Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: помогнете при избора

  1. #16
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Аз само да допълня че ZLIA e алфист и спецялно при него може да се намерят по спец. алфи. Доста хора сме си купували Алфи от него.

    И мога да Ви кажа че ако тръгнете да вземате сам кола може да се вкарате много повече.

    Давам Ви пример : Кола която е обявена на 6400 евро в Италия на място смъкваш максимум на 6000 евра. (после да прибавя транспорт + моите разходи и колко излиза)
    тази същата (абсолютно същата кола със същия Вин) ми я докарва търговец на автомобили и на място в България му плащам общо всичко (колата стоварена пред КАТ) 5700 евра . Ама има малка подробност - аз се пазаря за една кола , а търговеца само за последния месец е закупил от тази автокъща над 80 автомобила. Да не говорим , че не съм давал капаро и не бях длъжен да вземам колата- гледах и си преценявах дали да я взема тук в БГ (п.п. търговеца е приятел от клуба - няма да го рекламирам ама повечето го знаят)
    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Съжелявам,че трябва пак да отварям очите на "ОТВОРКОВЦИ" като всезнаещият змей-горянин.

    НЕКА ВСИЧКИ КОЛЕГИ,КОИТО ЖЕЛАЯТ ДА ВЛЯЗАТ ДНЕС В MOBILE.DE И ДА ПРЕГЛЕДАТ ОБЯВИТЕ ЗА ЗДРАВИ КОЛИ МАРКА АЛФА 159 1.9 JTDm-16V(150к.с.) СЪС ЗАДАДЕНИ ЕКСТРИ-НАВИГАЦИЯ, КОЖЕН САЛОН, КСЕНОН И АКО АЗ ГРЕША,ПРИЕМАМ ОТ ВСИЧКИ ВСЯКАКВИ ОБИДИ.
    И една лека сметка с докарването + регистрацията у нас да направя,та наистина да се знае кой-крив, кой-прав:
    Самолетен билет-200 евро, Транзитни немски номера:Жълти за през Румъния(има дълга и "хубава" отсечка от пътя)-минимум(в различните провинции на DE има разлики) 70 евро или червени за 15 дни:минимум-110 евро(да не споменавам 30 дни),Гориво за обратен път-200 евро, Магистрални такси(без глоби) през Сърбия още 10 евро, Нощувка поне една за бедняци:40-50 евро, Вътрешен транспорт: средно от 20 до 50 евро, Ядене-САНДВИЧИ за без пари.
    И регистрацията у нас; ПРОДУКТОВА ТАКСА-150+12лв(за коли до 5 год.) Гражданска отговорност със зелена карта около 200 лв и други такси в КАТ, още 70лв(без рушвети), та това е минимума.

    СИГУРНО СУМАТА Е ПОВЕЧЕ ОТ 500 ЕВРО, МАЙ!!!

    А доколкото става дума за образование,мога да ти кажа'
    НЕ СИ МИ,НИТО НА ГОДИНИТЕ,НИТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО,НИТО НА ПАРИТЕ, НИТО НА ПОЛОЖЕНИЕТО, А ПЪК ЗА КОЛИТЕ....
    Научи какъв е цвета на плъха и какво съм искал да кажа.
    За отстъпката от 400 евро пак не си в час. Давам ти пример: У нас много хора идват и се пазарят за отстъпки от 1000 и повече лв,като едва ли не това е нещо нормално, а защо ли в Германия е различно,може би са по-бедни май и няма разлика в доходите ни,та са такива скръндзи.
    "Щайгите" за които аз говоря са също внос от Германия и с пробег у нас между 300-400км, но все пак до момента без майсторски изцепки за оправяне на така наречените дребни(май едри,защото е по ефтино навън) забележки.
    И понеже съм сигурен,че не знаеш как бяха нещата в Германия преди 10-15 години,то да ти кажа: В 80% са различни в по-лош смисъл. И този мит го има най-вече у нас.Вече всичко е въпрос на човека,в случая собственник на даден автомобил,независимо в коя държава е. У нас СЪЩО.
    Колега Битвас колите от Италия в никакъв случай, НЕ БИВА да се сравняват с тези от Германия!!!Те просто нямат нищо общо.
    Казвам го като човек практик и като човек купувал си КОЛА от Италия и КОЛИ от Германия.
    Ще ти кажа още, че същия този търговец на коли на който ти си се доверил поради простия факт, че пазарува минимум по 40-50 автомобила наведнъж от въпросния Италиански търговец изобщо не си прави труда да оглежда колите пак поради простия факт, че за да направи това обстойно ще му трябват минимум 1-2 дена да не кажа и повече,а никой български автоджамбаз неможе да си позволи това,защото всяка минута е = на 1 левче в касичката.Когато,обаче пристигне автовоза в БГ и почне големото чукане, рязане, боядисване,изпъване,нагласяне,връщане на километражи, бърникане из софтуера на колата, зануляване на грешки,на еърбеци и т.н и т.н колеги!
    Да не говорим,че те даже и по 5 мин. на кола не отделят бе приятелю!
    Те просто пазаруват на едро и ънблок за да има по голяма отстъпчица раишли щот всички знаем,че интереса клати феса и на него джамбаза изобщо не му дреме ти запазена кола ли искаш, каруца ли искаш или просто магарета...

    Познавам много автоджамбази,познавам много добре Българския автопазар и типичния си ни Български манталитет.....
    И както каза по горе колегата Гарвански това в БГ не е пазар на коли това е АЛЪЖ-ВЕРИЖ колеги,това е ЕДНО ГОЛЯМО МАМЕНЕ!

    Защо ще попитате,ами отговора мисля,че повечето от Вас го знаят, но аз все пак да се изкажа,защото в БГ се вкарват коли предимно от автоморгите в Италия щот са безпари апък носят най-голяма печалба,а също и блъскани коли, обръщани на таван, с челни удари,горели и т.н и т.н....

    Един пример колеги:
    Преди време си търсех кола и привечер на 1 от най-големите автосалони в Пловдив пристига автовоз с околи 20-на колици и кво да видя...

    Грозна гледка колеги Ви казвам грозна гледка....
    Повечето бяха яко премазани, блъскани, със зверски удъри, а 1 астра тип полицейската имаше толкоз як челен удър, така здраво беше изпердашена, че предницата и просто я нямаше, а двигателя приличаше на смачкана консервена кутия бе колеги....
    Приближавам се да поогледам по-добре и кво да чуя автоджамбазите си говорят като я свалят от автовоза: Супер братле зехме я за без пари, а така ще я изпънем,че няма да се разбере че е блъскана и последва яко тип Гаргамеслко кикотене.
    Е тука вече си викам на акала да бе да няма да разбере наивния лаик дето е от село или каквито са наивни лаици 60-70% от купувачите на коли в БГ.
    Айде кажете ми колеги това на какво прилича?!?

    Колега Злия, за какво да влизат колегите в немското мобиле не разбрах само???
    За да видят, че обявите са супер разнообразни и на мноооого по изгодни цени от БГ ли КОЛЕГА!!!Или да видят това,което съм написал по горе ам?

    Сега да ми изкаваш предположения колко струвал самолетния билет,хотела и сандвичите...земи просто се върни отново на моя пост по горе и прочети какви са ми били разходите по докарването на моята 147-ца от Германия и какво съм платил в КАТ КОЛЕГА!
    Съвсем кратко и точно съм ти ги описал колко струва всички!
    Само за сравнение по твоите сметки докарването от ДЕ излиза 550 EUR, а да не споменавам,че мой много добър приятел си докара Пасата с всички разходи по това си начинание на стойност точно 450 евра КОЛЕГА!!!
    Е явно сумата по докарването може да падне даже под 500 евра а КОЛЕГААА!!!

    Така както един друг приятел си е закупил и сменил всички консумативи по 147-цата 1.9 JTD за 650 лв. на мен самия ей така отново за статистиката това същото удоволствие ми излезна 460 лв. КОЛЕГА!

    Ще ти кажа отново и защо у нас хората се пазарят и искат свалят мин. по илядо лева, защото знаят, че българския автоджамбаз, ако няма поне минимум 3000 лв. печалба от 1 автомобил КОЛЕГА то той изобщо не се захваща с това бе КОЛЕГА!
    Но ти като човек от бранша мисля,че най-добре знаеш това нали КОЛЕГА

    Никой не е казвал, че в Германия автопазара е РАЙ колега, защото както във всяко стадо има черни овце така и там има от въпросните мамещи автоджамбази.
    Това пък ти изказване за пазара в Германия от преди 15 год. го отдавам на желанието ти все пак да си запълнеш с некаф матриал коментара.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  2. #17

    Default

    Хора не уважаващи другите, не уважават и самите себе си, те живеят в постоянен вътрешен тормоз!!!

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #18
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Хора не уважаващи другите, не уважават и самите себе си, те живеят в постоянен вътрешен тормоз!!!
    Колега Злия точно поради причината,че претендираш за положения,пари и коли изобщо не ти отива да даваш подобни необективни мнения и коментари колега!

    На колегата Гарвански пък ще кажа, че когато следващия път има път към Пловдив просто да ми звънне оставил съм си номера в раздела с телефоните и да дойде да го повозя малко на моята 147-ца за да се убеди какво се казва нова кола ВЪПРЕКИ колега, че е на 80 000 км въпреки това....
    Аз никакви понятия не бъркам аз изкавам колкото мога обективно мнение разбира се подкрепено с факти, защото мнения и коментари без факти си е чиста проба напразно бръщолевене колеги!

    Немога да определя, защо колата е толкоз запазена и защо в нея все още мирише на ново въпреки факта, че вече е на повече от 3 год.

    Може би заради това,че я е карала жена или пък просто заради това, че е от ГЕРМАНИЯ, а там хората явно умеят да си пазят доста колите, а КОЛЕГА ЗЛИЯ ти какво мисли?

    И трите коли, които съм зи взел от Германия са в повече от идеално състояние и си ги карам с голем кеф, нооо както се казва колеги който тързи намира нали така ?

    Следователно за Немския пазар на коли мога да казвам само ласкави думи, защото колеги съм страшно доволен от тях, а доволния човек е щастил човек нали така?

    На колегата KGB пък изобщо не му прави чест постоянното мърморене, че не съм уважавал колегите, не съм уважавал себе си и незнам си кво още...
    Колега вземи си свали очилата и прочети внимателно и подробно мненията ми и това, че съм се нагледал на псевдо продавачи и на псевди търговци, а и на псевдо купувачи и леко започвам да се дразня когато някой вземе да изказва УЖ компетентно мнение по въпроса,че даже и ръкопляскане получава от останалите колеги на форума.

    Нищо лично нямам против абсолютно никого, даже напротив чуствам останалите колеги от форума като 1 голямо семейство и съм 100% за идеята, че сме в този форум да си помагаме, а не да мерим пишки както се беше изцепил колегата Гарвански....
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  4. #19
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Аз пък ти казвам че спецялно моята 156-ца я беше огледал, Казах ти че и не ме задължаваше да я купя, казвам че няма грам следи от сол и друга гняс която има по моного коли от Германия, казвам че 60 000 в БГ не е тропало нищо по окачването. ей като кажете че в Германия колите са по добри направо не го разбирам. Навсякъде има и добре поддържани коли и кенефи. Аз дадох пример защо понякога излиза по ефтино от търговец да си купиш колата - особенно такъв на който имаш доверие и който държи на името и реномето си. Гаранция никога няма - ама каква е гаранцията в Германия като я купя по-скъпо от Албанец, Грузинец, арабин, руснак държащи доста автокъщи в Германия.

    Да кажа и за 145 -цата купена от Злия - колата беше в перфектно състояние, карана в Италия от фен (имаше карта на клуб Алфа 145/146)

    И след като явно има добри коли в Италия - все пак се опитвате да ме убедите че не са. Искам само да погледнеш как изглежда една кола карана 7-8 години в Германия или Австиря отдолу заради зимите , лугата, препаратите и на същата възраст от Италия. След всичко казано извода е че хубави коли има в Италия има и кенефи, същото важи и за Германия. А след като доста хора сме вземали Алфи от Злия - знаем че има по спец отношение към Алфа и се подбрани точно тези коли при него
    Last edited by BatVas; 10-10-2008 at 11:14.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    На колегата Гарвански пък ще кажа, че когато следващия път има път към Пловдив просто да ми звънне оставил съм си номера в раздела с телефоните и да дойде да го повозя малко на моята 147-ца за да се убеди какво се казва нова кола ВЪПРЕКИ колега, че е на 80 000 км въпреки това....
    Аз никакви понятия не бъркам аз изкавам колкото мога обективно мнение разбира се подкрепено с факти, защото мнения и коментари без факти си е чиста проба напразно бръщолевене колеги!

    Виж сега ПРИЯТЕЛЮ...

    Едва ли ще ти се обадя за да се убедя дали колата ти е нова или не, но това няма никакво значение.

    Наслушал съм се на разкази от сорта "като нова е, сядаш и караш". Смея да твърдя (поправи ме ако греша), че едва ли знаеш по-добре от мен какво значи нова кола. Ако "НОВА" = НА 80 000км - ОК, но аз не мисля така, може да съм в заблуда - не знам.

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Нищо лично нямам против абсолютно никого, даже напротив чуствам останалите колеги от форума като 1 голямо семейство и съм 100% за идеята, че сме в този форум да си помагаме, а не да мерим пишки както се беше изцепил колегата Гарвански....
    Тази част от поста ми не е изцепка - доста хора от форума (в т.ч. и Ти) го правят. Не е тук местото, в Elmaz.com или в някой друг сайт за ефтини компаньонки ще се кутира прекрасно...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  6. #21

    Default

    Не разбрах от змейчото има ли по-добри оферти или не в немското мобиле. Разбирам,че не падаш по гръб,но другите колеги разбраха къде е истината.
    Вместо да се радваме,че някой се е решил да внесе нов модел Алфа(а не Пасат или Ауди) и то на доста прилична цена,то ние типично по нашенски се опитваме да осираме нещата. Като нямаш възможност да се любуваш на такава кола,то поне недей да злобееш и да плюеш.

    Иначе нека колегите да прочетат един твой пост от 26.08.2008г,как си докарал 147 от Германия:

    Днес се сдобих с Алфа 147 2005 г. 1.9 JTD от Германия и чакам до 10 дена да ми я ДОКАРАТ!!!!!.
    Това е една много блянувана от мен кола и аз като вманиечен привърженик на марката съм изключително щастлив от факта, че вече притежавам такъв екземпляр и желая да споделя радостта си с всички Вас.


    КОМЕНТАРА ОСТАВЯМ НА ТЯХ, ВЪПРЕКИ ЧЕ Е ИЗЛИШЕН.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •