Results 1 to 6 of 6

Thread: ангренажна верига на 1.8 8 клапана

  1. #1
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Question ангренажна верига на 1.8 8 клапана

    Здравейте колеги . Тия дни проверявах зацепването на алфата и установих ,че се разминават белезите на коляновия вал и двата разпределителни вала .Двата разпределителни вала спрямо един спрямо другия за зацепени правилно. Когато превъртам коляновия вал белегът му изостава а в същото време белезите на разпр.валове съвпадат ,обаче когато завъртя коляновия да се израни с белега ,разпред . валове не помръдват . Това ме наведе на мисълтс че малката верига е разтеглена . Бих искал да попитам дали някой от вас е сменял такава . мерси предварително .мотора е 1.8. 8 клапанов

  2. #2
    Запален алфист Martini_Racing's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    39
    Posts
    270

    Default

    бретле аз мойта я смених профилактично с Х-рингова златна (нека усилена се води)Цубаки/www.ustsubaki.com/ и на мотора ми е такава (издържа много душмания)и аз затова такава и сложих на 264 евро я взех ,момчетата дето ми я сменяха от сервиза ми казаха че се сменя много лесно ,но не съм разпитвал кво му е лесното това което си мисля , е че я свързват за старата и просто я изтеглят но дали е така не мога да кажа със сигурност
    AR 166 2.5 V6 24V АR 159 2.4 sportwagon и FIAT COUPE: project fun car 2.4 Abarth TURBO
    ех.155 2.0 16V
    ex. 156 2.0 16V
    ex. 155 1.8 8V

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    малката верига не е ли за маслената помпа и тя освен че се върти от коляновия вал, друго общо няма с голямата


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Аз съм за смяна, но това го точа от година и нещо. И да - голямата се сменява лесно, но малката - не. Досега да съм си я сменил, ако беше така елементарно.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #5
    Младши алфист kiril vasilev's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Не гледайте белези на коляновия вал, той трябва да е на гмт на първи цилиндър и белезите на валовете. Малката верига е неизмена част от газоразпределението а маслената помпа се върти от вала. Голямата се сменя сръвнително лесно , но за малката се свала ангренажния капак. Общо взето за сманата си трябва доста работа и когато се отвори да се сменят и доста други неща за да има ефект от процедурата. А това с изтеглянето със стартера не го разбрах.
    Alfa Romeo 155 2.0T.S. 93г.
    Alfa Romeo 75 1.8 90г.
    Opel Combo 1.7 CDTI 08г.
    Голямата риба е № 1

  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Има полза , ако не тече вариатора. При мен хвърля много масло под маншона
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •