Results 1 to 13 of 13

Thread: метанов инж. BRC

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    31

    Default метанов инж. BRC

    Здравейте колеги. Tърся сервиз с нужния кабел и софтуер за метанов инж. BRC.Проблема е следния .Беше ми се скапал дебитомер и сутрин докато е студена на бензин глъхнеше и не вървеше.В сервиз ( тук в Бургас) ми настроиха системата така че да прехвърля на метан за максимално кратко време, и при мин. Температура.След 5-6 месеца си смених дебитомера но сега при бързото превключване на метан се получава така че колата често гасне докато не загрее.Нужно ми е да си върна оригиналните настройки на газовото . Но в сервиза ми съобщиха, че кабела им се е преебал и нов нямало да взимат така че „ да търся другаде”
    Та ако някой може да ми помогне или ме насочи къде - моля .
    Понеже не знам точния модел на метановата система съм направил снимки.Нека някой който е наясно да ме „светне”.
    Благодаря предварително.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   6.jpg   7.jpg   2.jpg   3.jpg  

    4.jpg   5.jpg  
    Alfa romeo 156 1.8 TS 99`

  2. #2
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    BRC слагат всички, няма ли и друг сервиз в Бургас
    не може да слагат такава и да нямат кабел за настройка, що за сервиз ще са
    ще кажеш ли после какво са разръчкали, че и моят ако не е достатъчно топло гасне на празен ход при превключване и при 2 опита да ми го оправят резултатът беше нулев
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    31

    Default

    Обиколил съм всички които са ми известни в Бургас.Предлагат "да ми сложат нова система защото моята била вече стара и трудна за настроика!!!?? И видиш ли като се разваляла нямало части за нея!!!! . Ако има развой на ситуацията непременно ще споделя Мим
    Alfa romeo 156 1.8 TS 99`

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Аз съм със същия инженкцион 1:1 на външен вид,с разлика в изпарителя защото съм на пропан-бутан. Модела е Flying Injection.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by mim View Post
    ...и моят ако не е достатъчно топло гасне на празен ход при превключване и при 2 опита да ми го оправят резултатът беше нулев
    Проблема ми беше следния, трябваше колата да е загряла напълно за да работи на газ нормално, иначе на празех нод гаснеше, а ако в движение превключа работи и като подам газ забива муцуна. Tози проблем се излекува при мен с нов изпарител (редуктор) срещу 180лв.
    Last edited by ssveto; 29-08-2008 at 16:29.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    31

    Default

    Никой ли не може да помогне ?
    Alfa romeo 156 1.8 TS 99`

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Колегата ти помогна- р-т изпарител или смяна с нов.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    31

    Default

    Въпросът е къде компетентно и основно да прегледат и да се сменя, каквото трябва. Аз досега сменях какво ли не - ламда сонда, дебитомер, кабели ,свещи ,бубини , поправях гофрирания въздухопровод и пр. но все си стои проблема.Иска ми се да го направи някой, който е знае, кое и как и да има необходимата техника и да каже - Те това е за смяна.За жалост тук в Бургас удрям на камък.Готов съм да попътувам но най-после да се реши проблема
    Alfa romeo 156 1.8 TS 99`

  9. #9
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    ще видим тук дали ще се оправят с моя и ако да, тогава ще ти кажа да пропътуваш разстоянието до софия
    но за сега и това не мога да ти кажа
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  10. #10
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by nikibg View Post
    Въпросът е къде компетентно и основно да прегледат и да се сменя, каквото трябва. Аз досега сменях какво ли не - ламда сонда, дебитомер, кабели ,свещи ,бубини , поправях гофрирания въздухопровод и пр. но все си стои проблема.Иска ми се да го направи някой, който е знае, кое и как и да има необходимата техника и да каже - Те това е за смяна.За жалост тук в Бургас удрям на камък.Готов съм да попътувам но най-после да се реши проблема
    Защо не се свържеш с колегата Янис в Пазарджик и не му обясниш точно каква е системата и проблема. Мисля ,че ще ти е от полза.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    31

    Default

    Няма проблеми с пътуванията.Нали за това е и цялата драма с метана ( за по-евтино).Пък и тя като е на "обороти" няма проблеми -големите разстояния и влияят благотворно.Давайте координати и да тръгвам че вече направо се колебая дали да не я продавам.За 16 съм се уговорил и на всеобхватен тест при тукашния оторизиран сервиз на алфа( само там не бях ходил)
    Alfa romeo 156 1.8 TS 99`

  12. #12

    Default

    Колега аз ще ти предложа да ти пратя софта и ключа за него а ти да го сложиш на някой комп. с компорт. Да отидеш при тях и с тяхния кабел да ти настроят колата. НО МНОГО ДАРЖА ДА НЕ ОСТАВАШ СОФТА В СЕРВИЗА И ОСОБЕДНО КЛЮЧА ЗА НЕГО ТЕ НЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТ!!!

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    31

    Default

    Няма ли да е по лесно да дойда при теб и да нагласим.Доста се съмнявам тук да се справят.Пък и виждам досадата в тях.Те софт и ключ си имат но искат да ме накарат да си сложа нова метанова ( за по лесно).Бяха ми обещали да оправят скъсания си кабел и да ми звъннат.Чаках 2 седмици и минах да видя какъв е проблема.Посрещнаха ме с -Няма да оправяме кабела и нема да копуваме нов, и да не ти се обадихме.Нямаме време.
    Alfa romeo 156 1.8 TS 99`

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •