Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Теч на вода - малко хелп и мнения....

  1. #1

    Default Теч на вода - малко хелп и мнения....

    ......значи проблема ми е следният - губи се вода, и то яко - половин литър, на 300 - 400 километра.....това предполага поне 1-2 капки на 5-6 секунди, нещо което може да се забележи......
    Досега съм направил следното - отвих маркуча идващ от блока и отиващ към комп. казанче, и го запуших в горната му част - другия по тънък който влиза в комп. каз. го натиках в компресора, и му пуснах атмосфера и половина - легнах на хладно под колата, и зачаках - нищо - дори налягането в дебелия маркуч от термостата към радиатора не спадна.....поне половин час чаках - нито капка отникъде.......
    От няколко дена при работещ двг и най - вече климатик се гъзя под колата и гледам че си капе така 1-2 капки, на 5-6 сек., само че зад двигателя, някъде там където влизат два гумени маркуча към купето......сега махнах дросела, и поогледах там - на опипване не се чуства теч, там малко по нагоре влизат и две алуминиеви тръби, предполагам от климатика.......не знам доколко е възможно това капане да е конденз от тях, в при пуснат двг, е много трудно да погледна там, тъй като е бъкано с какво ли не.....
    Любопитно ми е друго - не съм запознат като отвори термостата на 90 гр - моя там някъде отваря, и дали чак тогава той пуска водата към парното и затова като надувам с компресор и да не стига налягане до там щото двг е студен, и термост е затворен, и само като загрее над 90 и тогава да почва да тече.......
    Не ми казвайте че е гарнитура, това вече е 2-3 месеца, ако беше гарнитура, мисля че отдавна щях да изрева......иначе нито си загрява, нито бълбука......
    Ако е само водица, иди дойди, ама зимъска не мога да я поя с литър на седмица я.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Запален алфист vlado_gg's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    42
    Posts
    121

    Default

    ..............
    Last edited by vlado_gg; 17-03-2016 at 14:16.
    alfa romeo 145 2.0 t.s-ex

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Радиатор на парното? Гледане му е майката.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_gg View Post
    на мен така ми губеше и един ден махам едната стелка отпред в колата и кво да видя-локва.Тръгнах да разглобявам таблото но така и не стигнах до проблема.Събрах таблото сипах едно прахче и една боза в казанчето и си реших проблема
    Това с бозата много помага, прахчетата са за теч по радиаторите основно
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  5. #5
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    тия прахчета колкото помагат, 20х повече вредят
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  6. #6

    Default

    При мен капе извън купето, педя зад двигателя някъде.....из купето е сухо.....
    Какво прахче и колко бозица слагате - това с бозата едно приятелче ми го кажа, но още не съм го пробвал.....
    Има ли значение марката на бозата -
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    На пуснат климатик е нормално да си капе. Кондензи разни са тва. И на мен ми капе, а не губя никаква течност.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8
    Запален алфист vlado_gg's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    42
    Posts
    121

    Default

    .....................
    Last edited by vlado_gg; 17-03-2016 at 14:16.
    alfa romeo 145 2.0 t.s-ex

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Да най-вероятно това което ти капе е конденза от климатика. Докато не откриеш теч не слагай прахчета и бози, че гледаш имаш проблем по двигателя и да не стане по-зле.
    Боза-та ще ти помогне ако те мързи някое съединение да оправиш, което капе.

    Някой да знае за неонов оцветител, както при климатиците, но там го наливат с маслото. Мисля, че с това най-лесно ще си открие теча.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  10. #10

    Default

    Твърде много ми се вижда за конденз, вчера дрямах 20 минути на климатик на бензиностанцията чакайки да зареждам, и се образува една педя площ гьол - от СФ до СТЗГ на клима и 140кмч и половин литър отиде.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Твърде много ми се вижда за конденз, вчера дрямах 20 минути на климатик на бензиностанцията чакайки да зареждам, и се образува една педя площ гьол - от СФ до СТЗГ на клима и 140кмч и половин литър отиде.......

    Ми пробвай без климатик, малко жертви се иска Защото точно там някъде е изхода за конденза.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  12. #12

    Default

    Ми имам впечатление сякъш че без клима не се губи, но жената е Мис Каприз, и ту и студено, ту жега, и неритмично го включвам....от понеделник пак ще съм в движение и ще го засека......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    пристрастен йордек
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    варна
    Posts
    47

    Thumbs down

    колега с тези "бози" може да оправиш проблема засега, но след време като се запушат охладителните каналчетата в блока има да търсиш!!!тогава ще ти иска да !затова колкото е хубаво,толкова повече е лошо!
    156 2.0 т.с. '00 черната стрела /вече само черна/

  14. #14
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ми имам впечатление сякъш че без клима не се губи, но жената е Мис Каприз, и ту и студено, ту жега, и неритмично го включвам....от понеделник пак ще съм в движение и ще го засека......
    Имам пресен случай от сервиза в който работя,клиента с А-4дизел се оплакваше от голяма загуба на антифриз и то при включен климатик,за 40км и половин литър го няма.Когато не е вклщчен рядко липсваше.Неколкократна проверка за теч и резултат никакъв,и в случая му потвърдихме болежката Гарнитура на главата.При разглобяването се видя къде си е духало-и сега няма проблеми.


    Не казвам че от това страда твоята кола,но и това е възможно.Майката му е свястна диагностика(КОЯТО РЯДКО МОЖЕШ ДА ПОЛУЧИШ)
    Колега пожелавам ти успах.

  15. #15

    Default

    Добре де - каква е връзката между гарнитурата на главата, и включения климатик......
    И във въпросния ви случай - къде е отивала тогава водата?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •