Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: Налягане на маслото

  1. #46
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Моя датчик не работи от 3години и изобщо не го гледам...А аз си я карам винаги на заварка...Че и на писта и на състезания я водя...Незнам какво се панирате каквото е писано ще стане А дано да не дърпам дявола за опашката
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #47
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    А при мен липсва от 7-8г. Ама аз не ходя никъде... и над 100 не вдигам, така, че не ми пречи
    Впрочем пазя един здрав, щото е единственото което не работи в таз кола. Некой като се изсили с 4-5 хилки, все пак да му я отравя на човека!!!
    Last edited by robygas; 05-01-2010 at 20:38.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #48

    Default

    здравейте, имам алфа 147- внезапно светна лампата за маслото и клапаните чукат, от какво може да е?

  4. #49
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    За начало използвай раздела за 147 - не може да не си го видял,щом си намерил този за 155 !
    Проблема ти може да е болезнен - провери си маслото (примерно да не е пресечено от смесване на масла) и тогава пиши пак, но където трябва !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #50
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by koko_borisov View Post
    здравейте, имам алфа 147- внезапно светна лампата за маслото и клапаните чукат, от какво може да е?
    се си мисля че ще е от мотора нещу
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  6. #51
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Искам да добавя малко полезно инфо към темата.
    Понеже наскоро и аз се сблъсках с проблем, свързан с датчика за отчитане налягането на маслото и се поразрових из ръководството за ремонт и експлоатация, за да видя как да проверя изправността на датчика.
    Та, в ръководството се цитират следните стойности:

    0 bar = 290-320 Ohm
    0.4 bar = 255-285 Ohm
    2 bar = 175-205 Ohm
    4 bar = 103-133 Ohm
    6 bar = 50-80 Ohm
    8 bar = 0-40 Ohm

    Надявам се, тази информация да е полезна за всички.

    Поздрави!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #52
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default нивомера на маслото

    Понеже темата е маслена,да помажа малко и аз Нивомера за маслото "нискомер" този същия,когато падне нивото на маслото в картера,трябва да ме предупреди че е "жаден" .Та на мен ми светна лампата на панела когато го сменях предния път (маслото,не панела) и когато започнах да му сипвам новото следях и кога ще ми загасне "нискомера" ,на 3,9 литра масло загасна.Запалих за около 5 секунди,загасих,вдигнах щеката да видя още колко иска,долях и готово.Нивомера повече не ми беше отчитал ниско ниво до преди няколко месеца,даже бях писал някъде че пак светна (излишно,маслото е малко под максимума).Някой се изказа че много АЛФИ били така и да съм свиквал.Ама аз немога да свикна и все повече ми вади очите гадния диод!!Пробвах и да му лепна малко черно тиксо отгоре,обаче както карам и го чопля да видя дали пък не се е оправил въпросния гадняр (нискомера) и дразнителя диод не е угаснал. Искам да питам кой си е отварял картера на колата,какво представлява въпросната гад и какво иска за да почне пак работи?

  8. #53
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Cool

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Понеже темата е маслена,да помажа малко и аз Нивомера за маслото "нискомер" този същия,когато падне нивото на маслото в картера,трябва да ме предупреди че е "жаден" .Та на мен ми светна лампата на панела когато го сменях предния път (маслото,не панела) и когато започнах да му сипвам новото следях и кога ще ми загасне "нискомера" ,на 3,9 литра масло загасна.Запалих за около 5 секунди,загасих,вдигнах щеката да видя още колко иска,долях и готово.Нивомера повече не ми беше отчитал ниско ниво до преди няколко месеца,даже бях писал някъде че пак светна (излишно,маслото е малко под максимума).Някой се изказа че много АЛФИ били така и да съм свиквал.Ама аз немога да свикна и все повече ми вади очите гадния диод!!Пробвах и да му лепна малко черно тиксо отгоре,обаче както карам и го чопля да видя дали пък не се е оправил въпросния гадняр (нискомера) и дразнителя диод не е угаснал. Искам да питам кой си е отварял картера на колата,какво представлява въпросната гад и какво иска за да почне пак работи?
    Гледам, че си с 2.0-ка , моя съвет карай винаги с масло до горе! Доливай си!
    По принцип, ако караш малко "спортно" /на по-високи обороти/ , желателно е да ти плува добре мотора в масло, така, че доливай до МАКС.

    Нормално е при ТС моторите малко да си гълтат по малко масло, от 4-те литъра може да изгубиш до литър ... литър и половина за периода (8000 КМ пробег) /поне при ТС 16V е така/, говоря само при "по-спортен" стил на каране.
    Това НЕ Е проблем в мотора, нито в сегментите, просто мотора си "гълта"/"гори" по малко при високите обороти.

    Така, че според мен това не е проблем, даже е добре да знаеш, че ти свети, че да те подсеща! И запомни, повече масло няма да навреди, по скоро обратното да навреди. Доливай си на МАКС да е щеката, и си карай спокойно.

    И друга забележка, ще ми позволиш ...
    БЕЗ глупави "тиксо" лепенки по таблото, ТИ КАРАШ АЛФА! А НЕ ГОЛФ! Не обиждай така колата с тези грозни картини.
    Като толкова не искаш лампичката да ти свети, отвий двата болта на таблото, извади го, махни съответната крушка отзад, и върни всичко на мястото и си готов /за 5 минути работа/ -НО НЕ КЛЪЦВАЙ КАБЕЛА, че е пак грозна постъпка-

    Нищо Лично, но малко респект към колата! Разбирам един голфаджия да го направи, ама Алфист ??? НИКОГА!

    Поздрави и пак нищо лично! И МАСЛОТО да е на МАКС!
    Last edited by Tonimir; 12-04-2010 at 12:08.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  9. #54
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default max

    Маслото е на макс Селения 20к (по километраж е на 216 000) и не го гори.За тиксото по чек-панела - изкарах около седмица с него,наистина ме дразни зверски!!!Само че проблема не ми е че свети когато трябва,а че свети ПОСТОЯННО!!!!



    Между другото и на мен в началото ми гореше по малко масло,само че изчистих одушника за картерните газове и от тогава нямам дерт,почти 10 000 от тогава нямам проблеми.

    Аз съм абсолютна мания на тема "всичко да е технически перфектно" Маслото си го гледам ако не всеки ден,през ден сутрин преди да я запаля.Свещите са G.L,маслото е Selenia 20k,бензина е 98+ от Лукойл,гумите са Мишелин пилот.........на "баня" я водя всяка неделя обичам си колата,само че тоя развален нивомер ми бърка в червата всеки път когато погледна към чек-панела.

    Та въпроса ми беше,някой отварял ли си е картера и знае ли къде им са болките на тия нивомери?Табло и кабели НЕ-отварям и НЕ-режа.Отказвам и да "свикна"

  10. #55
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Маслото е на макс Селения 20к (по километраж е на 216 000) и не го гори.За тиксото по чек-панела - изкарах около седмица с него,наистина ме дразни зверски!!!Само че проблема не ми е че свети когато трябва,а че свети ПОСТОЯННО!!!!



    Между другото и на мен в началото ми гореше по малко масло,само че изчистих одушника за картерните газове и от тогава нямам дерт,почти 10 000 от тогава нямам проблеми.

    Аз съм абсолютна мания на тема "всичко да е технически перфектно" Маслото си го гледам ако не всеки ден,през ден сутрин преди да я запаля.Свещите са G.L,маслото е Selenia 20k,бензина е 98+ от Лукойл,гумите са Мишелин пилот.........на "баня" я водя всяка неделя обичам си колата,само че тоя развален нивомер ми бърка в червата всеки път когато погледна към чек-панела.Та въпроса ми беше,някой отварял ли си е картера и знае ли къде им са болките на тия нивомери?
    Датчика за минимално ниво на маслото е забоден отпред под изпускателните колекори и е на блока завит под наклон и стига чак до картера. Самия датчик е една нагряваща се жичка, намотана на едната от две пластинки които се допират. Маслото реално я охлажда и така държи контакта на двете пластинки. Когато няма масло което да охлажда датчика, контакта се отваря и ти светва лампата на таблото. Датчика мисля в нормално здраве има съпротивление 12 ома! По принцип с времето старее и в един момент просто нагряващата жичка прекъсва. И на мен моя изгоря преди време когато колата беше на наклон на една рампа. СМених го с такъв здрав, втора ръка и оттогава(да чукна на дърво) сме ок.
    Успех!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #56
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    Колеги относно този датчик да питам къде се намира, понеже имам мерак сам да си го сменя, ако някой има схема или снимка ще му бъда много биродарен... Същият въпрос имам и за датчика за температурата на маслото ( предполагам са 2 отделни? или и за двете работи)? Колата е 8 клапанов туин спарк
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

  12. #57
    започва да се пристрастява ivangenchev's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    gabrovo
    Posts
    70

    Default

    Датчика за налягането се намира от задна страна на мотора под колекторите откъм дросела. Датчика е тумбест. Този за температурата е до масления филтър.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails new_1371036172_60507261.jpg   new_1343894886_7588856.jpg  
    Last edited by ivangenchev; 30-12-2015 at 22:40.
    Alfa Romeo 155 1,8 T.S. 8V, Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 10V

  13. #58
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    на мен ми продадоха едно което не е е тумбесто, т.е. прилича на датчика от втората снимка... Той е за температурата така ли? И той също не ми работи де
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

  14. #59
    започва да се пристрастява ivangenchev's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    gabrovo
    Posts
    70

    Default

    Да на втората снимка е за температурата
    Alfa Romeo 155 1,8 T.S. 8V, Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 10V

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •