Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: въпрос за обороти

  1. #1
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Unhappy въпрос за обороти

    някой може ли да ми каже как да вдигна малко оборотите на моята 'талянка, тъй като работи на едва скромните 250 - 300 и старта и е доста куц....поне си мисля че това е причината
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

  2. #2
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Колега на 250-300 няма как да работи штеше да гасне !
    Оборотомера не ти е верен !
    А за тромавия старт може да има куб причини !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  3. #3
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    ок...хубаво, може и да не е верен оборотомера, и все пак ако може някой да ми каже от къде да вдигна оборотите пък на принципа проба - грешка...но се съмнявам че греша...
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако ти е с карбуратори колата, трябва да отидеш да ти ги регулират прецизно някъде. ако е инжекцион не може да буташ оборотите и проблема ти е другаде.

  5. #5
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Кажи ква е колата и най-добре иди на една свястна диагностика, за да ти кажат къде е проблема, вместо да си "вдигаш оборотите", каквото и да значи това.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #6
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Що не пробваш да почистиш машинката за празен ход (ако имаш такава). Оборотомера ми и на мен понякога показваше стойности 2 пъти по-малки от реалното, така че не се изненадвай.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  7. #7
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    колата е 1.4 I и не мисля че има нужда от диагностика тъй като я карам 2 месеца вече...не мени обороти има си мощност но работи на ниски обороти. ако може някой да ми каже къде е това моторче за празен ход и ще си я оправя....дирих некоя врътка ама нема...преди тва имах ауди 80 дърто на библия ама беше с карбуратор....там си въртиш жигльорите и си настройваш оборотите ....та моля само да ми кажете къде е това "моторче за празен ход"....извинявам се предварително че не мога да обесня за какво търся съдействие
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    моторчето ти за празен ход държи оборотите м/у 850-900. то се управлява от ЕКУ-то на инжекциона. врътки и такива работи няма при теб.

  9. #9
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    ясноооо....мерси за пояснението колега kolev...значи за да се настроят оборотите между 850 - 900 трябва да се качне колицата на комп...е мисля че ми стана пределно ясно и благодаря на всички колеги за мненията
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    той компа винаги се стреми да ги държи тия обороти. като я закараш на диагностика, ще ти кажат точните обороти на празен ход щото на оборотомера не може да вярваш. а също и дали има някаква грешка записана, т.е. нещо за смяна по инжекциона дали имаш. преди да отидеш обаче, смени свещи и кабели.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default re

    С извинение и уважение към мненията на всички останали, бих искал да ти кажа да направиш следното:
    1. Нищо не сменяй.
    2. Изключи + клема на акумулатора за около 15 мин, което ще реши проблема ти с оборотомера.
    3. моторчето за празен ход е срещуположно на жилото на газта. С два болта е еврейска звезда или шестограм.
    4. Пак там има един пластмасов уред, наречен потенциометър (оста, на която е жилото за газта, свършва с него). Когато той загуби правилното си положение мени оборотите, започвайки работа на ниски, понякога на високи.
    Засега е това. Успех.
    Alfa Romeo 1.4 imola

  12. #12
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    преди да почистя моторчето за празен ход оборотомера ми показваше около 950, колкото е и по книжката, но колата тресеше на празен ход и понякога гаснеше. След като почистих въпросното моторче, двг спря да друса и да гасне, но оборотомера показваше, а и до сега си показва, 500 об./мин на празен ход. Преди показваше 950 а двг работеше като на 500, сега показва 500, а работи като на 950. Нищо не разбирам ама не се и напъвам. За мен по-важно е как работи, а не колко показва оборотомера.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  13. #13
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Проблема е в оборотомера, те са се прочули с тия простотий.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    таблото се разглобява, откача се оборотомера и в задната му част има един тример за настройка.

  15. #15
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    таблото се разглобява, откача се оборотомера и в задната му част има един тример за настройка.
    Колега, можеш ли малко по-подробно да обясниш за тази операция. Ако имаш и снимки ще е супер. Мислиш ли,че след тази настройка оборотомера ще показва правилно?
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •