Page 31 of 33 FirstFirst ... 212930313233 LastLast
Results 451 to 465 of 490

Thread: Музика 166

  1. #451
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аз ги имам някъде из лаптопа снимките, но не мога да ги открия. Когато ги намеря ще ги кача, но има още нещо, което се прави, за да може да работи без да има касетка в касетофона

    ---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

    http://www.oelprinz-online.de/images/w126forum/ics2.jpg
    http://www.forum.alfaholicy.org/atta...x-dscf7963.jpg
    И това ще свърши работа

    Ето тук е и последната част, касаеща ключето за да се симулира наличието на касета.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #452
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    То е ламаринка и трябва да се изкриви, за да не натиска копчето и да не отчита касетофона, че е празен
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  3. #453

    Default

    Емоооо ма ти жив ли си бе човек???
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #454
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Жив съм та Просто поради ред обстоятелства не съм се появявал хаха
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  5. #455
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Днес си поиграх и вече имам изкаран кабел от предусилватела, направих го по снимката! Става лесно стига да имате хубав поялник и малко свободно време!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF7963.JPG  
    Alfa 166jtd,1999

  6. #456
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Днес си поиграх и вече имам изкаран кабел от предусилватела, направих го по снимката! Става лесно стига да имате хубав поялник и малко свободно време!
    А оправи ли ламаринката, дето трябва да се изкриви, за да си работи и без касетка?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #457
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    А оправи ли ламаринката, дето трябва да се изкриви, за да си работи и без касетка?
    Да колега изкривих я, перфектно е!
    Alfa 166jtd,1999

  8. #458
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Единствения недостатък, който аз не оправих беше, че не прекъснах захранването на моторчето и се чува шум от него, но не и когато се усили малко музиката
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  9. #459
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Колеги, от къде трябва да мине кабела, ако искам да вържа колоните в предните врати с усилвател в багажника?

  10. #460
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Под задната седалка и напред покрай ръчната, от дясната страна на централната конзола за да стигне зад ICS-а.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #461
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    днес си сложих аукс утре ще слагам ТВ тунера ако ми остане време мн готино свири :P

  12. #462
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Привет Днес извадих сноповете кабели за озвучението на двете коли Едната с топ озвучение другата с обикновенно Първият проблем с който се боря в момента е че буксата най отдолу на АЦС зад копчетата за управление на климата при двата модела АЦС е различна но все е с по 10 кабела Огледах двете еднакви платки от които излиза буксата и ще заменя платките с което се надявам да реша проблема Това което немога да разгадая е че при колата 2002г без топ озвучението на снопа кабели до краката на мястото на пасажера има извод четири кабела с букса която се включва в друга букса на която кабелите са увити със жълта обвивка и отива към снопа жълти кабели за инсталацията на еърбеците При колата 98г с топ озвучението което местя такова разклонение с букса изобщо няма Та въпроса е какво е действието на тази букса Това че няма да включа буксата в старата кола според мен не е много притеснително но се притеснявам че при новата кола няма какво да включа в празната букса Незнам изобщо какво общо има озвучителният сноп кабели с еърбеците Ако има значение или нещо общо другото което незнам е защо на новата кола на предна дясна врата колоната е с две букси И двете коли са с фабрични телефони При старата всичко действа при новата още незнам защото не съм разкодирал АЦС
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #463
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Развий снопа с кабели и виж, къде вървят жълтите за ербег системата. Най-вероятно нямат нищо общо с ICS-а или озвучаването а просто ползват същото трасе.
    Премятането на кабелни форми от една на друга кола може да те вкара в голям филм, поради хилядите модификации и модификациики на инж. Тоци Бегали.
    Откакто в една тема четох, как един колега тръгнал да си монтира топ озвучаване, като сменял цялата кабелна форма от донор и след нам си колко часа къртовски труд, установил, че нямало да стане, защото донорът бил от друга модификация и трябвало да върне всичко в изходно положение, съм се отказал да правя такива неща. Има си достатъчно ясни схеми, като ми трябва нещо, свързвам си го, както си знам, без да ползвам готовите кабели и ядове нямам.
    Преди време друг колега също реши, че трабва да "изпипа нещата" и като се започна един синджир-похват, само дето резервоарите не се наложи да сменя.
    Колата стоя маса време разглобена заради нещо, което можеше да се направи точно за 1 час.
    Е - че нямало да е както е в заводско изпълнение - дреме ми на шишарката. Тая кола ще се кара още някоя и друга година и ще иде на скрап. А и покрай други чисто мои нововъведения, няма как нещата да си останат в заводския им вид.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #464
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Ще кажа моето мнение което мисля да реализирам Меря с мултицета или развивам снопа и разбирам къде е привързана тази букса Режа я от единият сноп и я привързвам към намерените пинове на другият Предполагам че тази букса е заради по новата версия на АЦС на по новата кола което е необяснимо какво повече си говори АЦС с еърбеците Всъщност като извадих сноповете на озвучението от двете коли в АЦС остават да се включят само по една букса от инсталацията на колата Тази откъм шофьорското място
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #465
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    И така Прехвърлих кабелните форми и по старата кола всичко си работи По новата незнам защото незнам кода на АЦС но щом старата работи с другата кабелна форма се предполага че и при новата не трябва да има проблем Ако някой го интересува да пообясня че имах няколко проблема Първият беше че най долните букси на АЦС бяха различни За да не режа кабели замених платките между двата АЦС Тук да вметна че по старият АЦС е версия 3,37мисля беше а по новият 5,51 Вторият проблем беше една букса на инсталацията на новата версия която я нямаше при старата инсталация Развих снопа и я извадих Два от нейните пинове тръгваха от зелената букса на навигацията включваща се в АЦС Извадих направо пиновете и ги сложих на другата кабелна форма където местата на буксата бяха празни Странното беше че и двете букси на двете кабелни форми бяха с по 10 кабела а тези места бяха празни Сега на едната форма тази букса е 12 кабела а на другата с 8 Другите два кабела за тази букса бяха маса и захранващ кабел И последният проблем беше голямото разглобяване и предстоящо сглобяване След толкова размотаване с такива дълги кабели доста приятели ми казваха да сменя направо и АЦС но аз не го направих В тази връзка някой може ли да каже каква е разликата във версиите Плюсове и минуси Предполагам че по новият е по добър и затова искам да го запазя въпреки че надали ще му ползвам по доброто като незнам какво е
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 31 of 33 FirstFirst ... 212930313233 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •