Results 1 to 7 of 7

Thread: въпрос за данъците?

  1. #1
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default въпрос за данъците?

    Взех си 146 1.6 Т.С 122 коня .... за данъците знаех че след 165 коня са убийствени ама се оказа че греша в нета случайно намерих някъв сайт в който можеш да си изчислиш данъка на колата и цифрата взе че ме изплаши гонеше 200лв дефакто след 100 коня данъка става убийствен ...
    Вие как се справяте с него пишете евентуално 1.6 90 коня или си плащате 200 лв годишно ? .... Или въобще не се занимавате с подобни глупости

  2. #2

    Default

    ами ако ти мине номера ка я пишеш 1.6 90 коня ще си щасливец при мен не стана защото сега проверяват номера на мотора и си излиза колко коня е поне с мен така се случи моя данък за 140коня е към 150 лв но при нас не ги вдигнаха както в някои други общини

  3. #3
    откачен алфаджия n.ianev's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    БУРГАС
    Age
    41
    Posts
    184

    Default

    аз съм със 146 1.4 98г.103к.с.оказа се че данЪка ми е 188 и важните 10 ст. данЪка във бургас се изчислява така 76kw по 1.65 на kw по 1.5 тва е за годините и се получава 188.1..и всички се питате едо.КАК МОЖЕ ДА СЕ ИЗБЕГНАТ ДЪНЪЦИТЕ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ,ЧЕ ПРОДАВАТЕ КОЛАТА СИ И НЕ САМО ЗА ТОВА.намирате сметката на данъчното IBAN:BG08SOMB913084241151744 и кода за вид плащане 442300 ДАНЪК МОТОРНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА.това се отнася за бургас незнам дали този номер и IBAN е и за др. градове.че със тези две неща отивате във някоя банка и плащате примерно 20лв.и ви издават бележка за платен данък.която може да се представи пред нотариус при продажба .СЪС УВАЖЕНИЕ КЪМ МОДЕРАТОРИТЕ МОЛЯ ТЕМАТА ДА СТАНЕ ВАЖНА.колеги съфорумници ако и вие мислите така споделете.
    Last edited by n.ianev; 29-08-2008 at 21:57.

  4. #4
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    Quote Originally Posted by AntiLuuP View Post
    Взех си 146 1.6 Т.С 122 коня .... за данъците знаех че след 165 коня са убийствени ама се оказа че греша в нета случайно намерих някъв сайт в който можеш да си изчислиш данъка на колата и цифрата взе че ме изплаши гонеше 200лв дефакто след 100 коня данъка става убийствен ...
    Вие как се справяте с него пишете евентуално 1.6 90 коня или си плащате 200 лв годишно ? .... Или въобще не се занимавате с подобни глупости
    Здрасти колега моята алфа е 120 коня и имам данък 180лв може и на две части но аз лично предпочитам да плащам всичко на веднъж от Варна съм
    Alfa Romeo 159

  5. #5
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by didkoldihno View Post
    Здрасти колега моята алфа е 120 коня и имам данък 180лв може и на две части но аз лично предпочитам да плащам всичко на веднъж от Варна съм
    Специално за застраховките каско маско ала бала съм на принципа на колкото се може повече всноски.... Абе ще гледам да издалаверя системата не ми се дават толкова при ....

  6. #6
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Или просто не я обявяваш в общината и не плащаш дупки данък.
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  7. #7
    откачен алфаджия n.ianev's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    БУРГАС
    Age
    41
    Posts
    184

    Default

    да но ако си я обявил и след време искаш да я прехвърлиш никой нотариус няма да се навие да я прехвърли без бележка за платен данък

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •