Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: какво означава това

  1. #31
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Значи, АСЕНОВ - няма да споря. Написах вече какъв е моя опит и това е.

    Казах вече, как оправих МОЯ климатик, и вече РАБОТИ!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #32
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Здравейте и тук...
    и при мен дава тази грешка ...
    air conditioner faulty...
    като пусна подгряване на задното стъкло,
    песка и предното обаче на максимарна температура и миксимална сила на вентилатора...
    ... след малко може да се настройват градуси и сила...
    няма ли някакъв лек... ?
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Сега ще ви кажа какъв е проблема, защото съм ходил при специалисти ( Най-добрите в оркъга, защото от други градове идват в тоя сервиз за климатици) И след като напиша този пост не искам разни тъпи възражения и доводи как не е това проблема. Та идеята е, че клапата ви за рециркулация на въздуха в купето не работи понеже вилката, която я отваря и затваря е счупена. Тази вилка е много тънка и пластмасова и нарочно е направена от италианците да се счупи поради всички знаем какви причини. Та отидете при някой който разбира, да ви извади тази вилка и я занесете при човек който се занимава с брони или пластмаси да ви я залепи или изгради. Задължително му кажете на счупеното място да я одебели за да не се чупи по-напред. Това е целия проблем и решението му не струва повече от 25-30 лв.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Фото044.jpg  
    Last edited by RoMAN; 18-09-2009 at 00:02.

  4. #34
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Колеги аз имах същия проблем и дори ми духаше топло.Ходих на какви ли не майстори,то не бе фреон то небе датчици то не бе сканано кабел4е някаде по трасето и накрая се оказа от един скъсан кабел зад дисплея на бордкомпютара.Сега пак ми изписва на дисплея че неработи,но си работи.Просто майстора изкара един кабел със едно копче и когато искам да се включи климата го пускам и после го спирам.А пак ми каза майстора че може и да ми прави проблеми светлинния датчик,тои се намира горе на таблото в средата,такаче колега може да е от всякъде.Ще се хварлиш във голямо приключение и много ядове докато откриеш проблема.Успех

  5. #35
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by Connor View Post
    Сега ще ви кажа какъв е проблема, защото съм ходил при специалисти ( Най-добрите в оркъга, защото от други градове идват в тоя сервиз за климатици) И след като напиша този пост не искам разни тъпи възражения и доводи как не е това проблема. Та идеята е, че клапата ви за рециркулация на въздуха в купето не работи понеже вилката, която я отваря и затваря е счупена. Тази вилка е много тънка и пластмасова и нарочно е направена от италианците да се счупи поради всички знаем какви причини. Та отидете при някой който разбира, да ви извади тази вилка и я занесете при човек който се занимава с брони или пластмаси да ви я залепи или изгради. Задължително му кажете на счупеното място да я одебели за да не се чупи по-напред. Това е целия проблем и решението му не струва повече от 25-30 лв.
    Колеги има и по лесен вариант.Тази вилка се сваля за 10 минутки.Като се отвори там където е вилката просто се издърпва тя влиза на едни чопчета.След това(моята беше счупена точно в ъгъла)вземах един кламер.Рязах едно парче като буквата Г и с един поялник го нагрях.То като се стопли само влезе в пластмасата и стана като армировка все едно на бетон.Не е мръднало вече около 8000 километра съм изминал-Успех!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  6. #36
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Колеги има и по лесен вариант.Тази вилка се сваля за 10 минутки.Като се отвори там където е вилката просто се издърпва тя влиза на едни чопчета.След това(моята беше счупена точно в ъгъла)вземах един кламер.Рязах едно парче като буквата Г и с един поялник го нагрях.То като се стопли само влезе в пластмасата и стана като армировка все едно на бетон.Не е мръднало вече около 8000 километра съм изминал-Успех!!!
    Можеш ли да покажеш, къде се намира целата тая работа.. ?
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  7. #37
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    ..........И как се сваля?
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  8. #38

    Default

    Днес го изписа и на мен''климатроника се скапа .Моля, посети работилница- ОК''От това което прочетох до тук ще обобщя-мръсен радиатор,мръсен поленов филтър,липса на фреон,бушони,букси-пресостат и други,счупена клапа.Направих малко тестове всичко привидно работи,парното също работи,когато включа вътрешната циркулация -духа доста по- силно.Ако някой знае къде са всичките бушони(за едниния до чистачките пише) и тази клапа ще му бъда безкрайно благодарен!Не ми се рови слепешката.Ако ги открия ще кача снимки!Там където е вентилатора за купето има някаква клапа,това ли е въпросната?
    Last edited by lordliness; 15-08-2011 at 17:10.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #39

    Default

    За начало - няколко релета 1.между чистачките -реле А 2.ляв преден калник-реле А-първа скорост на вентилатора,реле В-втора скорост на вентилатора.3.реле F-компресор климатик.Предпазители-под волана-номера 2.соленоид; 5.бобина компресор; 6.бобина реле;9.;17.;Ляв калник-номера-5.компресор;8и9.вентилатори висока и ниска скорост;
    Last edited by lordliness; 16-08-2011 at 22:34.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    започва да се пристрастява roverbulgaria's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    72

    Default

    Здравейте колеги . Днес сутринта , пуснах на ауто и на 27 градуса , чу ес транен шум и сега парното не духа нищо ( не върти - моторчето или поне аз не го чувам ) . Сега ще слезна да видя клапи мапи и дано да не е сериозен проблема .

  11. #41
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by roverbulgaria View Post
    Здравейте колеги . Днес сутринта , пуснах на ауто и на 27 градуса , чу ес транен шум и сега парното не духа нищо ( не върти - моторчето или поне аз не го чувам ) . Сега ще слезна да видя клапи мапи и дано да не е сериозен проблема .
    Колега, намери във форума KrasiVl - той мисля е доста добър диагностик по таз тема и знае доста за моторчето на вентилатора.
    Tormentvm In Dvm Demens

  12. #42
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Сега ще ви кажа какъв е проблема, защото съм ходил при специалисти ( Най-добрите в оркъга, защото от други градове идват в тоя сервиз за климатици) И след като напиша този пост не искам разни тъпи възражения и доводи как не е това проблема. Та идеята е, че клапата ви за рециркулация на въздуха в купето не работи понеже вилката, която я отваря и затваря е счупена. Тази вилка е много тънка и пластмасова и нарочно е направена от италианците да се счупи поради всички знаем какви причини. Та отидете при някой който разбира, да ви извади тази вилка и я занесете при човек който се занимава с брони или пластмаси да ви я залепи или изгради. Задължително му кажете на счупеното място да я одебели за да не се чупи по-напред. Това е целия проблем и решението му не струва повече от 25-30 лв.
    Точно там е проблема,но на мен се оказа моторчето за тази джаджа!

  13. #43
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    И при мен това беше проблема. Въпросното лостче може и да се поправи и то елементарно. Няма смисъл да се набутвате с излишни разходи. Бих помогнал на всеки със ремонта. Не отнема кой знае колко време.

  14. #44
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Пичове, доколкото разбирам, при човека вентилаторът е спрял да духа, за кви клапи въобще говорите?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •