Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Хора помагайте имам сериозен проблем

  1. #1

    Default Хора помагайте имам сериозен проблем

    Колеги помагайте че незнам какво да правя! След като си загасих колата една вечер и всичко си беше нормално на следващия ден едва запали от 10-тия път и не държи ниски обороти, постоянно прекъсва и хълца. Смених масло, маслен филтър, бензинов филтър ама нищо не помага. Свалих свещите и са черни, но не са мокри. Изпънах я на дълъг път да се продуха ама пак същото. На високи обороти работи добре, държи налягане на маслото малко под 4 ама на ниски не работи нормално тръгвам на полусъединител с доста газ и помпане на педала постоянно, ако задържа на първа с постоянна равномерна газ почва да придърпва и да се лашка цялата. Ако можете да ми помогнете моля посъветвайте ме нещо!
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS !Много яка!

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Lightbulb

    Смени си и въздушния филтър и ако не се оправи я карай на диагностика!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Само това ми остава май. Ще го сменя и него и дано да се оправи от това. Благодаря
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS !Много яка!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Колега без претенции че знам,но нека споделя кво се случи на мой приятел.
    Значи купува си кола VW-3(така и не ме послуша да си вземе АР)и както си му е реда
    почерпи.И нещеш ли след 2-3 дена се обажда и ми казва че има проблем,и то същия такъв както ти го описваш,оставя колата вечерта вс.ОК а сутринта не пали направо аколмулатора свърши от там се грабваме и на диагностика и кво мислиш(свещи)мноо тъпо обаче за радост това и беше така че виж си свещите смени ги ако са навъртели много км.и ако не се оправи я карай на Доктор.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  5. #5

    Default

    Токущо бях до колата и свалих въздушния филтър. Има още хляб в него не е за смяна поизтупах го малко чернее обаче не е толкова зле. Свалих и свещите кафеви са станалигоре долу, но видях че на няколко от лулите има пукнатини по гумата и се вижда едно зелено и ръждиво. Може ли да е от кабелите и лулите?
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS !Много яка!

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Lightbulb

    Може. Може и да прежалиш 25лв за диагностика в крайна сметка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Може. Може и да прежалиш 25лв за диагностика в крайна сметка.

    Да не правиш диагностика та само буташ човека да даде 25 лв
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  8. #8
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,598

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Да не правиш диагностика та само буташ човека да даде 25 лв
    Ако не направи диагностика има шанс до нова година да пише какво е проверил и сменил и да пита "къде е проблема".
    Освен това човека си казва , че има сериозен проблем. А сериозен проблем - сериозен преглед.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #9
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    на мен ми мирише на дебитомер след кихване /разместен/. Може и да смуче въздух от цепната или излязла гумена втулка на колекторите, сепната гофрирана тръба след дебитомера.
    Да смени свеши, кабели и да пише.

    @Значи купува си кола VW-3(така и не ме послуша да си вземе АР)и както си му е реда
    почерпи.

    Да ама 1 кабел за диагностика за VW е само 45 лв , има си и излекувана програма за дигностика - хич не го мисли приятеля си.
    А като вземеш ти да сменяш носачи през 15 000 км сам ще се убедиш в истината.
    Last edited by kris11; 24-08-2008 at 21:02.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    [QUOTE=kris11

    Да ама 1 кабел за диагностика за VW е само 45 лв , има си и излекувана програма за дигностика - хич не го мисли приятеля си.
    А като вземеш ти да сменяш носачи през 15 000 км сам ще се убедиш в истината.[/QUOTE]

    Това не го рзбрах добре за кои носачи говориш и за ква истина
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  11. #11

    Smile

    Колеги да ви кажа какво стана. Един приятел дойде да се видим и му казах аз какъв проблем имам и той както си хълцаше колицата само размърда здраво буксата на степмотора исе оправи веднага. Сега ще ида един контактен спрей да си купя, пръскам буксите и карам.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS !Много яка!

  12. #12
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ейй тамъм щях да ти напиша да си погледнеш МПХ-то ама вече си решил проблема
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #13
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    Това не го рзбрах добре за кои носачи говориш и за ква истина

    На Алфата . VW e със сменяем шарнирен болт на носача. Закрепен е с 2 болта + този на ябълката.
    Не ме питай само за носачите на Алфата При мен изкарват максимум 19 000м. или грубо 6-8 месеца. Последните ще поставят рекорд след 2месеца / рекорд 1 година- понеже не я карам от януари т.г./
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by kris11 View Post
    На Алфата . VW e със сменяем шарнирен болт на носача. Закрепен е с 2 болта + този на ябълката.
    Не ме питай само за носачите на Алфата При мен изкарват максимум 19 000м. или грубо 6-8 месеца. Последните ще поставят рекорд след 2месеца / рекорд 1 година- понеже не я карам от януари т.г./

    Добре де не е ли по до хубаво да се вземат по скъпи и качественни части и проблема да се реши за по дълго време??Разбира се ако смята човек да си я кара колата,а ако е за продаване да всеки слага по евтиното.Аз съм изкарал с моята досега само 40 000км
    от как е моя от2003 но си има причина,отцъствам по много време,но когато съм си тука не слизам от нея е вярваш или не досега по окачването нищо не е (хлопнало тропнало),а винаги първата ми работа е като се върна да я прегледам основно в сервиз
    смени на масла и т.н.Е разбира се ако се уцели някой голям трап нещата се трошат,ма както и да е всеки си знае.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  15. #15
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    Добре де не е ли по до хубаво да се вземат по скъпи и качественни части и проблема да се реши за по дълго време??
    Продават се боклуци с име на високи цени. Оригинални щатни носачи - сменени на 250 000 или 260 000 км . Оттам нататъка мъки - слагал съм Vema; Moog,; Federal Mogul - да скъпи са по 120 и кусур лв е и какво - 15 000-18 000 мяакс 19 000 км. Това е положението .Пазя я да не влизам в трап колкото мога / ама сутрин минаваш има асфалт , след обяд се прибираш има трап я за кабел, я за водопровод уж насипан с чакъл, ами извън града -нарязали асфалта след като си минал /-пътувам за Бургас -вечерта едвам спирам добре,че бях на дълги -10-12 см сряз на асфалта/и ще се сетят да асфалтират догодина/, качване на бордюр е непознато нещо . какво да правя да спирам и да засипвам с лопата и пак да карам ли?
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •