Results 1 to 6 of 6

Thread: help!!! :rip:

  1. #1
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    39
    Posts
    330

    Default help!!! :rip:

    колеги............. снощи моята хубавица роди! както си вървеше и всичко си беше ок и в един момент просто угасна. първо помислих да не е свършил бензина но след като заредих и след адското бутане защото акомулатора каталяса най накрая запали....... НО не проблемите ен свършват до тук когато запали на ниски обороти е 6+ но подам ли и газ............ не ми говори не може да вдигне до 3000 оборота после вдигнах капака да ен да се е откачил някой от комутаторите( случвало ми се е да ми се измъкне буксата на вътрешния комутатор) но и от това не е. запуших изхода на въздушния филтър и филтърната кутия направо гръмна стана на парчета. Интересното е че на моменти се оправяше а в следващия момент направо си гаснеше, и най тъжната част от цялата работа ....... дърпа ме немски автомобил...... ама няма да ви кажа каква марка че ме е адски срам
    ако някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем моля пишете
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Питам се...що ти трябваше да запушваш въздуха към филтъра!!!!!?
    ...ено време дядо ми така си отпушваше карбуратора на жигулата
    ....я виж да не ти е бедна горивната смес....ако пука в смукателните колектори!....а след това ще ти загатна, откъде може да е....знам ли
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155 View Post
    колеги............. снощи моята хубавица роди! както си вървеше и всичко си беше ок и в един момент просто угасна. първо помислих да не е свършил бензина но след като заредих и след адското бутане защото акомулатора каталяса най накрая запали....... НО не проблемите ен свършват до тук когато запали на ниски обороти е 6+ но подам ли и газ............ не ми говори не може да вдигне до 3000 оборота после вдигнах капака да ен да се е откачил някой от комутаторите( случвало ми се е да ми се измъкне буксата на вътрешния комутатор) но и от това не е. запуших изхода на въздушния филтър и филтърната кутия направо гръмна стана на парчета. Интересното е че на моменти се оправяше а в следващия момент направо си гаснеше, и най тъжната част от цялата работа ....... дърпа ме немски автомобил...... ама няма да ви кажа каква марка че ме е адски срам
    ако някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем моля пишете
    колега провери си дебита на помпата бре
    безинов филтър смениял ли си?

  4. #4
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    39
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    колега провери си дебита на помпата бре
    безинов филтър смениял ли си?
    направих я тази работа вчера, ама останах с впечатлението че не качва изобщо, нали откачаме маркуча които отива към инжекторите и тогава пробваме??? поправете ме ако греша, и още един въпрос къде по дяволите се намира бензиновия филтър( тъп върос ама до сега не съм се сблъсквал с подобен проблем) а и от досат време си палеше достатрудно колата искаше продължително въртене докато запали и след това първите 4-5 минути като и подам газ глъхнеше започвам маи да се съгласявам с колегата токич че може да е бензинов филтър........
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  5. #5
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ето в тази тема погледни какво съм писал, може да ти е т помощ!!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24799
    Бензиновият филтър се намира под колата до задно дясно колело..крие го една пласмаса, няма начин да не го видиш на канал!!
    А помпата и другите джаджи, дето съм писал в другата тема са в багажника пак леко вдясно под кечето...маха се една пласмаса...ако тръгнеш да вадиш помпата ...първо извади нивомера...той се отвърта отделно...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #6
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    39
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ето в тази тема погледни какво съм писал, може да ти е т помощ!!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24799
    Бензиновият филтър се намира под колата до задно дясно колело..крие го една пласмаса, няма начин да не го видиш на канал!!
    А помпата и другите джаджи, дето съм писал в другата тема са в багажника пак леко вдясно под кечето...маха се една пласмаса...ако тръгнеш да вадиш помпата ...първо извади нивомера...той се отвърта отделно...
    благодаря ти колега за точното описание на проблема в неделя ще го проуча понеже след малко заминавам на море ( мотора, поради липса на кола)
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •