Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Важна информация за дебитомерите

  1. #31
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    @INTEGRALE:
    С пластмасовия капак е. Дебитомера ми е 0 280 218 001, а по епер излиза и още един номер - 0 280 217 102.
    Интересно, че той не фигурира в списъка на Pinko, а би трябвало и той да е с този датчик, след-като може да се сложи на този двигател...

    На една от снимките се вижда - с 5 извода е буксата.

    @Neokill: Моя дебитомер като ми го продадоха ми казаха, че има една година гаранция с касовата бележка.
    Така си и мислех!
    Ние с металните капаци и 4-изводни букси ще страдаме
    Благодаря все пак колега за инфото!
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    Колега прочети по внимателно темата и ще разбереш отговора

    Мисля, че темата вече не е за раздел Алфа Ромео 156/147/GT и може да се премести в техническия справочник или да се направи важна, защото наистина е ВАЖНА.
    Колега, може би не внимавам много-много, но би ли ми посочил къде в темата има отговор на въпроса ми. Предварително ти благодаря
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #33
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Колега, може би не внимавам много-много, но би ли ми посочил къде в темата има отговор на въпроса ми. Предварително ти благодаря
    На ... 111 датчика не е като на 019 - ако това питаш.
    А за цената - питай пак на 15.09.2008 г. Трябва да ти кажат цената, посочена по-горе. Ако не - някой иска да те излъже!

    Просто внимавай в "какъв БОШ" питаш!

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    На ... 111 датчика не е като на 019 - ако това питаш.
    А за цената - питай пак на 15.09.2008 г. Трябва да ти кажат цената, посочена по-горе. Ако не - някой иска да те излъже!

    Просто внимавай в "какъв БОШ" питаш!
    За цената не споря, видях какво бяхте писал по-горе и ми стана ясно. Въпросът ми беше за съвместимост между 019 и 111. Благодаря за точния и компетентен отговор. Бирата е от мен
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  5. #35
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    във връзка с темата да питам нещо, значи чета че някои махат буксата на дебитомера и така пробват дали е за смяна, а на моята защо като го махна не може да запали и ми свети лампичката с дюза?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  6. #36
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    И как, ако не е тайна, разбират дали е за смяна?

  7. #37
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    и аз това се чудя, уж като го откачели и колата литвала а аз моята даже не мога да я запаля, странна работа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  8. #38
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Аз моята с откачен дебитомер не съм я карал, но съм я палил! Запали си, светна си лампата на инжекциона, и мотора си работеше, но лошо! Като натиснеш педала на газта реагира доста забавено и се изфорсира много мудно. На мен бате Бобо ми е казвал след диагностика, че дебитомера е тръгнал да си ходи, но не е заминал напълно. Иначе симптомите при мен бяха - утрепан вървеж след палене на колата, ама много утрепан. Гърмежи по същото това време.. натискаш педала на газта.. ама тя не върви и боботи.. не качва обороти.. и колкото повече натискаш педала на газта в тази ситуация - по-зле става.. и почва да гърми. Като загрее тези неща изчезват и колата си върви добре... ама не напълно.. след смяна на предавка често се замисля преди да продължи да ускорява.. замисля се и около 4000 оборота при ускоряване от по-ниски обороти. И с висока скорост хич я нямаше. Ускорението след 130 е доста бавно (може и да е нормално за 1.4 мотора, но сега с новия дебитомер ще я видя как ще е с висока скорост).

    След смяната веднага се усети подобрение в поведението. Форсира се много по-живо и пъргаво (на празен ход). След палене пак не върви, но е много по-добре. Не боботи така и не гърми. В ниските обороти върви много по-добре от преди. Ускорява се осезаемо по-добре и при рязко натискане на педала на газта поема мигновенно. Преди понякога се чудеше. Ще видя сега и разхода как ще е, защото със заминал дебитомер и разхода се качва, но тук не очаквам големи промени, щото моя стария не беше тотално бегал.. а и разхода си ми беше в норма. Та така...
    Last edited by Bodom; 13-09-2008 at 20:01.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  9. #39
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Здравейте, искам да попитам може ли да се намери отново дебитомер на бош 019 за 130лв. Преди години бях взел и сега ми трябва нов?

    Благодаря.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  10. #40
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Здравейте, искам да попитам може ли да се намери отново дебитомер на бош 019 за 130лв. Преди години бях взел и сега ми трябва нов?

    Благодаря.
    Ако нацелиш промоция сега са по 200+
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #41
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default Ето какво инфо открих във форума фиат

    Датчика BOSCH F 00C 2G2 044 е вграден в този дебитомер и е на цена 103.32лв.
    https://www.spectromatic.net/bg/prod...-kw-73-hp.html
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •