отделно днес се мъча да сваля задната кора, под която трябва да сложа басовите говорители и не успявам. Свалил съм 2-те гайки, които я държат отдолу и болта, който е в задната жабка и не помръдва. Някакви идеи ?

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    В голям филм се опитваш да влезеш с оригиналното озвучаване....да знаеш.Има един колега които е успял да направи това,което ти се върти в главата и е написал подробно как става /има някъде негова тема/ ама повярвай ми има голямо разглобяване!Вариант някои да има оригинално висящо окабеляване за оригиналния усилвател не съществува.Или го имаш с усилвателя и колоните в задната кора или нямаш такова.Схемата с варианта усилвателя и колоните в кората е съвсем различна.Там Ицса захранва усилвателя и той разпределя звука за всички говорители.Играл съм си с този вариант оригинално озвучаване и да ти кажа не е болка за умиране нищо извънземно...Баса не е чак толкова силен и качеството за мен лично не би ме накарало да влезна в тези перипети!При Либрата свири много по добре.Управление за купешки усилвател се взима директно от ИЦСа /отзаде му/ има една букса която се продава на прилична цена и се включва към него.Пак има теми писани за това.А за сигнала на задните колони за които питаш сигнала се взима като свалиш задната седалка минават кабелите точно под нея от двете и страни!Поздрави и успех с начинанието!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  15. #15

    Default

    Много благодаря, вече ми се изясниха нещата и ще го направя със някое слабо малко двуканално афтърмаркет усилвателче и фабричните говорители за кората.

    Остават 2 питанки:

    1. Как се маха задната кора (има ли нещо освен тези 3 болта).

    2. Как се свалят седалките (имам газова бутилка и не мога да видя от нея дали има някой болт, който не виждам за седалките.

    Извинявам се, че задавам вероятно банални въпрости, но така е с "нова" кола

    П.П. Аз оригинално окабеляване и усилвател намерих и то на добра цена, но май филмът наистина е голям.

    При либра качеството на звука от BOSE-то наистина беше извънземно за класа и и още много дребни екстри от нея ми липсват, но така и не разбрах защо няма либра автомат над 150 коня и защо на пътя е толкова неспокойна в завой дори с супер спретнато окачване, но много се отклоних...
    Last edited by duronman; 22-08-2012 at 22:50.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •