Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: 156 1.8 на обикновена газ?

  1. #16
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Точно поради тази причина даваме мнение!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #17
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Според вашето мнение моята кола не би трябвало да се движи. Е, аз на тъпана ли вярвам, или на... каквото там беше в приказката?
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  3. #18
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Колега , почва да ми писва !Ако имаш нешо конкретно да казваш -казвай. Нито знам каква ти е колата ,нито ме интересува. Ако е тази от подписа не я сравнявай с тази от темата! По принцип всичко може да се направи - друг е въпроса дали е добре. Тук ставаше въпрос за препоръки , а не за деиствия. Всеки има право да си прави с колата каквото си иска, както и да си счупи главата.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #19
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Като ти писва - строши си клавиатурата!
    Няколко пъти съм писал по този въпрос - аман от пишман-майстори, които не признават друго, освен това, което те самите правят. И убеждават разпалено всеки притежател на алфа, че непременно ще си преебе колата, ако сложи обикновена газова. Което просто не е истина. Има майстори, които инсталират обикновена газова много читаво, но знаят какво точно правят.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  5. #20
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Добре- разбрах.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #21
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Дори да сложиш метални колектори, пак ще гръмне.
    Много са големи колекторите, като охлюви са и ще събират много газ. В един момент когато обеднее или се получи статично напрежение, ще стане

    Продай това, което си купил и си сложи ГИ, поне няма да луднеш от ремонти.
    С обикновено АГУ задължително ще трябва да смениш колекторите, свещите и кабелите, както и да си сигурен, че бобините няма да кихнат. Ако приемем, че си набавиш първите няколко неща, то под 1000 лв. няма да минеш и то с колектор 2-ра употреба. За тази цена ще си сложиш ГИ и
    моята кола е на 18 месеца и е с газова уредба-обикновенна и вярно че смених един път колекторите но това беше щот емулатора нещо се ебаваше и от там ми гърмеше,колекторите са втора ръка и недейте си мислете че немогат да са втора ръка щот нови няма!И след смяната колата си върви екстра,разхода е 1,5-2л. повече от колкото на бензин и несъм сменял кабели или свещи за да движи колата.такаче колега спрямо парите все пак,ако можеш изчакай и сложи ГИ неказвам че нее по добре с него но си мисля че и с обикновеннтата върши същата работа,такаче ти преценявай.неса много рисковете
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  7. #22
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    не проблемът е че вчера сипах маса пари по това колата да си стане ок и след това попитах за газова уредба и отговорът беше следния:

    Никаква газова... ако сложиш можеш да се сбогуваш с колата и с нас като сервиз.

    говоря за сервиза на БОБО!
    Нено ми каза, че щяло за 3 месеца да унищожи цялата запалителна система, ламда сондата която току що съм сложил... и абе накратко ми каза да продам колата щото била хубава и само съм щял да я счупя насила!

    други пък ме посъветваха да сложа метан. съвет ако може, защото съм доста притеснен за колицата- кефи си ме много, но карам доста и на бензин няма да ми е приятно много много

  8. #23
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by yovi View Post
    Като ти писва - строши си клавиатурата!
    Няколко пъти съм писал по този въпрос - аман от пишман-майстори, които не признават друго, освен това, което те самите правят. И убеждават разпалено всеки притежател на алфа, че непременно ще си преебе колата, ако сложи обикновена газова. Което просто не е истина. Има майстори, които инсталират обикновена газова много читаво, но знаят какво точно правят.
    Колега, тва упражнение съм го правил и знам какво говоря, а твоят ДВГ нямя много общо с въпросния 1.8 ТС, а инжекциона на твоят ДВГ няма нужда от никаква емуласия /симулация/ на работа на дюзи или ламбда...бе дълга история и на мен както на колегата Роби не ми се спори - безсмислено е.
    Както казах - възможно е да се направи, нещо повече ->ще работи, но винаги ще има ядове дребни или по-големи, а разходите дори само за година ще надхвърлят цената на ГИ....
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  9. #24

    Default

    Сложи газов инжекцион и ако от сервиза на Бобо не искат да ти взимат парите повече има и други сервизи!
    Lexus IS200

  10. #25
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    мн ясно

    намерих си fobus на 900лв чисто нов. ще има ли проблеми с алфата- всмисъл има ли алфи с фобус и правили ли са проблеми?
    Last edited by titanium; 09-09-2008 at 20:16.

  11. #26
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Няма да има проблем.Фобоса има доста възможности за настройка,които други по-скъпи марки не предлагат.
    Само не разбрах 900лв. с монтаж и гаранция ли е цената или само уредбата?
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by titanium View Post
    мн ясно

    намерих си fobus на 900лв чисто нов. ще има ли проблеми с алфата- всмисъл има ли алфи с фобус и правили ли са проблеми?
    дори има и 3 режима на каране кономичен,инормален,спортен

  13. #28
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by ico83 View Post
    дори има и 3 режима на каране кономичен,инормален,спортен
    слагай и несе чуди,че на тоя бензин направо хапе.и нищо няма да и има на колата,няма да съсипеш нищо
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  14. #29
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    аз също съм със обикновенна газова уредба така си доиде колата от италия и противно на много от изказванията по горе че обикновенната не ставала моята си върви перфекнто и аз имах известни проблеми но те идваха от кабелите и свещите защото бяха леш от всякаде от както ги смених 35000 км съм минал и нямам никакви проблеми така че мисля че всичко опира до маисторлъка
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  15. #30
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by titanium View Post
    не проблемът е че вчера сипах маса пари по това колата да си стане ок и след това попитах за газова уредба и отговорът беше следния:

    Никаква газова... ако сложиш можеш да се сбогуваш с колата и с нас като сервиз.

    говоря за сервиза на БОБО!
    Нено ми каза, че щяло за 3 месеца да унищожи цялата запалителна система, ламда сондата която току що съм сложил... и абе накратко ми каза да продам колата щото била хубава и само съм щял да я счупя насила!

    други пък ме посъветваха да сложа метан. съвет ако може, защото съм доста притеснен за колицата- кефи си ме много, но карам доста и на бензин няма да ми е приятно много много
    Преди три години същият Бобо ми каза почти същите приказки и на мен. Това беше докато половин ден се шушна около колата ми, опитвайки се да разбере защо не пали. Не разбра, може би защото влагаше повече усилия да ругае газаджиите и колата ми, отколкото да се съсредоточи какво търси. Замъкнах колата в един сервиз в Банишора, където за десетина минути откриха, че един проводник на датчика за позиция на коляновия вал е леко прекъснат и отстраниха повредата. Толкова за Бобо и неговото мнение против газовите уредби.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •